Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

D

Deleted member 55587

Гостин
Страшно,ужасно,ова и се нема случено на Македонија ...наслушнав дека убијците биле бугари или срби?? незнам.

длабоко сочувство до фамилиите на жртвите на овој свиреп и монструозен чин.
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.141
Поени од реакции
1.085
Луѓе што мислите за ваквите коментари на Youtube?
"This song reminds me of situation in my country Macedonia. Albanian zombies are killing our kids on every step and the world is pretending like nothing is happening. 5 brutaly executed kids in one day !
Another mother's breakin,
Heart is taking over.
When the violence causes silence
Pls thumbs up so everyone can see this, you will help to Macedonian people by spreading the word ! Terror must stop"
Дали ширењето на вакви лажни информации ни е од некаква корист?
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Луѓе што мислите за ваквите коментари на Youtube?
"This song reminds me of situation in my country Macedonia. Albanian zombies are killing our kids on every step and the world is pretending like nothing is happening. 5 brutaly executed kids in one day !
Another mother's breakin,
Heart is taking over.
When the violence causes silence
Pls thumbs up so everyone can see this, you will help to Macedonian people by spreading the word ! Terror must stop"
Дали ширењето на вакви лажни информации ни е од некаква корист?
Staviv like i voopsto ne me interesira dali e lazna informacija ili ne e.Za mene, pokraj takov komentar moze mnogu povekje da se dobie.Da obrnat vnimanie nekoi od tie 55 milioni gledaci sto se gogledale, i da se zapitaat kako toa i koj se toa albancite i dali e vozmozno toa da go napravat.I ako se obrne vnimanie vrz nasata istorija so niv, ubavo kje se vidat site masakri od vojnata, ubavo kje se vide se sto im dadovme i na krajot kako pak se slucuvaat sranja.
NE!!!!Imame korist i toa golema !! Vreme e nekoj da obrne vnimanie na nas, a ne namerno namesto makedonci da pisat deka albanci bile ubienie.Svetskite mediumi manipulirat na kurvinski nacin, ova so komentarov e covecki, krik od dusata koj mora da bide cuen ...Stom svetot ja pazi taa informacija ko vo karantin, nisto drugo ne ni ostanuva osven taka da se rasiri vesta za nas ... deka nekoj stvarno saka da ne skine po sekoja cena.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Страшно,ужасно,ова и се нема случено на Македонија ...наслушнав дека убијците биле бугари или срби?? незнам.

длабоко сочувство до фамилиите на жртвите на овој свиреп и монструозен чин.
дан наслушна дека се вонземјани случајно?
Мислам вакви буквално празни шепкулации не заслуживаат ниту да бидат помислени ниту да се пишуваат по форуми се додека не се установи со факти и со аргументи кој стои зад ова, а не да ми зборите пазарски муабети овде:cautious:
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Staviv like i voopsto ne me interesira dali e lazna informacija ili ne e.Za mene, pokraj takov komentar moze mnogu povekje da se dobie.Da obrnat vnimanie nekoi od tie 55 milioni gledaci sto se gogledale, i da se zapitaat kako toa i koj se toa albancite i dali e vozmozno toa da go napravat.I ako se obrne vnimanie vrz nasata istorija so niv, ubavo kje se vidat site masakri od vojnata, ubavo kje se vide se sto im dadovme i na krajot kako pak se slucuvaat sranja.
NE!!!!Imame korist i toa golema !! Vreme e nekoj da obrne vnimanie na nas, a ne namerno namesto makedonci da pisat deka albanci bile ubienie.Svetskite mediumi manipulirat na kurvinski nacin, ova so komentarov e covecki, krik od dusata koj mora da bide cuen ...Stom svetot ja pazi taa informacija ko vo karantin, nisto drugo ne ni ostanuva osven taka da se rasiri vesta za nas ... deka nekoj stvarno saka da ne skine po sekoja cena.
Се јавија Гејците :)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Како оди времето се чини за жал полека избледува се, скоро и да се заборави на ова злосторство, од МВР ништо ново, во позадина се надевам работат. Останува да видиме иако лично не сум голем оптимист за целосно расветлување на случајов.

Izglea deka pisuvas latinica.
Не ти го прочитав постот ама со овој пост докажа дека стварно пишуеш ко шо треба и дека имаш добар став, затоа најверојатно ти го избришале пошо бил на латиница. Да сум на твое место би ги тужел за дискриминација на латиничното писмо и фаворизирање на кириличното.
За латиница не се брише, сигурно мислењето било навредливо или надвор од темата.
 

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
Да не се заборави!
20 Април 2012
Во знак на сочувство за петтемина убиени кај селото Смилковци група битолчани денеска излегоа на мирен марш низ Битола. На плоштадот Магнолија, пред споменикот на загинатите бранители, во форма на Ангел, запалија свеќи за петтемината убиени кај селото Смилковци.
Кликни за ЛИНК
 
Член од
15 декември 2009
Мислења
80
Поени од реакции
61
атум: 21.04.2012, 16:41
Груевски: Длабоко ќе зажалат сторителите на грозоморното дело


Цврсто верувам дека сторителите на грозоморното дело ќе зажалат, длабоко ќе зажалат за петмината убиени кај Смилковското Езеро, изјави премиерот Никола Груевски кој присуствуваше на пуштањето во употреба на нова клучка за пристап до аеродромот „Александар Велики“.
Груевски сторителите ги нарече монструми и искажа увереност дека тие ќе бидат изнесени пред лицето на правдата.
- Сега треба да се остави Министерството за внатрешни работи да ја сработи својата работа. Како што кажав, вработените во МВР и полицајците се обучени и високо мотивирани. Помотивирани ги немам видено до сега. Оттука излегува мојата цврста верба дека ќе го најдат сторителот на ова грозоморно дело, ќе ги најдат овие монструми кои убија петмина недолжни луѓе кои веројатно не ги познаваат и никогаш не ги сретнале претходно и не знаеле веројатно ни како се викаат во моментот кога ги убивале. Тоа можело да го направи само монструм и никој друг - рече Груевски.
Како што истакна премиерот задолжените служби работат 24 часа за расветлување на инцидентот.
- Впечатокот е дека досега немало така прецизен и до толку многу професионален и детален увид како што сега е направен што ми дава исто така дополнително охрабрување што сето тоа ќе даде резултати. Вклучени се сите служби, и Службата за јавна безбедност и за државна безбедност (УБК), работат заедно, работат 24 часа. Поделени се во групи и во смени, без пауза, изјави Груевски.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
Дали тоа Мирка .В. го предвиде уште на 11.03.2012
 
С

Само Човек

Гостин
Сабота, 21 Април 2012 14:22​



Стевковски во неговата изјава за весникот Лајм вели: Од наша страна не постои омраза кон Албанците. Имам пријатели Албанци, и мојот покоен брат имаше пријатели Албанци. Омразата кај мене е само кон убијците. Убијците на брат ми не се ниту Албанци, ниту Македонци, ниту Турци, ниту Срби, ниту на Роми. Тие имаат само едно име – убиец“ - изјавил Стевковски.

Цветан Стевковски, брат на Борче Стевковски од Црешево, еден од петте убиени на Железарското езеро, не верува дека убијците на неговиот брат се Албанци. Во неговата изјава за весникот Лајм, тој вели дека секогаш неговото семејство имало добри односи со Албанците.
Стевсковски додал: Не сакам да се шири омраза меѓу нас луѓето. Сакам соработка, заедничко инсистирање убијците да бидат фатени и казнети, без разлика од која националност се. Тоа се убијци, убија невин човек. Убија петтмина невини, изјавил Стевковски.
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
атум: 21.04.2012, 16:41
Груевски: Длабоко ќе зажалат сторителите на грозоморното дело


Цврсто верувам дека сторителите на грозоморното дело ќе зажалат, длабоко ќе зажалат за петмината убиени кај Смилковското Езеро, изјави премиерот Никола Груевски кој присуствуваше на пуштањето во употреба на нова клучка за пристап до аеродромот „Александар Велики“.
Груевски сторителите ги нарече монструми и искажа увереност дека тие ќе бидат изнесени пред лицето на правдата.
- Сега треба да се остави Министерството за внатрешни работи да ја сработи својата работа. Како што кажав, вработените во МВР и полицајците се обучени и високо мотивирани. Помотивирани ги немам видено до сега. Оттука излегува мојата цврста верба дека ќе го најдат сторителот на ова грозоморно дело, ќе ги најдат овие монструми кои убија петмина недолжни луѓе кои веројатно не ги познаваат и никогаш не ги сретнале претходно и не знаеле веројатно ни како се викаат во моментот кога ги убивале. Тоа можело да го направи само монструм и никој друг - рече Груевски.
Како што истакна премиерот задолжените служби работат 24 часа за расветлување на инцидентот.
- Впечатокот е дека досега немало така прецизен и до толку многу професионален и детален увид како што сега е направен што ми дава исто така дополнително охрабрување што сето тоа ќе даде резултати. Вклучени се сите служби, и Службата за јавна безбедност и за државна безбедност (УБК), работат заедно, работат 24 часа. Поделени се во групи и во смени, без пауза, изјави Груевски.
Ленти си сече кур го боли.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
nekoj pogore spomna ubijcite bile srbi ili bugari
bugari nema nikakva teoretska sansa da bidat,a dodeka srbi ili albanci ima golemi sansi da bidat,posebno albanci
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
409
Поени од реакции
304
ништо ново...значи сеуште се тапка у место.....истите информации кружат веќе втора недела
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Што е важно националноста. Националноста ја прават важна од четврта страна за да направат тензии тука. Можно е да е некоја од големиве сили - да создадат војна да им купуваме оружје. Епа на ви... И многу паметно горе кажано од братот на убиениот:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom