Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

P

Princ

Гостин
Едно е јасно, mastermind от зад сево ова не им мисли добро ниту на албанците ниту на македонците.
Интересен цитат. Го делам мислењето со тебе.
Македонија е плодно подрачје за конфликти. Со 500.000 евра максимум и познавање на вистинските луѓе, можам да креирам конфликт дур трепнеш. За некој 500.000 евра се ништо и можеби ги искористил за оваа намена. И му успева тоа, за жал.
Ама што да правиме, едното мнозинство тегне на една страна, другото мнозинство на друга... луѓето со разум ретко го има веќе па и јас се предавам, и ти ќе се предадеш :)
 
Член од
15 април 2012
Мислења
35
Поени од реакции
35
Апсолутно не.
Дај некои поинтересни прашања, нешто провокативно... Што е наредно, каков ми беше денот.
Aj eve prosto zosto se odnesuvavte kakao diva orda,krsenje stakla,provokacija so izvikani paroli vo eden moment i za malku izbegnat linc vrz stari zeni na avtobuska stanica. Nemoj samo da mi kazes deka lugeto ne bile pod kontrola, zasto ke ti kazam deka ako e taka nekoj moze da tepa , povredi nekogo ne kazuvam ubie pa da go reces istoto. Znaci zosto poulavevte, imase li pricina za toa ili kokainot igra u vasite veni....
 
R

Rigel Kent

Гостин
И двете знамиња се исламски знамиња. Џихадот е света војна против неверникот во тебе. Итн итн итн.
Дајте креативност или не ме повикувајте.

За изјави на поединци во група од 10.000 не сакам да коментирам.
Џихадот не е света војна против неверниците .т.е припадниците на другите религиозни конфесии???
Поединци??? Тоа го извикуваше цела толпа.
Нели за бабата протестираше, упс не ни знаеш за што протестираше ,и како те пуштија од работа на протест??
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
82
Поени од реакции
62
Ми беа на гости некој роднини од друг континент пред некој ден. Човекот 41 година, има емигрирано со неговите кога имал 2 години. За да не досаѓаат на било кој од роднините во Скопје, сами онлајн си нашле "хотел блиску до центарот" и си резервирале. Нашле каде, во азискиот дел на Скопје - х(м)отел, оној кај стоковната Илинден. Насабајле будење со звучник од најблиската џамија, насабајле прошетка низ чаршија којшто ја опишаа како "10 века назад во времето" во негативен контекст. Не поради самата чаршија туку поради џганот што го виделе таму низ уличките. Пичку матер.
 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Овој Јанко е легенда.. Без разлика дали е за позицијата или опозицијата си ја брани државата,штета што некои гледаат само профит да остварат преку ситуацијава и да си ги наполнат гласачките кутии..
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.138
Поени од реакции
4.777
И двете знамиња се исламски знамиња. Џихадот е света војна против неверникот во тебе. Итн итн итн.
Дајте креативност или не ме повикувајте.
According to the authoritative Dictionary of Islam jihad is defined as: "A religious war with those who are unbelievers in the mission of Muhammad

An accurate interpretation of the concept of Jihad is provided by the BBC about how Muslims describe three different types of struggles:
  • A believer's internal struggle to live out the Muslim faith as well as possible
  • The struggle to build a good Muslim society
  • Holy war: the struggle to defend Islam, with force if necessary
http://en.wikipedia.org/wiki/Jihad

Ајмо креативност.
 
P

Princ

Гостин
Не се срамиш што стоеше до борци за шеријатски права итн или ти се прифатливи?
Не се срамам бидејќи не беше за тоа протестот и овој протест немаше врска со шеријатот.
Уште 1 шанса ќе ти дадам да ми поставиш вистинско прашање, и после и тебе ќе почнам да те игнорирам (чисто да не се чудиш зошто Принц не ти одговарал).
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Доволно провокативен е твојот одговор!
А зашто го коментирате и го повикувате, се знае, им се покажа лицимерието, нема потреба повеќе да се збори за нив и со нив. Тоа што не им одговара не го кажуваат. Пред година две, уште кога бев нов тазе член на форумов, поранешниот член Hotmail кажуваше дека на Македонците им мирисале устите лошо, кога му објаснив јас за смрдеата кој смрди на овчи лој, Princ како модератор ми го избриша постот и ме банираше од темата, а на неговиот сонародник му ги остави навредите. Така да очекувајте од него банови ако ја кажете вистината за Албанците кои и они ја признаваат.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Принц е тука да им се убацува на девојките на форумот, друга причина не гледам.
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
142
А оние стокине од сител снимиле дете што незнае изрека од Гоце Делчев и демек ваууууууу каков клип еј!
Па тој Гоце Делчев се борел против тие што они ги даваат на серии!
Доколку место Накова и Ава и нивните гзови гледавме револуционерни филмови а верувајте ги има многу детено денес сигурно ке знаеше повеке!
Доста му се смеете само и ја остварувате целта на сител да не отргне од денешниве случувања.
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
593
Поени од реакции
1.192
Ова е врв на протестот, денес (ЦИТИРАМ) - „Ако го зимат жени, хаууус ќе биде Скопје, хаууусс, ќе го паљим со бензин...“ --->1:57<---

Пааали бе чиче пааалиии, да ви се запалат џамиите со се вас. ПААААЛИ БЕ
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
295
Поени од реакции
105
Нема што да се каже засега. Прашај нешто, ќе ти одговорам ако ме заинтригира прашањето.
Ти вчера тврдеше дека ќе протестираш затоа што им бил нарушен угледот на оние што беа пуштени од притвор. Мене како ми се виде друго збореа демонстрантите. А пошто и ти тврдеше дека ако се изроди нешто друго ќе напуштиш, ме интересира дали и кога го напушти случувањето.
 
Член од
25 април 2009
Мислења
367
Поени од реакции
135
А оние стокине од сител снимиле дете што незнае изрека од Гоце Делчев и демек ваууууууу каков клип еј!
Па тој Гоце Делчев се борел против тие што они ги даваат на серии!
Доколку место Накова и Ава и нивните гзови гледавме револуционерни филмови а верувајте ги има многу детено денес сигурно ке знаеше повеке!
Доста му се смеете само и ја остварувате целта на сител да не отргне од денешниве случувања.
500 години под нив и уште филмојте му ги пуштаат :facepalm: no comment
 

Kajgana Shop

На врв Bottom