Мачки (општи дискусии)

Член од
22 јануари 2012
Мислења
4
Поени од реакции
0
Мојот мачор е стар околу 6 месеци цел е бел со сини очи, и од кога е кај мене па до ден денешен има проблем со слухот. Кога го земав беше прилично мало, околу 3-4 недели, тогаш воопшто не слушаше, како што врви времето малку од малку подслушнува (ако сум зад него и да шлукнам со рацете) ... и уште од мало чудно се однесува. Кога го земав другите мачиња играа, трчаа, моето само гледаше ... сега кога ќе излезе надвор ниедна мачка не го дружи ни еден мачор не го напаѓа, само го гледаат во што е проблемот ?
Дали има некое решение за слухот ?
 

Attachments

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.469
Поени од реакции
68.807

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Покрај обичните мачки,(можеби сега сум и оффтопик) но би сакал да чувам африкански каракал или пума или рис,пантер...ме фасциинираат! посебно каракалот :D
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Cuvam 5 macki doma
tri muski i dve zenski
edna e persiska cista
muz i (ebacot ) e obicen macor
drugite se polupersiski
a edno go sobrav od ulica
i mashallah sea e babacko
mnogu se ubavi
koj saka da napravi dobro delo
da zeme po edno gi podaruvam
epten se ubavi i kulturni
osven toa ulicarceto mangupce ubavo e ama site gi mota
posto ima ulicarska skola
koj saka da gi vdomi pisete da pp i ke se dogovorime za primopredaja.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.621
Поени од реакции
10.889
Мојот мачор е стар околу 6 месеци цел е бел со сини очи, и од кога е кај мене па до ден денешен има проблем со слухот. Кога го земав беше прилично мало, околу 3-4 недели, тогаш воопшто не слушаше, како што врви времето малку од малку подслушнува (ако сум зад него и да шлукнам со рацете) ... и уште од мало чудно се однесува. Кога го земав другите мачиња играа, трчаа, моето само гледаше ... сега кога ќе излезе надвор ниедна мачка не го дружи ни еден мачор не го напаѓа, само го гледаат во што е проблемот ?
Дали има некое решение за слухот ?
Другар, вет права ствар, тој ќе ти каже што како иако мачкиве осеќаат ретардуси колеги и остали со недостатоци, па така и нормално дека нема да го рецкаат. Не можат да го замараат ко прво и основно. Нејсе, види провери ако има некое чаре, искрено се надевам да има, среди со време и тоа е тоа. Ти посакувам среќа и се најдобро на малиов ебач, џоа приглув :icon_mrgr:

Покрај обичните мачки,(можеби сега сум и оффтопик) но би сакал да чувам африкански каракал или пума или рис,пантер...ме фасциинираат! посебно каракалот :D
Да да и јас сакам албино лав да чувам ама комшииве педери ќе ме пријават во полиција ќе дојдат и ќе ми го застрелаат, во најлош случај ќе го пикнат во зоо каде ќе скапе или ќе умре од копито на пцовисано магаре.
Извини за иронијава, ама вакво нешто кај нас не проаѓа од мал милион причини, на крај краева за диво животно се работи :)

Cuvam 5 macki doma
tri muski i dve zenski
edna e persiska cista
muz i (ebacot ) e obicen macor
drugite se polupersiski
a edno go sobrav od ulica
i mashallah sea e babacko
mnogu se ubavi
koj saka da napravi dobro delo
da zeme po edno gi podaruvam
epten se ubavi i kulturni
osven toa ulicarceto mangupce ubavo e ama site gi mota
posto ima ulicarska skola
koj saka da gi vdomi pisete da pp i ke se dogovorime za primopredaja.
Ми текнува едно време ги имав 12 низ стан, среќа сега сум во куќа и ми остана само една и тоа баш со уличарска школа. И богами јачаш нерви кога имаш говеда низ куќа што ти го упропастуваат мебелот и слично. Се спремаш за следен стадиум во животот. :icon_lol:
Сега можам и слон да чувам, ама моментално сум настрвен за куче, па се надевам ќе ги вдомиш што побрзо мачките. Пиши на миленици форум, евентуално фб нема промашај, ќе отидат ко алва.
 
Член од
25 април 2011
Мислења
197
Поени од реакции
283
Јас од стално чувам мачки :D Првата мачка ми ја подарија ко имав 7-8 години, па си живееше едни добри 6-7 години, за на крајот да ја отрујат :mad: Сега имам две женски, стари околу година дена.
07032012_002.jpg
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Јас од стално чувам мачки :D Првата мачка ми ја подарија ко имав 7-8 години, па си живееше едни добри 6-7 години, за на крајот да ја отрујат :mad: Сега имам две женски, стари околу година дена.
Прегледај го приврзокот 40788
Jас сум имал многу...
на 1 роденден персиска,живееше 10 години ја изедоја кучиња.Истовремено имав и мачор ангорка,ми ја украдоја а беше со педигре 200 евра беше.После тоа имав сијамка од Белгија од роднините, но остана трудна брат ми ко бебе скокнал врз неа и умре со се бебињата,па имам сега сив мачор и Хималајка! сивиот ми е уличен а хималајката строго внатре и е скопен.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Малце е глупо прашањево, сум чувал кизнај колку вакви мачиња,а не сум знаел како се викаат...
Ќе ве молам да ми кажете..
 
L

Lu

Гостин
Малце е глупо прашањево, сум чувал кизнај колку вакви мачиња,а не сум знаел како се викаат...
Ќе ве молам да ми кажете..
Ова ми личи како на домашно маченце, не е расно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom