Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
14 април 2012
Мислења
32.024
Поени од реакции
64.270
Најверојатно се работи за етничко-мотивирани убиства, скоро и сум сигурен, но тоа не значи дека треба да покажуваме со прст и нагаѓаме за работи за кои не сме целосно сигурни.
Дечко, па ти си го смени ставот за 3 страни постирање, онаму викаш, и да се Албанци, не се етнички мотивирани ...
Дај одлучи се на кој став стоиш...

Луѓе дај престанете со обвинувања, остајте полицијата да си ја заврши својата работа. Не ги бранам ш.иптарите но навистина нема смисла да напаѓаш на основа на сумња без докази!

Ај кажете ми што правиме ако излезе дека убијците се од Македонска националност?
О, бда-џија...

Аце, од тоа и се плаши Македонската јавност..
Што доколку се Албанци, ке се премолчи, само да се остане на власт ...

Вистината мислам, ова е мое мислење, ке остане нем сведок ... Сепак, слатка е фотељата ...
 

~angela~

mladiot matematicar
Член од
29 август 2008
Мислења
226
Поени од реакции
25
А изјавите на присутните на погребот дека момчињата биле со искршени носови? кого фарбаат?
вероватно е од обдукцијата што ја правеле, бидејки изјавила јанкуловска дека не биле малтретирани...
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Друже, нормален човек не чува калашњиков во кола.
Јас не чувам, татко ми не чува. Не значи тоа дека нема луѓе што чуваат, ама тоа е нивна работа, се согласувам дека е погрешно, и сето тоа, ама нека се справат властите со такви луѓе. Нека ги фатат, уапсат, и нека ги пикнат во затвор за нелегално поседување на оружје (3-5 години, така нешто беше, поготово ако е автоматско оружјето). Нека почнат со апсење на таквите примери, и ќе видиш после дали ќе се осмели некој да се чатали со калашњиков по улица.
Кога веќе се спомна за нелегалното поседување на огнено оружје(пиштоли, калаши и сл.) немојте да се правите наудрени дека само Албанците носат у гепек каљаш, како што многумина мислат, верувајте дека и голем број на Македонци(не сите) имаат токму НЕлегално оружје по дома, само што се попаметни и не го експонираат во јавност у смисол не се фалат со рафали и сл. глупости како што прават Албанците, имам роднини кои живеат во мешан етнички крај и секогаш кога одам на гости кај нив нон-стоп се слушаат спорадични истрели од калашњиков и дење и ноќе, но сепак нелегалното оружје е широко распространето во државава и кај Албанците и кај Македонците, меѓутоа нели поголемо зло се непријавените покер-апарати, а не пиштолите, каљашите, бомбите, зољите... :tapp:
Да се разбереме огненото оружје е зло, или законски сите да го поседуваме лично по дома или никој да не го поседува, освен секако безбедносните служби/лица, на пр. ако мојот комшија(ова како пример) има дома калаш или пиштол, дали сум јас 100% безбеден, што ако е Македонец кога утре може за мала рчка помеѓу нас, да ме упука !
 
М

Мартин`

Гостин
Чим го нашле возилото со кое избегале ќе се откријат и многу други докази, од каде е купено возилото.. кој го купил возилото и полека полека некои работи ќе се разјаснат. Плус големи се шансите и ДНК на некој од убијците да најдат веќе е тогаш се стеснува кругот на оние коишто им се сомнителни и можат да ги испитаат, полека полека ќе ги најдат бидете сигурни во тоа.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Се повеќе мислам дека и овде ако не се најде вистинскиот сторител ќе се уапсат некој колку да се смри јавноста и после ќе ги пуштат за немање докази а тоа ќе трае повќе месеци.
Mислиш дека ќе си го дозволат тој луксуз да уапсат кој било..мислиш глупав е народов и мирен ќе седи после ова !! Кај народов не прави бељи два дена уште тоа треба да ги уапсат и да ги пуштат...тапа ти е муабетот никој нема да го заборави ова сите гриземе прсти да се најдат што побргу ѓаволите-убијците на ова психопатско дело !!!
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Дечко, па ти си го смени ставот за 3 страни постирање, онаму викаш, и да се Албанци, не се етнички мотивирани ...
Дај одлучи се на кој став стоиш...
Реков дека не мора да значи дека се етнички мотивирани.
Треба да ти нацртам или ќе продолжиш да ми ги извртуваш зборовите како ти одговара?
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Јас само се плашам ако убијците се албанци може да не ги кажат кој се да не избие војна.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
6
Поени од реакции
7
Профилот? Јас ке им го кажам. Аланци на возраст од 20 до 35 години, некои од нив припадници на ОНА од конфликтот, или се државни службеници или се дилери на дрога (друго не знаат да работат) а да и гарант без лекарско уверение.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Го разбирам гневот према телевизиите, но тие не треба да менуваат програма освен ако е прогласен ден на жалост.
А зошто не е прогласен ден на жалост, тоа не знам, најверојатно заради Велигден.
- во случај на загуба на наши граѓани што се и дешава на пример
не дај боже ; при саобраќајки на лошиве патишта, или на карпите на Матка
при качување , или во Калиманци или при други несреќи и не мора да има
ден на жалост , ама ова не е таков случај, овде е пукано во наши граѓани
ПУКАНО Е ВРЗ МЕНЕ; ВРЗ ТЕБЕ ПУКАНО Е НА СЕКОГО
пукано е врз Гоце,Даме,Јане,Панко,Ченто,Кузман,Рацин,Мирче,Страшо....
....
П У К А Н О Е В Р З М А К Е Д О Н И Ј А
затоа треба ден на жалост, бидеиќи оваа година е жална за Македонија
ЈА САКАМ МАКЕДОНИЈА - кажете го и вие ова , освестете се
уште ова го имаме, немаме резервна ТАТКОВИНА
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Од постовите во темава, во едно сум сигурен - голем процент на населението веќе осуди кој е крив а тоа се Албанците. Дури и да најдат дека не се Албанци, народот ќе каже дека е местенка и дека кријат за да нема нови проблеми. Затоа ова е мој последен пост околу националноста на убијците, за кои полицијата ништо не знае а народот знае се.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868


Све можеш да се изначиташ на темава,од баби до жаби.Бидете барем малце објективни не колку да се пише нешто...
Ај све разбирам реакцииве за Јанкулоска што се,ама што е крив премиерот,претседателот и другите министри уште неможам да сфатам.Сфатив само дека и овој настан си доби еден таканаречен ‘‘политички‘‘ шмек...
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Што им значи она - Откриен е профилот на напаѓачите а не идентитет и број....Што значи профилот ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom