Мајами Инк

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Ја следите ли серијава која моментално се емитува на Дискавери? Идејата за шоуто е супер и е одлично реализирана. Сите оние кои што се тетовираат, како и луѓето кои работат, имаат своја животна приказна која ја овековечуваат со мастило. Јас барем знам дека никогаш не би се тетовирал...
Чекам одговори од вас, дали гледате и дали ви се допаѓа тимот и тоа што го работат :)

П.С Не планирав да отворам тема, ама сега дечките си купија Вранглер (Јеер) :icon_bigg Џипот ќе добие „тетоважа“ во нивен стил но од Мајк Лавали, кралот на ер-браш.
 
C

cige

Гостин
Вчера гледав, еден тип му тетовираа чавки и гаврани на градите:pos2:
и една типка алната по баскетот и тетовираа на ногата бројка 33 во баскет и усте нешто така околу баскетот крилца ова она
 

GothLady

Heinous
Член од
16 јуни 2008
Мислења
283
Поени од реакции
33
Гледам редовно, многу ми е интересно. Се попалив по тетоважа откако почнав да гледам. бдв Kat Von D рулз, цурата е најјака. Криво ми е што немам travel & living да глеам L.A. ink.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Редовно ги гледам и двете. Chris Garver дефинитивно најзакон чоек од Мајами Инк. Секоја тетоважа му е посебна. И Kat von D сум ја сакал од секогаш, најдобри портрети вади.
 
Член од
16 јули 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
Najdobra serija sto sum ja gledal na diskavery posle ultimate survaivol a naj bolji e Chris Nunez.Se prasuvam dali seuste tetoviraat vo majami?:helou:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Имам гледано неколку епизоди, интересна серија. Бидејќи отсекогаш ме интересирало цртањето и дизајнот гледам што помалку епизоди да пропуштам. Интересни животни приказни, добри тетоважи, добра екипа. Толку имам да кажам за серијава :)
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Уфф откако ја начекав првиот пат емисијава бев запрепастен,и одтогаш редовно ја гледам,ептем интересна е.:smir:
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Ги глеам и двете али онаа Кат вон ди ми е проста бааѓи.. крстила шминки по Дајмбег бе... ШМИНКИ :pos2:
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
239
Поени од реакции
5
Да, само неам дома travel & living дека шо ги дават и La Ink и Miami Ink, а мислам дека имаше и London Ink, стварно се НАЈ НАЈ,сите а особено chriss garver i kat von d :pipi:
 

EmilyTheStrange

rebel girl
Член од
5 јули 2009
Мислења
120
Поени од реакции
2
sekoja cest za emisiite i za timot, mn se zakon, gledam da ne gi porpustam i posle sekoja emisija gi crtam tetovazite sto gi crtaat:pipi:ednostavno IDOLI mi se
 
D

dh00|

Гостин
ја обожавам серијава и секогаш ја гледам.тој батката-ќелавиот е:zver:. а тимот е составен од врвни уметници(барем јас така ги нарекувам):helou:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.594
Поени од реакции
22.386
Никогаш не сум ја гледал серијата..Но ќе почнам..
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
на travel & living најавата за LA Ink: нели прво почнува со when I was a little girl I asked my mother what will I be и после една друга песна почнува...КАКО ПО ЃАВОЛИТЕ Е ИМЕТО НА ТАА ПЕСНА?! :kesa:
 

GothLady

Heinous
Член од
16 јуни 2008
Мислења
283
Поени од реакции
33
на travel & living најавата за LA Ink: нели прво почнува со when I was a little girl I asked my mother what will I be и после една друга песна почнува...КАКО ПО ЃАВОЛИТЕ Е ИМЕТО НА ТАА ПЕСНА?! :kesa:
Walk this way - Aerosmith, ако збориме за истата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom