Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Genti. Пиратот те праша дали имаш намера да одиш на протестите или не?
 

gos

Wrong
Член од
8 ноември 2007
Мислења
719
Поени од реакции
56
Дека има влијание се има,ама таквото влијание не е големо.Си чул ли за поделбата на власта?За нивната независност и поврзаност и како меѓусебно се ограничуваат за да не дојде до надвладување на една страна?

А ако веруваш дека владата фабрикува докази дај покажи ми доказ,било каков дека се кова заговор.Дај ми снимка,аудио запис,фотки,документи.............кога тоа ќе ми го презентираш ќе ти поверувам.
немој сега да ми збориш за поделба на власта,ти реков преска дека третата власт не е независно со тоа сите се слагаме ако сакаш ќе ти го постирам темата од овој форум каде сите се сложите за тоа. поделбата на власта постои во развиените држави но не во Мак. а за било каков доказ ја не можам да ти давам но знам случај,накратко. мој роднина пред 1.5 год. е осуден со 4 год затвор,тој партиски е со дпа и имаше многу вредно земјиште(не можам да ти откријам какво) сега еден многу близок со дуи му го зеде, а лугето на дуи и вмро успеале да фабрикуваат ни ја не знам какви докази,дека продавал малолетничка. сето ова со малолетничката беше маскирање за да го земат тоа земјиште. ја знам дека нема да ми веруваш,можеби те лажам можеби кажувам вистината, но ја се потрудив да ти кажам,можеби некој ќе поверува кога ќе му се случи некоја дискриминација... цаоооссссс
 
D

dystopian

Гостин
Да да ништо не знаете, абе оди бегај бе таму, ПРОТЕСТИ СИГУРНО ЌЕ ИМА.
Гарантирам со глава, и гарантирам дека бројката ќе биде многу поголема од претходниве протести.
Си имате вие методи на организација, а и си знаете добро кој ве организира. Како божем спонтано се собирате, а уствари сите уште од претходно сте добиле слободен ден на работа, а школите со Албански ученици магично остануваат празни ;)
А исто така види мајката, цело време организираат протести во петок кога е џума и кога бројот на верници по џамииве е најголем. И тоа протестите започнуваат баш по џамии каде радикали се оџи.

Абе спонтан беше протестот, што да ти кажам...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.782
Поени од реакции
71.868
немој сега да ми збориш за поделба на власта,ти реков преска дека третата власт не е независно со тоа сите се слагаме ако сакаш ќе ти го постирам темата од овој форум каде сите се сложите за тоа. поделбата на власта постои во развиените држави но не во Мак. а за било каков доказ ја не можам да ти давам но знам случај,накратко. мој роднина пред 1.5 год. е осуден со 4 год затвор,тој партиски е со дпа и имаше многу вредно земјиште(не можам да ти откријам какво) сега еден многу близок со дуи му го зеде, а лугето на дуи и вмро успеале да фабрикуваат ни ја не знам какви докази,дека продавал малолетничка. сето ова со малолетничката беше маскирање за да го земат тоа земјиште. ја знам дека нема да ми веруваш,можеби те лажам можеби кажувам вистината, но ја се потрудив да ти кажам,можеби некој ќе поверува кога ќе му се случи некоја дискриминација... цаоооссссс
Меѓупартиска битка меѓу Албанци, очекувано е он што е на власт да го намести оној во опозиција.
Ама ФАКТ и тоа НЕПОБИТЕН е дека во спорови меѓу Македонци и Албанци, Македонецот секогаш (без исклучок) НАЕБУВАЛ, само заради тоа да нема вакви непосакувани реакции од вашиот етникум, пошто само тоа чекате и да цмиздрите во Европа.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
A koj kur si ti da me prasuvas taka ?
--- надополнето: 7 мај 2012 во 23:29 ---

Toa e i problemot .
Da ne igra nekoj so nas majtap i nie toa ne go znaeme ..
А кој ку* си па ти да глумиш некаков Албански космополит, кој се залага за соживот и да глумиш дека се оградуваш од твоите браќа по нација и по вера ......... демек ти си боље, не си како нив .............. ОК пишувај си, но можеш да лажеш малкумина на форумов, повеќето вклучувајќи ме и мене нема шанса да не излажеш дека си поинаков од нив .......... ептен се извалкавте и избрукавте друже со овие последни случувања од ваша страна, а еве сега и пак протести најавувате ................ мислам дека овие последни случувања се крај на соживотот и мултикултурализмот во оваа држава, ништо повеќе не може да биде како порано, разнишана е и онаа малку доверба што ја имавме едни кон други во изминатиов период/изминативе години !
Отсега ги бојкотирам тотално Албанците и Албанското во МКД нема веќе муабетење со вас, нема веќе пазарување кај вас, нема веќе ништо со и кај вас ! Поздрав ! Тунг !
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
--- надополнето: 7 мај 2012 во 23:29 ---

Toa e i problemot .
Da ne igra nekoj so nas majtap i nie toa ne go znaeme ..
abe toa deka nekoj si igra kurtasak so drzavata i megunacionalnite odnosi e premnogu od jasno uste od pred 10na godini....no jasno e i koj e glavniot igrac od koj zavisi se no sepak se ide so glava preku zid....no ovoj pat ce bide dosta pobolno
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
902
Поени од реакции
123
Бегај од одговорите, класика од вашиот етникум во Македонија :)
Лека ноќ :sleep:
Ova stanuva smesno veke :vozbud:
Najozbilno :cool:
Jas prasuvam kolku e toa tocna informacija znaci ne veruvaam sam deka povikuvaat Albancite na protesti , deka "moguce" e nekoj namerno da go pali narodot , vie me prasuvate nesto sosema levo :)
Pa koj kur sum jas be decki , sto faktor sum jas dali ke izlezam ili ne , pfffffffffffff.:)
--- надополнето: 7 мај 2012 во 23:42 ---
Отсега ги бојкотирам тотално Албанците и Албанското во МКД нема веќе муабетење со вас, нема веќе пазарување кај вас, нема веќе ништо со и кај вас ! Поздрав ! Тунг !
Naucise ko covek da diskutiras , taka ke bides respektiran a ne sekoj post so provakacii ..
I ne povikuvam jas za sozivot , kaj go vide toa ?
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Принц едно 4-5 пати го прашав на прашања каде што тој нема одговор ми се напрај на мутав,дарданија изглеа уште не е вратен од протестот загина негде и тој таков беше,штом нема одговор,си почутуват и си го тера пак своето ко чориот за стап ко че се фати....
:pos:
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
551
Поени од реакции
297
Абе ич не ве е*аваат хаахаха ... УЧК, УЧК, УЧК !!!!
 

gos

Wrong
Член од
8 ноември 2007
Мислења
719
Поени од реакции
56
Ми се чини дека и самиот ја забележа клучната разлика. Радикални муслимани (50тина лидери со неколку стотини следбеници) и добри луѓе муслимани, кои се сите останатите. Никој не ги обвини ниту ги обвинува муслиманите. Сите ние го обвинуваме и Брејвик, што ако е христијанин. Сите треба да ги обвиниме и изолираме нелуѓето во нашите редови кои масакрираат деца.
па зошто медиумите не рекоа христиански терорист?,туку го прегласеа како болен а човекот се скина кажувајќи дека не е ментален болен.
 
M

Muranyi

Гостин
Ova stanuva smesno veke :vozbud:
Najozbilno :cool:
Jas prasuvam kolku e toa tocna informacija znaci ne veruvaam sam deka povikuvaat Albancite na protesti , deka "moguce" e nekoj namerno da go pali narodot , vie me prasuvate nesto sosema levo :)
Pa koj kur sum jas be decki , sto faktor sum jas dali ke izlezam ili ne , pfffffffffffff.:)
--- надополнето: 7 мај 2012 во 23:42 ---

Naucise ko covek da diskutiras , taka ke bides respektiran a ne sekoj post so provakacii ..
I ne povikuvam jas za sozivot , kaj go vide toa ?
Ќе палите цркви или ќе тепате каури во петок?Шо има на програмата?
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Naucise ko covek da diskutiras , taka ke bides respektiran a ne sekoj post so provakacii ..
I ne povikuvam jas za sozivot , kaj go vide toa ?
Па цело време некако се оградуваш од тие другите(бед гајс) и глумиш космополит, мултикултуралист, за соживот си, демек !
Јас не те напаѓам лично тебе, туку општо во глобала, како нација !
Инаку и не би рекол дека сите по вера Муслимани се заникаде, всушност проблемите според мене се повеќе на национална база, а не до толку на верска, проблемите произлегуваат првенствено од Албанскиот национал-шовинизам, а помалку се од верска природа !
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Ova stanuva smesno veke :vozbud:
Najozbilno :cool:
Jas prasuvam kolku e toa tocna informacija znaci ne veruvaam sam deka povikuvaat Albancite na protesti
Зошто е битно, дали е точна или не, еве да РЕЧЕМЕ дека е точна, дали ти ќе идеш у Џихад или не? кратко и јасно, прекини да го вртиш муабетот, не сме мали деца, се гледа што сакаш да направиш, проѕирен си......или одговори или не цитирај вопшто со смешни образложувања!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom