Машко со долга коса ?

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.136
Поени од реакции
16.019
Единствен (го потенцирам значи зборов), на кој досега сум видела да му стои супер подолга коса, до рамена па и подолго ете, е актеров.

Jason-Momoa.jpg

Вака ми е дури и поличен отколку со кратка.
Е вака некоја фаца да имаш, па и долга коса да можеш да изведиш, бујрум носи ја. Али некои со бејби фејс, башка рокерчиња, па и некои плавуши ако се погодат ... not nice. (n)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.264
Поени од реакции
86.100
@_predator_

Значи и ти си имал долга коса, а...? Сега ми стана јасно зошто ме прашуваше за косата на мојот профил...

Сатанисту еден :LOL:
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
@_predator_

Значи и ти си имал долга коса, а...? Сега ми стана јасно зошто ме прашуваше за косата на мојот профил...

Сатанисту еден :LOL:
Ако уште не си рашишан бујрум придружи се во дискусијата. :D
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.213
Поени од реакции
1.713
Едно 8 години сум со долга коса и ОК ми е. Досадно е некогаш тоа фенирањето, ама па да одам секој 3 недели да ја кратам не фала. Заборавив како е да си со кратка коса. :unsure:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.264
Поени од реакции
86.100
Ако уште не си рашишан бујрум придружи се во дискусијата. :D
Ништо братче, ќе треба да одам на бербер убаво да ме ошиша, па да ја пуштам косава... :/
Прошлиот пат кога бев, му реков само со ножици да ме скрати, тој сирот сигурно не ме слушнал, цела глава со машинка ми ја помина, само горе малце троа коса ми остави :pos:
 
Последно уредено:

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726


Да не се лажеме, ова е ем посериозно ем со повеќе стил него долга коса. :D
Винчензо Монтела е сериозен лик.[DOUBLEPOST=1409390532][/DOUBLEPOST]
Imash li videno povekje od 2-3 uspeshni lugje sho imaat dolga kosa?

Duri i za rebel, mene mi e podrago nekoj da e nekoj jak tip, nego li student na liberal arts. :D
Celo vreme vikam, oti mora definicijata za nekoj sho e buntovnik da bide tip so sukanici koga mozhe da e nekoj so three piece suit i zalizhano kosiche? :D
Влатко Ѓорчев, Игор Џамбазов, тој од Силви бенд.
Тој со суканици е сотона (црна, изворна форма) а тој со залижано косиче е мафијаж.[DOUBLEPOST=1409390830][/DOUBLEPOST]
Машко со долга коса не личи маженствено, исто како што и жена со кратка коса не личи женствено.
Навремето, назад во историјата, многу години поназад косата и брадата биле синоним за машкост.
Но тоа е поради тоа што тогаш владееше сотоната но за наша среќа дојдоа Аркан и Бекам за да го спасат човековиот род!
 
Последно уредено:
Член од
25 јули 2013
Мислења
118
Поени од реакции
97
Машко со долга коса ми е исто како женско шишано на кец....., едноставно не ми изгледа убаво.
Абе се знае што е машка коса, а што женска..... според мене...., сепак секој има право каква коса и каков стил ќе тера и во тоа неможеме некому да се мешаме:)
ти братче требало да се родиш во комунизмот[DOUBLEPOST=1409397078][/DOUBLEPOST]a инаку јас сум имал суканици, пробав, видов е тоа е веќе... треба да се замараш 5x повеќе од некој само со порасната долга коса, повеќе не ми паѓа на памет воопшто да ја направам пак
сега ја носам кратка неколку години и не ми е пак тоа тоа
 
Последно уредено:

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.505
Па проблемот е во зборот “коса“. Едно е коса, друго е фризура, нели?;)
Дадов примери за машка кратка коса каде од кратка до кратка има разлика, како што има разлика и од долга до долга коса кај женските.

Навремето, назад во историјата, многу години поназад косата и брадата биле синоним за машкост.
Но тоа е поради тоа што тогаш владееше сотоната но за наша среќа дојдоа Аркан и Бекам за да го спасат човековиот род!
Тогаш луѓето немале машинки за шишање на кец, машинки за обликување на брада, бричови со 5 сечила......., затоа тоа тогаш се сметало за маженствено.
Бекам и Аркан за мене не значат ништо, затоа неможам ни да ти одговорам за тоа. Бекам се појави на Гугл онака како слика, па како пример за коса го ставив.
А брадата изгледа маженствено, но не кај сите.... има такви кои ги прави да личат маженствено, но има такви кај кои личи несредено. Има и такви кои се бричат секој ден и личат маженствено, но има такви кои ги прави да личат грдо.

Сепак твое е дали ќе имаш долга коса или брада, но брадата еден маж не го прави маж, туку неговиот карактер го прави маж.

ти братче требало да се родиш во комунизмот
Наспроти, јас кога и да сум се родел истиот ќе сум бил. Кажав веќе.. според мене кратка коса е за машко, долга коса е за женско:)

Но тоа незначи дека можеме и смееме да се мешаме во нечиј вкус. Секој од нас има свој вкус и мислење, но пред тоа треба да го испочитуваме изгледот, стилот и одлуката на некој, зошто изгледот не е пресуден, пресуден е човекот..., неговиот карактер:)
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Тогаш луѓето немале машинки за шишање на кец, машинки за обликување на брада, бричови со 5 сечила......., затоа тоа тогаш се сметало за маженствено.
Бобче во Египет ќељави (нула) колку сакаш ги имало.
Во праисторијата има бричеви од камен а во железно, секако од железо.
Со камените алатки (делкани) се сече и коса...

Ама тогаш ти велам сотонисти добро што дојде Фабиан Бартез да го спаси човештвото!
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.783
Поени од реакции
12.151
Машки со долга коса се хениметалци.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.994
Дадов примери за машка кратка коса каде од кратка до кратка има разлика, како што има разлика и од долга до долга коса кај женските.
Да но повторно е проблемот “коса„. Идеален збор би бил фризура зш и ние имаме и жените имаат коса, но имаме различни фризури, ме разбираш? :)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.505
Да но повторно е проблемот “коса„. Идеален збор би бил фризура зш и ние имаме и жените имаат коса, но имаме различни фризури, ме разбираш? :)
Мора така да кажеме, во однос на насловот........, неможе да речеме машко со долга фризура:D
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.994
Мора така да кажеме, во однос на насловот........, неможе да речеме машко со долга фризура:D
Пак не ме разираш. Во овј пример да. Но ако гледаме по сликите тогаш се работи за фризури.
Зш ќе ти пратам слики од коса и да ми кажеш дали е машка или женска. :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom