Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
15 април 2012
Мислења
24
Поени од реакции
22
А да не треба да кажат регистарски таблички на ТВ?
Прво и основно, додека не обвинат некого, НЕ СМЕАТ да го откријат неговиот идентитет.
Второ, како што ти гледаш вести, така гледа и тој што ги убил.
И да, исто така, тој не смее да знае колку му се блиску ниту што знаат.
не ме разбра.... за изјава од фамилијата ти зборувам, дека им вршат притисоци стопосто... а не за табличките на колата.......
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.441
Стварно?
Кој како си наредил?
Епа штом милуваш факти кажи ми, овие и овие 50+ луѓе, сите истепани, малтретирани во период од два месеци , само затоа што се каури (како што милуваат да не викаат) , како они тоа не се потрудиле и не си наредиле?
Што требале да направат?
Да не излегуваат од дома?
Да не требало и они исто после да постапат, па сега наместо само 2-3 обратни случаи, ќе имавме и ние 50+?

Ах ми текна како требало...
Ти си веројатно приврзаник на "интелегентниот" пристап на Smart Ass.
Ова мене ми звучи како, „кој како си се натртил“ повеќе.
 
P

Princ

Гостин
принц... вака - прва работа ако неможе мвр да каже односно одлучи дали станували збор за самоодбрана или не тогаш кој друг? - тоа е нивна работа.. од друга страна - викаш мвр неможе да каже такво нешто а цел албански народ дури и пошироко јавно ЛАЖЕА дека не било самоодбрана и им веруваа на нив... ај сеа ти најди ми логика???
Ти друже слабо стоиш со логика а јас од друга страна за жал не знам да цртам.

еве и зашто - на сите 4 деца им се скршени носовите пред да бидат убиени - од ударот а зрното од било која пушка може нос да ти се скрши туку така?
Тоа ти велиш, и тоа не го рече стручното лице што ја има извршено обдукцијата.
Реков, им верувам на Судска Медицина дур не се докаже спротивното, нормално не на форум, под ник, другар на другар ми кажа дека другар на другар му кажал муабет.
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Чекај а за колава не кажаа каде е најдена освен мистериозно 10 км од местото на злосторството? И зошто не ни кажаа каде ја нашле? Зашто МВР која нон стоп вади клипови на јутуб сега не ни покаже снимки од колата или барем претрес на околни куќи или нешто такво...вака многу без везе ми изгледа. Утре вонреден прес накај 2 саат најдовме уште една чаура?
 
Член од
23 март 2005
Мислења
284
Поени од реакции
133
Колку што знам фамилиите на убиените во Гостивар "дадоа збор" дека нема да бараат крвна одмазда. Сепак некои од Албанците знаат да демонстрираат компетитивност во вакви крвави спортови и бројките им се особено битни.
Можеби бе брат, не дрвам цело време пред вести, можеби дале „беса“ и можеби се навистина од оние вистински Албанци кај кои бесата е навистина збор до крај на живот.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.115
Поени од реакции
8.224
не ме разбра.... за изјава од фамилијата ти зборувам, дека им вршат притисоци стопосто... а не за табличките на колата.......
Да, а зошто да излезе фамилијата, кога полицијата не знае со кого си има работа? Фамилијата ако знае било што е во опасност. Се кладиме дека патролираат околу нивните куќи?
Ало, не е ова тепачка во автобус, не е ова глупакот Спасов кој не знае да се контролира, ова е МАСАКР.
Фамилиите треба да ќутат и да се скријат кај знаат во скорово време, исто како фамилијата на Гостиварчанецот.
Во сред бел ден беа изрешетани 5 души, а за наша души и хранење его, треба да ги ставиме пред камера да ни кажат како некој ги потплатува да не зборуваат?

Па не треба да зборуваат пред камери, треба со МВР да зборуваат. Нема јас, ти, ниту некој “новинар“ да го најдеме убиецот. А и не треба истиот тој да знае, колку ние/фамилијата/било кој знаеме за него!
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
Najnovo, NEOFICIALNO se slusat pukotnici vo Butel, a makedoncite pocna de vleguvat po albanski kukji vo Radisani.

A za site drugite:

http://www.plusinfo.mk/mislenje/495/Tastatura--revolucioneri
Колку зборува за текстот, чим Албанци го користат за своја пропаганда..а е пишуван од Македонец.
Има и еден друг збор што ги дефинира тие текстопишувачи...
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.960
Поени од реакции
57.698

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
I

Ilindenka

Гостин
да де, ЧУВАЈ НЕ ГОСПОДЕ од луѓе што не им е гајле од нивниот национализам со кој што не требат еден по еден, а се срамат од својот народ кој ни Н од национализам не знае, Господе, чувај не од вакви паметни луѓе!!
Ај уште ова. Јас не се срамам од својот народ се срамам од вашиот национализам. Хахаха.... не знае. Можеш да кажеш не знаеше за национализам, ама сега знае и тоа како знае.... и тоа некој мајсторски ќе го искористи. Само нема да бидат револуционериве (кои живееле но веќе не живеат во мултиетнички населби или пак никогаш не ни живееле) дел од војната која ни претстои - не, тие први или ќе избегаат или ќе набљудуваат од кафаните во нивните етнички чисти гратчиња или населби. Ќе биде некој како мене, некој на кој му се гади од таквите револуционери ама чиј маж веќе еднаш го регрутирале во ваква војна, кој поминува низ три албански спрата за да дојде до својот стан.... чие дете оди во градинка со една македонска паралелка. Да сте доживеале би знаеле. Заради националистите секогаш страдаат невините, а на крајот многу колатерални штети а тие горе (и едните и другите а најмногу третите) го добиле тоа што сакаат.

И да, само Господ може да не чува. Еве уште една молитва: Дај Боже Македонија да треба да ја чуваш од вакви како мене, тогаш ништо од ова не би се случило.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Само ме интересира ( не дека сум од страна на Албанците ) меѓутоа некако ми е трн во око, дали можеби сте размислиле дека сме таква нација што САКА да се потепа некогаш и меѓусебно ? Како на пример , син си го уби татка си ( таму и таму ) , снаа си ја уби свекрвата поради социјални проблеми и мешање у брак, и т н, потоа убиството во ресторанот БИГ ФИШ кадешто влезе еден и се замисли дека игра кантер штрајк па поцепа 3 глави одеднаш со калашников ( што македонци беа и 2-те спротивставени страни ) ... зошто не размислите дека можна е и таа варијанта ? Не ги охрабрувам Албанците ( ВООПШТО НЕ ОЧЕКУВАМ КРИТИКА ) но ... луѓе дај да се стрпиме и да почекаме уште некое време , да се разоткрие уште нешто сепак медиумите се оние кои ке ни замачкаат очи колку толку , за на крај да се дознае кој е убиецот ( као демек ) и истиот/те ке добијат по едно 15 20 години казна затвор и тоа е тоа ... мислам ХЕЛОУ :(((( секогаш е така ...
 
Член од
15 април 2012
Мислења
24
Поени од реакции
22
Да, а зошто да излезе фамилијата, кога полицијата не знае со кого си има работа? Фамилијата ако знае било што е во опасност. Се кладиме дека патролираат околу нивните куќи?
Ало, не е ова тепачка во автобус, не е ова глупакот Спасов кој не знае да се контролира, ова е МАСАКР.
Фамилиите треба да ќутат и да се скријат кај знаат во скорово време, исто како фамилијата на Гостиварчанецот.
Во сред бел ден беа изрешетани 5 души, а за наша души и хранење его, треба да ги ставиме пред камера да ни кажат како некој ги потплатува да не зборуваат?

Па не треба да зборуваат пред камери, треба со МВР да зборуваат. Нема јас, ти, ниту некој “новинар“ да го најдеме убиецот. А и не треба истиот тој да знае, колку ние/фамилијата/било кој знаеме за него!
баш ми е жал што не размислувам како тебе, дека МВР незнае кој е........барем помалку ќе се нервирав до сега
 

Kajgana Shop

На врв Bottom