Машки на една, женски на друга страна

Член од
3 мај 2019
Мислења
17.757
Поени од реакции
9.558
Зошто нема „мешани“ друштва?
Мене ова ми е ептен чудна појава. Да слушнам ваши мислења?
Каде ли се движиш ти што нема мешани друштва!?
Можеби треба машките малку повеќе да се пуштат у акцијa, да не бидат толку пасивни, а можеби па и нејќат..кој да ги знае, но не е ваљда до толку трагично...
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.601
Поени од реакции
6.022
Босанката не ме навасува, секс драјвот ми е голем па можам и на некој ко Ставро да му го потпикнам ab und zu.
Ај оди пости, тејк care.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Во суштина е најмекото, најсензуално, најневино суштество шо сум го имал во рацете, кога веќе те чеша газот за туѓи животи. Не ја давам за Ставро.

Ај оди мрази црнци, или шо и да имаш на дневен ред.
Забегуваш.
Прибери се.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.273
Поени од реакции
27.723
Gotovo ne ubedi deka postoi.
 
Член од
3 мај 2022
Мислења
24
Поени од реакции
61
Веќе подолг временски период каде и да поминам покрај некој кафич или ресторан гледам само машки седнати на една маса или само женски.
Кога се слават родендени нема мешано друштво - ако слави женско тогаш само со другарки слави, а ако слави машко само со другарите.
На одмор кога се оди истово се дешава.
Зошто нема „мешани“ друштва?
Мене ова ми е ептен чудна појава. Да слушнам ваши мислења?
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.601
Поени од реакции
6.022
@Corvus
заради ваквата багра ко нив, сме и јас и ти под скрутина од Европа. Заради ваквата в крило мавната багра, им се суди и на комплетно невини луѓе во Македонија. Пошто ваквата багра е многу ГЛАСНА.
И остава чувство на горчина во устата на Европа.

После турско, првата Мис на Европа беше Југословенка (Србинка), нарачано политички се разбира, француско, австро-унгарски коалиции ги влечеле тие конци, и на нас ко народи во таа ера се гледаше со огромна доза на оптимизам исто како и кон Грција. Тие го школуваја Никола Тесла во Грац на најпрестижниот Универзитет во Европа, за да измисли Струја. Ама испрдоци ко Фашисткава, Селјакот, Ликот без женска (и покрај тоа што вежба и има кола, пак им е off-putting на дамите), и нивните Аркан, Цеца селјо алфа ликови, ја запечатија судбината и на невиниот колектив кај нас, и сето тоа за не цел век. Работите ги однесоа до бизарни крајности. Сега нема назад.

Ако ти сметаш дека треба да чутиме, ок че чутиме. Ама во тајните друштва на Европа се кројат планови за нови прекројувања на граници, кои на Европа ќе и овозможат стабилност и гео-политичка контрола над територии кои таа ги ослободи, и нема да дозволи дирекните соседи на Италија и Австрија, да бидат про-руски прдешки, по ново - убијци. Еден од најопасните аспекти е тој, што, безмозочнава багра, не е свесна со каков катастрофално опасен оган си игра. Старата Курва Европа (како што ја нарекуваат на форумов) е потценета од луѓе без средно. Несвесни дека членови на фамилии од среден век, уште се на главно чело во Комисијата во Брисел. Несвесни дека Франција има 60 Нуклеарни Арсенали, доволни за секој руски град. Овај пат не се гледа со оптимизам на нас, како во моментот кога свежо не спасиле од Турско. Напротив, на нашиот западен сосед сега се гледа со оптимизам.
Гревота за ликови ко мене и тебе. Заради ваквите ќе си го кркаме и ние.
Ова се темите кои ме интерсираат мене. А не исцрпена хомосексуалност, фритези, јахти, сребрени езера или други прозевливи теми соодветни само за дегени.

Еве со овај пост се одјавувам од мојата трол сесија која ми направи мерак вечерва, од почит кон тебе.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
Овај над мене не мора ни да го постирам на темата за тоа како го замислуваме членовите. Постиран беше на некоја пијанка во некоја биртија таму на друга тема, метро и жилет, ментален развој останат во 3та година средно. Тие шо неможат да избијат во висина секош најклети се. Мало ама техничарче, хехе.

@Lester Freamon го замислувам како некој шо не можи да си фати женска, па то го фрустрира. За да надомести или ќе оди во теретана, или ќе си купи кола. Вака или онака, клиторис нема да најди. Мрази мажи што имаат тоа што тој нема. Генерално го замислувам ко лик шо пробува сам да си го лапа па завршува со грбна повреда. Тип на чоек шо себе би се плеснал по газ дур ја работи имагинарната женска.
Не можам, немам женска, ти љубоморам тебе за босанката, а немам ни приказни за над Алпите па да може да кандисам некоја :toe:


П.С смени го дилерот, ти дава прскана роба, лоши филмови ти се вртат во главата ;)
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Веќе подолг временски период каде и да поминам покрај некој кафич или ресторан гледам само машки седнати на една маса или само женски.
Кога се слават родендени нема мешано друштво - ако слави женско тогаш само со другарки слави, а ако слави машко само со другарите.
На одмор кога се оди истово се дешава.
Зошто нема „мешани“ друштва?
Мене ова ми е ептен чудна појава. Да слушнам ваши мислења?
Со развојот на социјалните мрежи се разви и овој феномен каде луѓето живеат во имагинарен свет наместо да живеат во моментот и тоа што се случува пред нивни очи.
Овие современи алатки им дадоа на мажите моќ пристапот кон по нежниот пол да го прават на полесен начин без притоа да попијат малку срам од корпа и често заглавуваат во некакава комуникација која нема краен исход и додека се излезени они попрво би комуницирале со личноста од другата страна на телефонот одколку да погледаат околу себе, исто се случува и со жените додека се излезени и колку повеќе им пишуваат толку поголемо его имаат и не дај боже да и пријде некој ќе помисли дека е ненормален оти сака да започне нормален разговор.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
а и ја се прашувам како дојдов на темава у недела у 11 саат.. се е пишано само 2% за темата, еден црн бумбар за мене ќе ве молам.
За темата, стварно е така бе, порано искачав и поише женски сме имале у друштво.. сега дали пораснав, дали фактот што работам и студирам и едвај искачам еднаш у рок од 10 дена си има улога.. тоа да. Ама и општо е така, да ги видиш у кафич, така е, нема женски, само пендрак парти. или пендрак парти со едно женско.. или пак едно машко(кое у главном е изфеминизиран) е искочено со женско и демек се у врска :tapp:
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
362
Поени од реакции
810
И ебавте мамата на темава.
Можеби треба машките малку повеќе да се пуштат у акцијa
Не зборев јас за "акции". Ама и онака темата ја изгуби смислата. Форумов е срање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom