Машински Факултет

Член од
26 февруари 2012
Мислења
271
Поени од реакции
232
кои се нови насоки сега од оваа година ?
Грешка сум бил. Биле истакнати на страната ама не сум видел банерот... :facepalm:

Клик!

Нови се Хидраулично инжинерство и менаџмент на води, автоматика и управување со системи...или барем нови имиња имаат.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.124
Поени од реакции
8.926
Грешка сум бил. Биле истакнати на страната ама не сум видел банерот... :facepalm:

Клик!

Нови се Хидраулично инжинерство и менаџмент на води, автоматика и управување со системи...или барем нови имиња имаат.
Нови се. АФИ е поделен ,па можеш да бираш дали повеќе сакаш да учиш хидраулика или автоматика.
 
Член од
26 февруари 2012
Мислења
271
Поени од реакции
232
Нови се. АФИ е поделен ,па можеш да бираш дали повеќе сакаш да учиш хидраулика или автоматика.
Е шо убаво. Јас сакав Хидраулика и Автоматика. Сеа ми уништија филмот. Мислам, имам време за мене ама по се изгледа на физика ќе си одам ако не се решам за Производно Инжинерство. :D
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.124
Поени од реакции
8.926
Е шо убаво. Јас сакав Хидраулика и Автоматика. Сеа ми уништија филмот. Мислам, имам време за мене ама по се изгледа на физика ќе си одам ако не се решам за Производно Инжинерство. :D
Прва година е иста на сите. Ако си толку заинтересиран можеш од факултетот да земеш Информатор, во кои се објаснети новите студиски програми, и подобро е вака што се поделени хидрауликата и автоматиката.
 

Master!

Доктор Глобил
Член од
5 март 2010
Мислења
68
Поени од реакции
6
За Производно Инженерство од прилика колу бодови требат за упис ?
 

Troj4e

Знаменосец
Член од
24 април 2009
Мислења
157
Поени од реакции
4
Дали некој знае утре од колку почнуваат уписите?
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
24
дај некој да не си го знае студентскиот маил ми треба пример како е за да се најавам на страната на мфс итно ми е...
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.226
дај некој да не си го знае студентскиот маил ми треба пример како е за да се најавам на страната на мфс итно ми е...
prvata bukva od imeto pa tocka pa prezimeto
pa student.edu.mf a pass ti e ili br na indeks so se neli A ILI P ili maticen br
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.124
Поени од реакции
8.926
Па мислам дека не треба многу :) Ако уште има 30 места за државна квота,и со 2ки од средно влегуваш,затоа што многу малку се запишуваат на таа насока.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
49
Поени од реакции
2
здраво дали некој може да ми каже кои предмети ги има на машински факултет гоце делчев смер ранспорт, организација и логистика –.....
--- надополнето: 31 август 2012 во 00:31 ---
здраво дали некој може да ми каже кои предмети ги има на машински факултет гоце делчев смер транспорт организација и логистика
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
114
Поени од реакции
18
Да не случајно ја има некој книгата „Проектен менаџмент“ од Радмил Поленаковиќ и Ванчо Донев во електронска форма ?
 
Член од
7 октомври 2012
Мислења
9
Поени од реакции
0
Здраво. Прв пат сум на блогов и го направив специјално за да исконактирам со некои од студентите на машински. Размислувам да се запишам на овој факултет а се двоумам меѓу смеровите ПРОИЗВОДНА ИНФОРМАТИКА и ИНДУСТРИСКО ИНЖЕНЕРСТВО И МЕНАЏМЕНТ. (da ne zaboravam da spomnam-ucenicka sum vo gimnazija). Ќе може ли некој да ми помогне од студентите, да ми ја објасни ситуацијата на факултетов ;) , дали се тешки предметите како што сум слушнала до сега (имало физика повеќе) и да ми даде некои други корисни информации.
Thankss (y)
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.226
Здраво. Прв пат сум на блогов и го направив специјално за да исконактирам со некои од студентите на машински. Размислувам да се запишам на овој факултет а се двоумам меѓу смеровите ПРОИЗВОДНА ИНФОРМАТИКА и ИНДУСТРИСКО ИНЖЕНЕРСТВО И МЕНАЏМЕНТ. (da ne zaboravam da spomnam-ucenicka sum vo gimnazija). Ќе може ли некој да ми помогне од студентите, да ми ја објасни ситуацијата на факултетов ;) , дали се тешки предметите како што сум слушнала до сега (имало физика повеќе) и да ми даде некои други корисни информации.
Thankss (y)
ниеден од овие два смера не е тежок, а физика и матиматика нормално има, е сега повеке девојки се запишуваат на иим ама ти си знаеш најдобро што те влече
 
Член од
7 октомври 2012
Мислења
9
Поени од реакции
0
ниеден од овие два смера не е тежок, а физика и матиматика нормално има, е сега повеке девојки се запишуваат на иим ама ти си знаеш најдобро што те влече
/


Благодарам за мислењето, инаку не сум многу „љубител“ на физиката и математика хаха :pipi: па за тоа да си прашам јас дали ќе се снајдам во овие јакостите, динамиките, кинематиките...:icon_lol:
--- надополнето: 11 октомври 2012 во 13:32 ---
A и вака како што гледам од I до IV семестар има повеќе мат. и физ. после се е нешто менаџмент, маркетинг, деловно, etc. :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom