Масони

Член од
11 јули 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
hehe

Ne dusho tito ne e mason. Tie lugje retko koj gi znae mozebi i nikoj osven samite megju sebe :) :tapp:
 
Член од
10 јануари 2009
Мислења
289
Поени од реакции
3
Ne dusho tito ne e mason. Tie lugje retko koj gi znae mozebi i nikoj osven samite megju sebe :) :tapp:

А мене пак не ми е јасно, ти од каде таа информација.............ако си еден од ретките ПОВЕЛИ..........ама не ми изгледаш за таков......затоа подобро задржете си ги ваквите коментари само за себе..........тоа дека ќе испаднете попаметен повеќе од сигурно, но барем не ја уништувајте позитивната атмосфера што ја поседуваше темата........поздрав
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
А мене пак не ми е јасно, ти од каде таа информација.............ако си еден од ретките ПОВЕЛИ..........ама не ми изгледаш за таков......затоа подобро задржете си ги ваквите коментари само за себе..........тоа дека ќе испаднете попаметен повеќе од сигурно, но барем не ја уништувајте позитивната атмосфера што ја поседуваше темата........поздрав
Позитивната атмосфера исчезна во моментот кога зидарски се откажа :) сега ќе се трупаат само прашања без ниеден одговор, затоа ако сакате да знаете нешто повеќе читајте наназад или користете го пребарувачот во темава.
 
Член од
20 мај 2010
Мислења
2
Поени од реакции
1
Масони и Илуминати се сосема различни работи , не ги мешајте , само тоа ке казам...
 
Член од
10 јануари 2009
Мислења
289
Поени од реакции
3
Гледам дека темава замрзна, па да ја освежам малку ако е возможно.....еве еден клип, на кој се рецитира една песна која е напишана од масон.........па сами заклучете какво мислење имаат масоните...........дали се добри луѓе или...............
 

El Bohemio

Silver Gate
Член од
6 јули 2009
Мислења
1.058
Поени од реакции
942
Гледам дека темава замрзна, па да ја освежам малку ако е возможно.....еве еден клип, на кој се рецитира една песна која е напишана од масон.........па сами заклучете какво мислење имаат масоните...........дали се добри луѓе или...............
...не ?- Не слушнав ништо лошо и не знам што лошо има тука ? Баш е поучно за секој човек... но, секој со своите сваќања...

и уште нешто, ПРИМЕР : ако некој од твоето семејство бил во затвор,ете на пример ти, дали цело твое семејство се криминалци ? или само ти ? кога ти возиш брзо и полицаецот ти пишува казна, ти пишува лично тебе или и на твоите дома ? Ако си ти хомосексуалец, и татко ти и дедо ти се ?
Не знам зошто било каква грешка на некој инвидуалец веднаш ја препишувате на целото семејство, кога после безброј пати е кажано дека секој делува според лични негови сваќања... а доколку постапи погрешно од прописите, законите, има соодветни санкции ...
како и да е на сите кога тогаш господ ќе ни суди...

P.S. се извинувам за примерот што го посочив, се надевам дека не те навредив ...

Поздрав
 
Член од
10 јануари 2009
Мислења
289
Поени од реакции
3
...не ?- Не слушнав ништо лошо и не знам што лошо има тука ? Баш е поучно за секој човек... но, секој со своите сваќања...

и уште нешто, ПРИМЕР : ако некој од твоето семејство бил во затвор,ете на пример ти, дали цело твое семејство се криминалци ? или само ти ? кога ти возиш брзо и полицаецот ти пишува казна, ти пишува лично тебе или и на твоите дома ? Ако си ти хомосексуалец, и татко ти и дедо ти се ?
Не знам зошто било каква грешка на некој инвидуалец веднаш ја препишувате на целото семејство, кога после безброј пати е кажано дека секој делува според лични негови сваќања... а доколку постапи погрешно од прописите, законите, има соодветни санкции ...
како и да е на сите кога тогаш господ ќе ни суди...

P.S. се извинувам за примерот што го посочив, се надевам дека не те навредив ...

Поздрав
Стварно ми е жал што си ме разбрал погрешно, но затоа сме тука да дебатираме..............рециталот е убав и поучен и логички е дека немам ништо против масонеријата..........
 
Член од
16 август 2010
Мислења
10
Поени од реакции
0
Za Zidarski

Dali site clenivi na lozite vo Makedonija gi ispolnuvaat site uslovi za clenstvo "besprekorno", ako se zeme vo predvid deka veke javno se znae koi se clenovi na masonskite lozi i na koj nacin go steknale vlijanieto, bogatstvoto, glamurot itn.
Ova go kazuvam kako mislenje na luge so koi sum razgovaral.


Za informacija: nov sum na forumot a temata mi e dovolno poznata
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
263
Поени од реакции
34
Dali site clenivi na lozite vo Makedonija gi ispolnuvaat site uslovi za clenstvo "besprekorno", ako se zeme vo predvid deka veke javno se znae koi se clenovi na masonskite lozi i na koj nacin go steknale vlijanieto, bogatstvoto, glamurot itn.
Ova go kazuvam kako mislenje na luge so koi sum razgovaral.


Za informacija: nov sum na forumot a temata mi e dovolno poznata
Ke si zemam za pravo da ti repliciram edinstveno poradi toa sto si nov (ne veruvajki deka Zidarski ke se vkluci poradi nelogicnite napadi vrz nego od strana na nekoi karakteri tuka)....
Znaci kako prvo daj imenuvaj gi koi se tie poznati i nepoznati javni ili ne masoni vo MK?
Vtoro Zidarski e mason od Kanada i nemoze isto kako i jas da ti kaze nesto za masonite vo MK
Treto mozam licno da ti kazam deka DA postojat INSTANT masoni koi go valkaat masonskoto ime narekuvajki se sebe si MASON a ne ja zasluzuvaat nitu M .Nemoze lazgo,prevarant ...i sl da bide mason oti MASONERIJATA GO PRAVI DOBRIOT COVEK USTE PODOBAR!!!!!! Znaci DOBRIOT a za tie koisto zboruvas dali moze da se kaze deka se dobri proceni sam.Mnogumina tuka prodavaat demagogija a vo prva prilika se prodavaat za grst pari !!!!! DA TAKA E I TAKVITE NEMA NIKOGAS DA BIDAT BRAKJA!!!!!
 
Член од
16 август 2010
Мислења
10
Поени од реакции
0
So sigurnost ne mozam da kazam za toa koj e mason bidejki so takva informacija ne raspolagam. Sakam da go spomnam g-dinot Trifun Kostovski i prof. Vasil Tupurkovski.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
263
Поени од реакции
34
So sigurnost ne mozam da kazam za toa koj e mason bidejki so takva informacija ne raspolagam. Sakam da go spomnam g-dinot Trifun Kostovski i prof. Vasil Tupurkovski.
So sigurnost moze da se kaze samo za onie koi toa samite javno go iznele bilo pismeno bilo usno,se drugo se spekulacii.Kako odgovor na tvoeto prasanje ke kazam t.e.ke se navratam uste ednas na poranesnite moi izlaganja deka ima 2 vida masoni.1-masoni vo srceto,umot i dushata i 2-masoni vo umot(so kalkulatori vo dzebot).Za zal tokmu ovie vtorite go valkaat imeto MASON no vnatre vo lozite tie se marginaliziraat od ostanatite braka (i samite se pasiviziraat)
 
Член од
16 август 2010
Мислења
10
Поени од реакции
0
Javno do sega go imam slusnato g-dinot Zivko Gruevski vo emisijata "Vo Centar" kade se izjasnuva deka e mason i toa na sosema privlecen nacin i nacinot na koj gi izlagase tezite za masonerijata bea dostapni za sekoj gledac so osnovni poznavanja da moze da izvlece nekoj zaklucok. A takvi koi sakaat nesto da zastitat ili da postignat kako masoni ne znam zosto voopsto i se primaat.
Zosto tie vtorite i voopsto stanuvaat masoni, ne znam a i dosta mi e cudno i nesvatlivo. Samo toa e moe mislenje, sto ne znaci deka e tocno a osnoven uslov za da postane mason kaj nas ne ispolnuva nitu eden politicar, barem onie od prviot i vtoriot esalon od politickite partii.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
263
Поени од реакции
34
Javno do sega go imam slusnato g-dinot Zivko Gruevski vo emisijata "Vo Centar" kade se izjasnuva deka e mason i toa na sosema privlecen nacin i nacinot na koj gi izlagase tezite za masonerijata bea dostapni za sekoj gledac so osnovni poznavanja da moze da izvlece nekoj zaklucok. A takvi koi sakaat nesto da zastitat ili da postignat kako masoni ne znam zosto voopsto i se primaat.
Zosto tie vtorite i voopsto stanuvaat masoni, ne znam a i dosta mi e cudno i nesvatlivo. Samo toa e moe mislenje, sto ne znaci deka e tocno a osnoven uslov za da postane mason kaj nas ne ispolnuva nitu eden politicar, barem onie od prviot i vtoriot esalon od politickite partii.
Interes prijatele cist interes,vo pocetokot se med i mleko dobri podobri zdravje i so tek na vremeto si gi simnuvaat maskite no veke rekov bratstvoto gi istisnuva na nacin sto samite tie se pasiviziraat.Za politicarite posebno nasite nemam komentar i nikogas nema ni da go imam oti tie ne go zasluzuvaat moeto vnimanie.
 
Член од
28 август 2007
Мислења
308
Поени од реакции
8
Читам што пишувате и во нешто има вистина но во повеќето не.Прво масонството го проучувале многу луѓе и никој доволно го нема проучено.Вистина е дека Тито бил во ложата но тоа се дознава дури по смртта инаку никој не знае за никого дали е масон или не се друго е само шпекулација,како што е шпекулација кој е во македонија масон,тоа никој не можи со сигурност да го кажи.И напротив,масонството го обожува луцифер и темната страна...и така натаму,за да не ви прекажувам јас,зошто не сум компетентен за тоа да зборувам,само го пратам тоа,ќе ви постирам еден клип од еден српски истражувач на масонството и на други нешта,само малце е подолго тоа негово предавање и незнам дали можам овде да го поставам,ама ќе пробам,па ќе видите и ќе слушните што е и кои се масоните општо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom