Машко со долга коса ?

Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Јас имам долга коса па баш ми е топ.Мене не ми одговараат кратки коси.Еднаш дури и ќељав бев и ко згрозен да ми бил животот тогаш и оттогаш навака само долга коса.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Машките со долга коса и гитара се нај нај нај нај нај нај нај нај... Убави:back:
oтидов да земам гитарата од HaCket_Man:pos2::pos2:

Да не излезам педер на крајот, али има на некои што стварно добро им стои долгата коса, а на некои кратка. Зависи каква фаца има типот :pos:
Ја ни кратка ни многу долга, во нормала... единствен период кога се нервирам што имам долга коса е зимно време бидејќи кога ќе си извадам капата од глаа шо да ви кажам...:ija:
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Мене не ми се допагаат машки со долга коса.Сакам кога машкото има добро скратена коса, добро средена немора да биде ептен кратко но во границите во нормалата.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Дооолга коса до под рамена.......:pipi:
 
А

Аниии

Гостин
Јас имам долга коса па баш ми е топ.Мене не ми одговараат кратки коси.Еднаш дури и ќељав бев и ко згрозен да ми бил животот тогаш и оттогаш навака само долга коса.
Па не викам ќелаво ама овие претерале не му стои на машко коса до половината.

oтидов да земам гитарата од HaCket_Man:pos2::pos2:

Да не излезам педер на крајот, али има на некои што стварно добро им стои долгата коса, а на некои кратка. Зависи каква фаца има типот :pos:
Ја ни кратка ни многу долга, во нормала... единствен период кога се нервирам што имам долга коса е зимно време бидејќи кога ќе си извадам капата од глаа шо да ви кажам...:ija:
Па баш се шик машките со гитара:baeh:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Да кажам еден муабет. Мои другари запознале некои девојчиња и низ муабет нешто ме спомнале мене. Ме опишале ова она, што слушам музика, каде учам, интереси и слично и едно од девојчињата рекло - Уште ако има долга коса, ке го грабнам и ке се мажам со него! - И овие другариве рекле дека немам долга коса и девојкава рекла - Епа тогаш ништо...

И од сеа пуштам коса...
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Ај лав долга машко со долга коса:pipi: Првото нешто што забележувам во изгледот на машко е косата.Долга со локни (па во случај и да ги нема локните) највеќе ме привлекува кај машко:wub:
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
oтидов да земам гитарата од HaCket_Man:pos2::pos2:

Да не излезам педер на крајот, али има на некои што стварно добро им стои долгата коса, а на некои кратка. Зависи каква фаца има типот :pos:
Ја ни кратка ни многу долга, во нормала... единствен период кога се нервирам што имам долга коса е зимно време бидејќи кога ќе си извадам капата од глаа шо да ви кажам...:ija:
Џабе ќе ја зимаш не знаеш да свираш :)

Он: Според мене за машко убаво е да биде долга најмногу до рамена...
 

.:TINA:.PINK

.:oksimoronka:.
Член од
17 август 2008
Мислења
354
Поени од реакции
16
nekao me pali dolga kosa na masko..ama ubava i sredena
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
па тоа си е сопсвен стил кој сака нека си има долга лустер како сака
е арно ама бас петоков со еден другар бевме во една гостилница седевме на маса и едни почнаа да го задеваат педер ова она се изнервира тој а (обично ич не е ) ке ви ја крсам кафанава скона да се тепат јас ко небаре ке ги делам ме подурија па почнав и да тепам и се сторе голема отиде кафаната пепел се
 

Marshmallow

◦Kajganaholic◦
Член од
28 март 2009
Мислења
450
Поени од реакции
25
Хмм..да!Мн сакам машко со долга коса,но не му стои на секого.Сепак не е само да ја пуштиш косата.Мислам дека долгата коса бара повеќе внимание и ако машкото се грижи за косата поубаво ќе изгледа.:toe:Меѓутоа и стилот има влијание!:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom