Машко со долга коса ?

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
леле машки со долга коса, не мижам да замислам, не сакам такви типови тоа е промногу гејско.
Како да не :pos:
Ова за жал е многу по геј


од ова

 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
овој првиот ти е полн погодок поготово на втората слика е срцка, а тој што тие на аватар да не се кажува, ептен фантазии ми надоаѓаат кога ќе го видам :love: ах златце, таков маж сакам.
 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
Кај нас едно болно дете има по МЕТАЛИКА и има долга коса ! и прееска професорот му ја праи !
имаш три опции , или ке се стрижиш или ја ке те пострижам на час или пак на полагање ! ти самио одлучи ! :D :D:pos:
 
Член од
7 август 2011
Мислења
21
Поени од реакции
21
Како да не :pos:
Ова за жал е многу по геј


од ова

тај првиот не ми се свига, јас се палам на мажи со кратка коса ама не келави:D
--- надополнето: Sep 6, 2011 6:28 PM ---


е како сега да сака човек машко со долга коса.. кога види колку убаво изгледа со кратко...
е овој е пример за едно машко!!!!!!!!
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
тај првиот не ми се свига, јас се палам на мажи со кратка коса ама не келави:D
--- надополнето: Sep 6, 2011 6:28 PM ---

е овој е пример за едно машко!!!!!!!!
не е ќељав...него е геј
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Еве што се случува кога машко со долга коса не си ја негува косата
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.369
Поени од реакции
4.898
Кај нас едно болно дете има по МЕТАЛИКА и има долга коса ! и прееска професорот му ја праи !
имаш три опции , или ке се стрижиш или ја ке те пострижам на час или пак на полагање ! ти самио одлучи ! :D :D:pos:
И ова треба да биде интересно ?? Мое право е како ќе ја носам косата. Проф. може само да ми го пуши курот.
 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
И ова треба да биде интересно ?? Мое право е како ќе ја носам косата. Проф. може само да ми го пуши курот.
Отиди ти утре нашколо по купаки ! и коа ке ти речат шо е воа речи им да ми го пушите Ку*от ! :)
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Отиди ти утре нашколо по купаки ! и коа ке ти речат шо е воа речи им да ми го пушите Ку*от ! :)
па што кога ќе им го речење тоа знаеш ли колку добро ќе се чуствуваш, најпрвин ќе одеш на кафе кај директорот инаку јас на професорот по социологија сум му рекол дека многу личи на ал капоне:)
 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
Сепак кај нас има некои одредени правила ... !! нас минатата недела ни викаа зошто сме оделе по куси панталони нашколо ! требало по фармерки воа ноа .. и то је то нејкам дискусијата да се проширува за воа оти темата е
Машко со долга коса ?
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
А кај учиш ти ?? Во Аушвиц ??
:pos::pos:Аушвиц.. :pos:
Да си каажам јас оти и кај нас не ни дават во кратки панталони на школо.
А за долга коса.. хмм.. има некои во друштво ама вака секој ден ги „кланкаме“ да се шишаат пошо не личат на луѓе. :)
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
dolga si e dolga
najubavi se mashkite so dolga kosaaa *___*
OBOZAVAM DECKI SO DOLGA KOSA MNOGU SE SEXY:love:
овој првиот ти е полн погодок поготово на втората слика е срцка, а тој што тие на аватар да не се кажува, ептен фантазии ми надоаѓаат кога ќе го видам :love: ах златце, таков маж сакам.
Овие мислења и го спасуваат животот на мојата коса. :P :D

Сепак, факт е дека девојките повеќе сакаат кусокоси момци. Сум го заклучил ова уште одамна, во времето кога прв пат пуштив коса (можеби пак не сум им се допаѓал само јас :P :D).

Ама како и да е, не се потстрижувам!!! Долгата коса е симбол на слобода, независност, роматизам. Носи вредности од некое друго време.
Сите што носат долга коса знаат дека нема ништо поубаво од чувство на ветер во коси... Добро, можеби допир на женско раче во коси. ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom