Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Не е точно дека протестирале само роднините. Па, цел Гостивар не е во крвно сродство! Оружјето кое требаше да го предадат во 2001 терористите, а и останатите кои нелегално поседуваа оружје, не го предадоа, а во меѓувреме си докупија и ново. Последиците ги гледаме сега.

Амнестија и оградување од овој случај се неприфатливи, бидејќи ќе значи поддршка на егзекуторите. Македонците не прифаќаат ниту извинување за овој случај. МОРА да се најдат вистинските извршители!
Процедурално - мислам дека е можно цел Гостивар да е во крвно сродство, тоа би објаснило голем дел од случаите на девијантно однесување.
 
Член од
7 април 2012
Мислења
59
Поени од реакции
75
Премиерот на Република Косово, Хашим Тачи ги повика граѓаните на Македонија за смиреност и меѓусебна толеранција. Тој побара од граѓаните да не наседнат на провокациите на оние кои не го сакаат доброто на оваа држава и кои сакаат дестабилизирање на Македонија и на целиот регион. Премиерот на Косово, Хашим Тачи исто така додаде дека правдата треба да го суди секој случај, а не да се остави во рацете на луѓето, кои, на овие случаи, му даваат политички и меѓуетничка конотација.
Мрморецот ја виткаше чоколадата... :)
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
224
Поени од реакции
159
Девојко фактите и аргументите се на моја страна, џабе се обидуваш да си ги одбраниш браќата :)
Далеку се моите визии од твоите претпоставки, повеќе целам кон рамноправност на мојот народ, укинување на двојните аршини од полицијата и слободно движење на целата територија.
:)Убаво. Уште и веруваш дека си визионер, а можеби и ти дошол Исус на сон, и ти зборувал како си ти тој што ќе треба да ги одбрани македонците од албанските терористи?
А јас? Па јас несум способна како тебе да изигрувам нечиј адвокат. Само не поднесувам кога луѓе од твој калибар злоупотребуваат и најтрагични настани, само да реализираат некои свои/туѓи цели. Тоа е лошо. Тоа е многу многу лошо.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.035
Поени од реакции
80.883
ОПЕЛОТ е претходно гледан на Железарското Езеро. Потврдено од страна на други рибари.
Логично, припремале терен за акција темпирана на Велики Петок. Прибирале информации. Да не беа овие несреќни деца, ќе беа некои други, кои околу Велигден ќе се најдеа таму.
 
Член од
16 април 2012
Мислења
61
Поени од реакции
15
Овој курајбер ли најде да продава муда за бубрези бе , до вчера шиткал органи криминалец невиден сеа ќе ми продава тука приказни.
da ne rekol nesto loso ? dobro be batka poveli ajde pali ubivaj krsi kaj ke stignes, koj ti brani?
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
Пак не одговори на прашањето - Ќе одиш ли да и објаснуваш на другата страна што значи војна, доколку другата страна прва припука или ќе ја оправдаш со тоа што 200 малолетници искршиле билборд, задно стакло од полициски крајслер и извикувале "За Албанци гасна комора"?

Да, за младите сигурен сум дека така ќе се организираат и за една распаљотка со зољи да направат. :)
За тебе ова не е одговор:
И да, на секој истото би му го кажал за мене постојат само луѓе, се останато е етикета која општеството ти ја залепило.
Стварно незнам што е толку комплицирано да се свати во следново:
Дестабилизација и конфликт им одговара токму на оние екстремистички структури кој најверојатно стојат и зад овие провокации, се со цел да изнудат реакција во која обични албанци и нивниот имот ќе бидат мета. На тој начин, ќе си имаат изговор и мотив да праќаат ултиматуми и да повикуваат на конфликт кој ќе биде чекор поблиску до нивната цел - дестабилизација на државата.
Дали ти несваќаш дека со подгревање на тензиите, им одиш во прилог и им помагаш во остварувањето на целта, токму на оние кој ги мразиш? Во спротивно, што е целта да се подгреваат тензиите и да се обвинуваат цели етникуми? Ќе можеш ли да ми одговориш? Затоа што стварно не ви ја сваќам поентава, во толку очигледно и провидно сценарио како ова да неседнувате така лесно!
 

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
Не е точно дека протестирале само роднините. Па, цел Гостивар не е во крвно сродство!
Toчно е дека албанците од цел Гостивар се во крвно сродство.


Слатко си се изнасмеав. :)
 
Член од
17 април 2012
Мислења
2.335
Поени од реакции
2.095
5 albanci od kosovo osudeni,za uste 1 pak se otvori postapkata,happy?
Ама од Косово кај се албанците од Македонија осуден за нешто од 2001, плус тоа да се случеше ќе беше топ вест во сите весници ама не се случи. А тие од Косово што ги осудиле колку што знам ги осудија за насилство против српското население во Косово
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.528
Поени од реакции
20.655
bezpotrebno mi se cini da ne navratime na zatvoren slucaj,samo kazav deka e Fakt deka slucajot e resen..
nikoj ne vi osporuva mislenje,toa e pravo na sekogo,go pocituvam,ama nekogo da obvinis za nesto bez dokazi a samo spored licni mislenja,malce izgleda apsurdno
Кога некој ќе украде убие прошверца .. прво се проверуваат веќе познати крадци убијци шверцери ... и да не биле они прстот секогаш прво ќе се впери во нив .. Не сме ние крив што вие сте мафијашка нација !!!
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.782
Поени од реакции
18.393
За тебе ова не е одговор:

Стварно незнам што е толку комплицирано да се свати во следново:
Толку од тебе. :)

Само викни ме кога ќе одиш да им кажеш дека има луѓе и нелуѓе, баш сакам да им видам реакција. :)
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Власите никогаш не биле асимилирани во земјава, туку биле благодарни на ова парче земја и ја чувствувале како своја татковина за разлика од сите други етноси што живеат тука. Тие се бореле за Македонија, никогаш не изразувале територијална претензија или барале некои си права. Едноставно знаат како се живее со сите други!
Браво за постов (y)
Само лузерите(било кои, не генерализирам по етникум или по религија) бараат права од државата, имаат територијални претензии, бараат работа т.е. леб од државата и.т.н. !
Не е поентата што можеш да искористиш, лапнеш, украдеш, земеш од државата, поентата е што можеш лично ти како граѓанин/поединец да допринесеш за твојата држава т.е. за државата во која си се родил, израснал, живееш, го јадеш лебот и сл. !
Се додека се плаче, кука и чека на права и помош од државата, ништо не бидува од оваа држава и од овој народ(мислејќи на сите Албанци, Македонци .... ) !
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
da ne rekol nesto loso ? dobro be batka poveli ajde pali ubivaj krsi kaj ke stignes, koj ti brani?
Не целев кон тоа , сакам само да кажам кој е овој Хашим Тачи шефче на протекторат што е замешан во 90% од меѓуетничките тензии што се случуваат во регионот и што до вчера продавал органи да ми кажува на мене што да правам.
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Не целев кон тоа , сакам само да кажам кој е овој Хашим Тачи шефче на протекторат што е замешан во 90% од меѓуетничките тензии што се случуваат во регионот и што до вчера продавал органи да ми кажува на мене што да правам.
Хашим Тачи еден од лидерите на УЧК повикува на МИР, ма немој да ме ј****. Гнаси дволични!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom