Матура

D

Drima94

Гостин
Навистина ?? А јас сите шо ги прашав ми рекоја обратно ...
па многу јасно дека ти си Роберт и предложуваш некоја личност за да биде наградена поради работите шо ги има придонесено за заедницата(community)
 
Член од
26 ноември 2012
Мислења
26
Поени од реакции
4
4 boda izgubeno, i da iams 4ka? ne si ozbilen.. i jas imam izgubeno tolku, no ne sme nie seznajkovci ne mora 100% da ti e tocen testot za 5ka...
 
П

Пепси_

Гостин
Епа тоа е минус кај вашата професорка. Нашава као и она зошто е оценувач кажуваше на кои работи да обрнуваме внимание, цела година бидејќи знаеше дека сите идеме англиски и се потресуваше. Ипак, гледајќи вака многу не ставиле наслов, па веројатно нема да го земаат во предвид толку тој детал, посебно ако матурава испадне со слаби резултати, како што ми и изгледа. А и доколку го важат ова, не верувам дека многу поени ке се одземат
ајде просветли не и кажи ни што наслов стави на есејот ?
Ја писмото сум го утнал...го напишав на тој начин да ја сум Роберт но сепак барам од списанието да ја наградат некоја Јулија заради сите заслуги кои шо ги има.Еднсотавно така ми дојде не ми се совпадна мене тоа да барам за себе си да ме наградат :/
писмото требеше на крајот да се потпише со Роберт....
 
Член од
26 ноември 2012
Мислења
26
Поени од реакции
4
mene za makedonski ne mi e jasno, primer ako nekoj gi ima site bodovi standardna skala za 5 pocnuva od 90%? i lani kolku e bil procentot za 5 dali znae nekoj?
 
Член од
28 ноември 2011
Мислења
139
Поени од реакции
24
На писмото имам 110~111 збора со се потписот долу ... Faithfully , Yours Robert, а требаше од 80-100 . Ќе ми го прегледуваат или веднаш 0 поени ?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
На писмото имам 110~111 збора со се потписот долу ... Faithfully , Yours Robert, а требаше од 80-100 . Ќе ми го прегледуваат или веднаш 0 поени ?

Мислам дека 10 + - е дозволено. :)
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
ајде просветли не и кажи ни што наслов стави на есејот ?


писмото требеше на крајот да се потпише со Роберт....
Neprosvetlen...
Ja lom napraiv mak. Nebidna:-D
Ne mi se zbori za mak. Ne e fer sto 4god si drememe na casovi i nisto ne ucime i BAM! Matura. A i ne sme nie krivi, profesorite treba da ni dadat upatstva kako da ucime, a ne ke prasas nesto "Aaa imate toa deca vo ucebnikot, sme go ucele". Koga be sme go ucele? Aco Sopov.
Pa ne znaea nekoja popoznata od tie ljubovnite da staat. Nebidnina. Pu!
Angliski top.
Za pismoto ne mi stigaa 100 zbora nekako, malku mi bea jas poise napisav, pa koa sfativ deka 30 zbora mi odat samo vo to: i from: se iznervirav. Baska trebase i da se objasnime u pismoto, so 3 paragraphs, a da imame max 100 words. Malku se samo 100..
Vidov ja nekako mnogu mi izlegoa 120 pa posle toa skratv, dve recenici iskrtav, pridavki nekolku i ajt :-D

Mojot naslov e:
"overpaying the entertainers"
 
Член од
10 јуни 2013
Мислења
9
Поени од реакции
2
ајде просветли не и кажи ни што наслов стави на есејот ?

-Просто и едноставно, она што требаше да го објасниме во есејот, односно да дадеме негативен став: Why celebrities are being overpaid comapred to scientists?
--- надополнето: 13 јуни 2013 во 03:06 ---
На писмото имам 110~111 збора со се потписот долу ... Faithfully , Yours Robert, а требаше од 80-100 . Ќе ми го прегледуваат или веднаш 0 поени ?
Нема да ти го бодираат со нула :) Впрочем тоа се заплашувања со цел да не се иде ПОД границата, за повеќе зборови не се дотолку ригорозни. Пак ќе кажам нешто што ни го збореше нашата професорка цела година, за зборвите плус всушност ги сметаат како да не постојат. На пример ти го прегледува писмото се до 110от збор, бидејќи нели дозоволено е +/- 10. Така да во случајов Роберт ако ти е 111от збор не го сметаат и ќе ти бидат одземени поени во однос на тоа колку го вреднуваат тој дел.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Веќе коа чекаме толку, барем 16ти да го напраеле.. тапа
Ова важи и за екстерни и за интерни?
Ne znam, internite zavisat od profesorite od skolite ama ne veruvam deka porano ke gi pregledaat, taka da, spored mene, i tie togas :)
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
86
Поени од реакции
0
Има некој историја што полага да го прашам нешто ?
 
П

Пепси_

Гостин
Neprosvetlen...
Ja lom napraiv mak. Nebidna:-D
Ne mi se zbori za mak. Ne e fer sto 4god si drememe na casovi i nisto ne ucime i BAM! Matura. A i ne sme nie krivi, profesorite treba da ni dadat upatstva kako da ucime, a ne ke prasas nesto "Aaa imate toa deca vo ucebnikot, sme go ucele". Koga be sme go ucele? Aco Sopov.
Pa ne znaea nekoja popoznata od tie ljubovnite da staat. Nebidnina. Pu!
Angliski top.
Za pismoto ne mi stigaa 100 zbora nekako, malku mi bea jas poise napisav, pa koa sfativ deka 30 zbora mi odat samo vo to: i from: se iznervirav. Baska trebase i da se objasnime u pismoto, so 3 paragraphs, a da imame max 100 words. Malku se samo 100..
Vidov ja nekako mnogu mi izlegoa 120 pa posle toa skratv, dve recenici iskrtav, pridavki nekolku i ajt :-D

Mojot naslov e:
"overpaying the entertainers"
Толку ако се ситничари па нека ми скратат поени што немам наслов......немаше дадено конкретно па да го напишам според мене. :D

А иначе штознам,писмо како писмо кратко и јасно,само да се изберат правите зборови за повеќе да се објасне во кратки црти. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom