Матура

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
ПРОСВЕТЛУВАЊЕ: перцентилите не се бодови имам другар шо има четворка со 56 перцентили и то самото ти дава до знаење дека во еден перцентил сигурно немаш еден бод а јас со 85.66 сигурно не сум далеку од 5 а и плус знам колку напишав и подоцна се консултирав со професорка стручна по предметот и така да знам шо прам
јас само те цитирав да ти укажам дека ќе џабе ќе губиш време, тоа било па поминало, а ти веднаш почна со лошо да враќаш.
ти кажав дека има луѓе со повеќе перцентили од тебе па имаат 4ки и не креваат толкави узбуни. затоа ти викам да уживаш и да не се замараш :)
 
D

Drima94

Гостин
јас само те цитирав да ти укажам дека ќе џабе ќе губиш време, тоа било па поминало, а ти веднаш почна со лошо да враќаш.
ти кажав дека има луѓе со повеќе перцентили од тебе па имаат 4ки и не креваат толкави узбуни. затоа ти викам да уживаш и да не се замараш :)
да има.... ама сум на горната граница со перцентилите и тоа ми дава некаква надеж и стварно ми се важни поениве и мислам дека нема ништо да ме кошта ако пробам (освен 1000 денари) хахахахахах , имам уште еден ден за размислување па ќе видиме што ќе одлучам а по моја теорија со оглед на тоа што единиците не се конкурентни сите се со 0 перцентили тогаш по мои пресметки би требало еден перцентил да биди негде околу полу бод(горе долу тука негде) така нешто. и извини ако те навредив
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
да има.... ама сум на горната граница со перцентилите и тоа ми дава некаква надеж и стварно ми се важни поениве и мислам дека нема ништо да ме кошта ако пробам (освен 1000 денари) хахахахахах , имам уште еден ден за размислување па ќе видиме што ќе одлучам а по моја теорија со оглед на тоа што единиците не се конкурентни сите се со 0 перцентили тогаш по мои пресметки би требало еден перцентил да биди негде околу полу бод(горе долу тука негде) така нешто. и извини ако те навредив
па ок, на крај сепак е твој изборот...туку што планираш да се запишеш толку што ти се важни бодовите?
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
Перцентилите се всушност само показател за тоа колкав процент од тестовите се послаби од твојот тест. :pipi:
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Денес после 12ч одете во вашите училишта, ќе има објавено резултати.

Од dic.edu.mk:
Училиштата според процедурите за реализација на државната матура резултатите ќе ги објават на 09.07.2013 година во 12 часот.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.954
Поени од реакции
11.580
Има и за 95' не се секирајте. Иначе, излезе клучот. Со кого полемизирав околу предметот каков е? :D Сепак е директен. ;)
 
Член од
10 јуни 2013
Мислења
12
Поени од реакции
5
cekaj malce sto im e na ovie od ministerstvo se izleze i kluc duri a za 95 uste nema pa ova stvarno ne e normalno
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
523
Поени од реакции
164
ima nekoj sto skoloto mu e oddaleceno 100 km..... i sugurno nema da idam 100km samo da si gi vidam ocenkite. KAKO I DA E DOLZNI SE DA STAVAT NA STRANATA STO **** IM E!!!!!!!!!!:mad:@@ 94 zosto gi stavija
Не се нервирај те молам. Сигурно имаш број од професор. Јави се. Толку ли е тешко?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.954
Поени од реакции
11.580
pa najverojatno taa mi e edinstvena opcija :S. Znaci definitivno na stanata nema da stavat pederive za 95?
Telefon: +389 2 3216299

Јави се на телефонов, прашај што како, иако од таму најавија дека уште вчера вечерта ќе го сределе проблемот.

Ајде генерација 1995, проверувајте слободно сега! :D

Ете ви и за 95та резултати...
И тие што се 2004 можат да си проверат. :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.289
Поени од реакции
58.248
Ете ви и за 95та резултати...
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
WTF!?:eek:
македонски јазик и литература
5
94,16

англиски јазик
4
88,62
 

Kajgana Shop

На врв Bottom