Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

M

Muranyi

Гостин
па зошто медиумите не рекоа христиански терорист?,туку го прегласеа како болен а човекот се скина кажувајќи дека не е ментален болен.
Во право си.Јас тие што излегоа на протести одма би ги ставил во ментална институција,колку сакаат нека негираат.
 

gos

Wrong
Член од
8 ноември 2007
Мислења
719
Поени од реакции
56
Меѓупартиска битка меѓу Албанци, очекувано е он што е на власт да го намести оној во опозиција.
Ама ФАКТ и тоа НЕПОБИТЕН е дека во спорови меѓу Македонци и Албанци, Македонецот секогаш (без исклучок) НАЕБУВАЛ, само заради тоа да нема вакви непосакувани реакции од вашиот етникум, пошто само тоа чекате и да цмиздрите во Европа.
па тоа кажам и јас,не навлегувам далие битката меѓу алб. или мак. туку дека има мучка има, ова беше контекстот на разговорот
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Ќе палите цркви или ќе тепате каури во петок?Шо има на програмата?
Сигурно ќе имаат на репертоарот и едно и друго и трето и четврто и.т.н. ама да не биде пендрек и у комбе работава, штознам, не ми мириса на арно, во петокот(на 4ти мај) среќа за влакно помина добро работата, да се надеваме дека и сега ќе помине без насилства, ама тоа од нив зависи, а не од нас, они ќе протестираат(Албанците) !
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
902
Поени од реакции
123
Па цело време некако се оградуваш од тие другите(бед гајс) и глумиш космополит, мултикултуралист, за соживот си, демек !
Јас не те напаѓам лично тебе, туку општо во глобала, како нација !
Инаку и не би рекол дека сите по вера Муслимани се заникаде, всушност проблемите според мене се повеќе на национална база, а не до толку на верска, проблемите произлегуваат првенствено од Албанскиот национал-шовинизам, а помалку се од верска природа !
Jas se ograduvam od radikalnite Islamisti samo i nikako od moj Narod .
I znam deka najgolemiot del od Albancite se ograduvaat od niv iako sme site Muslimani .
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
па зошто медиумите не рекоа христиански терорист?,туку го прегласеа како болен а човекот се скина кажувајќи дека не е ментален болен.
Затоа што избра да удри по своите(христијаните), како протест спрема другите(муслиманите)..
 
M

Muranyi

Гостин
Сигурно ќе имаат на репертоарот и едно и друго и трето и четврто и.т.н. ама да не биде пендрек и у комбе работава, штознам, не ми мириса на арно, во петокот(на 4ти мај) среќа за влакно помина добро работата, да се надеваме дека и сега ќе помине без насилства, ама тоа од нив зависи, а не од нас, они ќе протестираат(Албанците) !
Нека ги.Македонецот треба да биде попаметен од таа стока и да ги пушти да си ги покажат фетишите.Искрено јас бев многу револтиран,сега ми е мило што така се однесуваат,си го покажуваат вистинското лице.Само треба да сме паметни и да не наседнуваме на нивни провокации.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Jas se ograduvam od radikalnite Islamisti samo i nikako od moj Narod .
I znam deka najgolemiot del od Albancite se ograduvaat od niv iako sme site Muslimani .
Епа баш проблемите доаѓаат првенствено/примарно од тој твој народ/нација ...... а дури потоа секундарно се меша и верската природа ! :facepalm:
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
902
Поени од реакции
123
Зошто е битно, дали е точна или не, еве да РЕЧЕМЕ дека е точна, дали ти ќе идеш у Џихад или не? кратко и јасно, прекини да го вртиш муабетот, не сме мали деца, се гледа што сакаш да направиш, проѕирен си......или одговори или не цитирај вопшто со смешни образложувања!
Ne ti odgovaram . imamo pravo i da ne odgovaram , neli ?
Prvo otvoriv diskusija dali e mozno da e manipulacija , sto vam izgleda toa ne ve interesira a moze da bide mnogu opasna tuku ve interesira dali eden forumdjija ke izleze na protesti , golem kur e toa znaci samo celta vie da imate "DA" pa da skokate so red koj pobrgu ke gi prazni frustraciite a nikako ne vie do muabetov sto lesno mozeme da bideme izmanipulirani i vie i mie ..
 
Член од
19 март 2012
Мислења
300
Поени од реакции
367
Jas se ograduvam od radikalnite Islamisti samo i nikako od moj Narod .
I znam deka najgolemiot del od Albancite se ograduvaat od niv iako sme site Muslimani .
Друже ако се оградувате од тоа тогаш зашто излеговте 10 000 на протест палите знамиња извикувате секакви работи на натпревари...? иначе :cuc: за тебе ако се оградуваш
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
902
Поени од реакции
123
Епа баш проблемите доаѓаат првенствено/примарно од тој твој народ/нација ...... а дури потоа секундарно се меша и верската природа ! :facepalm:
Ne od mojata .
Nie smetame od vasta , a pored se od vasiot sakan Premier sve pocnuva .
 
M

Muranyi

Гостин
Епа баш проблемите доаѓаат првенствено/примарно од тој твој народ/нација ...... а дури потоа секундарно се меша и верската природа ! :facepalm:
Ова не е верски проблем,не знам зошто Јанкуловска и компанија излегоа воопшто со таа варијанта.Едноставно цела една група на верници ја ставија во служба на албанскиот сепаратизам и национализам.Со Албанците имаме проблем,а не со радикален Ислам.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.782
Поени од реакции
71.868
па тоа кажам и јас,не навлегувам далие битката меѓу алб. или мак. туку дека има мучка има, ова беше контекстот на разговорот
Дека се прават мучки во судството се прават, ама дека некогаш сте биле издискриминирани во спор со Македонец е само една огромна лага :)
Бар како член на Комити, можам да набројам милијарда случаи каде што сме го јаделе судскиот стап на сметка на виновни Албанци...

Дела осомничените имаат криминално досие во минатото ИМААТ!
Дека е потврдено дека осомничените биле во автомобилот ПОТВРДЕНО Е!
Полицијата кажа дека не го нашле оружјето со кое е извршено убиството кај нив, да сакале да ги наместат НЕМАШЕ ДА КАЖАТ ВАКВА ИНФОРМАЦИЈА!
Истотака напоменаа дека имаат непобитни факти, КОИ СЕ ТИЕ ќе откриеме за време на истрагата ;)
Никој не е должен доказите за вакво убиство да ги изнесува ЈАВНО пред да заврши процесот. После пресудата ако не сте задоволни ПРОЕСТИРАЈТЕ КОЛКУ САКАТЕ, и јас ако оценам од доказите дека не се они ќе искочам со вас ;)
И уште еден факт што непобитно води кон тоа дека се виновни е самото бегство на двајца од убијците. Избегале зошто знаеле дека ќе бидат уапсени. Од каде знаеле?
Дали ти знаеше дека ќе има апсење два дена пред акцијата? Не би рекол;)
Избегале дека се виновни, истокака и што немаат муда да се пријават и да докажат дека не се убијци, пошто знаат дека они го сториле тоа ;)
А дека досега сте имале вакви АПСУРДНИ протести, сте покажале многу пати. Исто како и во случајот кога "невините" нарачатели на крвното убиство беа осусдени, а без никаква основа имавте протести за нивно ослободување, иако мотивите за убиството беа видливи од авион ;)
 
Член од
7 април 2012
Мислења
59
Поени од реакции
75
Ne od mojata .
Nie smetame od vasta , a pored se od vasiot sakan Premier sve pocnuva .
Генти по 100ти пат ке те прашам, зошто не земавте пушка во Австрија, Швајцарија, Грција 2001ва година за да барате пратеници министерства рамковен, а земавте во Македонија? Дали ке биде игнорирано моето прашање и по 100ти пат?
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.805
Поени од реакции
3.058
Принц едно 4-5 пати го прашав на прашања каде што тој нема одговор ми се напрај на мутав,дарданија изглеа уште не е вратен од протестот загина негде и тој таков беше,штом нема одговор,си почутуват и си го тера пак своето ко чориот за стап ко че се фати....
:pos:
дарданија се регрутира во УЧК сега, у прв борбен ред е.
затоа го нема.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
samo celta vie da imate "DA" pa da skokate so red koj pobrgu ke gi prazni frustraciite a nikako do muabetov
:D Ѕвер си нема што, ја па помислев дека е можно и да се одговoри со не, па да стекнеш тука колку толку некаква основа за понатамошна дебата, (да бидеш човек) не помисли на тоа нели?

Ама нема везе.....јасно е што мислиш и каде ќе бидеш у петок! толку од "дебатата" со тебе......
 

Kajgana Shop

На врв Bottom