Машки на една, женски на друга страна

Член од
11 јуни 2021
Мислења
167
Поени од реакции
322
Веќе подолг временски период каде и да поминам покрај некој кафич или ресторан гледам само машки седнати на една маса или само женски.
Кога се слават родендени нема мешано друштво - ако слави женско тогаш само со другарки слави, а ако слави машко само со другарите.
На одмор кога се оди истово се дешава.
Зошто нема „мешани“ друштва?
Мене ова ми е ептен чудна појава. Да слушнам ваши мислења?
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.404
Поени од реакции
2.057
Веќе подолг временски период каде и да поминам покрај некој кафич или ресторан гледам само машки седнати на една маса или само женски.
Кога се слават родендени нема мешано друштво - ако слави женско тогаш само со другарки слави, а ако слави машко само со другарите.
На одмор кога се оди истово се дешава.
Зошто нема „мешани“ друштва?
Мене ова ми е ептен чудна појава. Да слушнам ваши мислења?
Жени има брате, курови нема :toe:
 

Флеш

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
7.147
Поени од реакции
6.189
Веќе подолг временски период каде и да поминам покрај некој кафич или ресторан гледам само машки седнати на една маса или само женски.
Кога се слават родендени нема мешано друштво - ако слави женско тогаш само со другарки слави, а ако слави машко само со другарите.
На одмор кога се оди истово се дешава.
Зошто нема „мешани“ друштва?
Мене ова ми е ептен чудна појава. Да слушнам ваши мислења?
За дружба,треба пари
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.130
Поени од реакции
3.436
Најјакото е што кај седат така, сите се со телефоните во раце, никој не прави муабет и зјапаат во телефоните по 2-3 саати додека се „на кафе со друштвото“
 
Член од
12 март 2009
Мислења
17.538
Поени од реакции
12.675
Веќе подолг временски период каде и да поминам покрај некој кафич или ресторан гледам само машки седнати на една маса или само женски.
Кога се слават родендени нема мешано друштво - ако слави женско тогаш само со другарки слави, а ако слави машко само со другарите.
На одмор кога се оди истово се дешава.
Зошто нема „мешани“ друштва?
Мене ова ми е ептен чудна појава. Да слушнам ваши мислења?
за мое време, во ехЈу имаше една чешко - хрватска фолк песна од 1935, (а и Чола и Корни груп ја преработиа 1971) https://www.youtube.com/watch?v=-ZEK4n9BaEw
...
Refren:
U gaju tom, kukavica kuka,
bez dečka bit svakoj je curici muka.
On nek je gluh, suh k'o komarac,
kakav je, takav je, šćepaj ga, nedaj ga,
jer je muškarac.

https://lyricstranslate.com

е сега дојде друго време, само принц на Бел Коњ или Бел БМВ од 150 + коњи , а принцот да има кларинет од 20+цм ..
Да не кажуам дека од село УПЛАВ се има , кај нас и во Србија масовен увоз на невести од Албанија...
..читам на ФБ коментари за геј врски, дечки се палат, ќе има за нас стрејтови повеќе девојки.... еден му коментира, на 1 геј пар Иван и Милан одма има 5 пара
Ева и Милева...
 
  • Хаха
Reactions: A__
D

dobramuzika

Гостин
Најјакото е што кај седат така, сите се со телефоните во раце, никој не прави муабет и зјапаат во телефоните по 2-3 саати додека се „на кафе со друштвото“
Кога сум со друштво ретко вадам телефон од џеб, меѓутоа кога сум сам, на пати го чепкам, обично инста со работи кои ме интересираат. А за тоа дека поголемиот дел од друштвата кои седат по кафичи, а и по кафани висат повеќе на телефон отколку што си прават муабет е тажно но вистинито. (Ова мислам дека е почесто кај помладите генерации).
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
6.460
Поени од реакции
3.959
Јас не користам мобилен во друштво речиси никогаш. И доста често сум во мешано друштво. Ако се брои и девојка ми како друштво тогаш најчесто сум во мешано. Нека си прават муабет со другари другарки итн.
 
Член од
24 мај 2021
Мислења
16
Поени од реакции
29
Јас не користам мобилен во друштво речиси никогаш. И доста често сум во мешано друштво. Ако се брои и девојка ми како друштво тогаш најчесто сум во мешано. Нека си прават муабет со другари другарки итн.
Зарем и ти имаш девојка цццц :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom