Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

I

Ilindenka

Гостин
Nema potreba od Grujo. Lincot na lokalnite ziteli e pocnat uste vecerva za site vozila koi sto se dvizat od Ljuboten kon Skopje, bez da se ima dokazi. Vozilo na Albanec e napadnato policijata go spasila.
Браво. Многу убаво направиле. И сега они се херои а убијците на децата се монструми. Ах бе....
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
43
Поени од реакции
5
slusnav vo avtobus lugje kako zboruvaa za ova sto se sluci.
slusnav deka eden od tatkovcite na decata bil vo kofliktot sto bil vo ljuboten i eden od tie tatkovci ubil dete. zaradi toa sega albancite iv vratile . i sega eden od tatkovcite kako rekol jas i tebe ke te ubijam . neznam kolku e tocno ali taka slusnav.
 
Член од
10 април 2010
Мислења
385
Поени од реакции
121
Е не, ќе мислам дека е мафијашки обид за терминирање на закана невооружани, сред бел ден, сред град.
Поверодостојно е да мислиш дека е мафијашки обид за терминирање на закана отколку караница за паркинг место што резултираше како што резултираше.

Знам дека е Албанец, туку не мислев дека тоа му ја поматува објективноста во некои ситуации. Изгледа дека сум грешка. Секој за своето, така?

Е така не се гради она кон кое се стремиме (или се преправаме по се изгледа) сите заедно во оваа држава.
Ајде поздрав.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
slusnav vo avtobus lugje kako zboruvaa za ova sto se sluci.
slusnav deka eden od tatkovcite na decata bil vo kofliktot sto bil vo ljuboten i eden od tie tatkovci ubil dete. zaradi toa sega albancite iv vratile . i sega eden od tatkovcite kako rekol jas i tebe ke te ubijam . neznam kolku e tocno ali taka slusnav.
Низ автобуси што се нема да чуеш,пази за некој ден да не чуеш дека некоја жена имала полов однос со вонземјанин.
 
P

Princ

Гостин

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.480
slusnav vo avtobus lugje kako zboruvaa za ova sto se sluci.
slusnav deka eden od tatkovcite na decata bil vo kofliktot sto bil vo ljuboten i eden od tie tatkovci ubil dete. zaradi toa sega albancite iv vratile . i sega eden od tatkovcite kako rekol jas i tebe ke te ubijam . neznam kolku e tocno ali taka slusnav.
Ете најдовме кандидат за разговарање со медиумите утре (y)
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Ајт, ти како ќе кажеш. Досаден и глуп ми е целиов муабет. Што ако се сопнале и му паднале врз пиштолот. И двајцата.


Паднаа неколку Албански деца и останавме разумни. А ова докажува дека Македонците имаат заборавено на Албанските деца што неколку родители ги загубија а останаа разумни, туку ги помнат само оние другите. За жал.
Па ако не сакаше да дискутираш за гостиварскиот настан немаше тогаш да го споменеш во дотичнава тема.

За погинатите-типот си е во притвор,ќе одговара за стореното и воедно случајот ќе биде целосно разгледан(што,зошто,како).А многу веројатно е(се надевам грешам) ова со радишанци да не се расчисти.
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
556
Поени од реакции
307
povikuvam iskreno za smirenost za da ostavime policijata da si zavrsi svojata rabota....bez podgrevanje.........

ме загрижува што кај едната страна иаме медиумски мрак(освен Кјагана) а на другата извртување на фактите за жал.....тоа може да не доведе до лоши сценарија кои ке се добри само за профитерите и нашите комшискис држави, знаете кои нели
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
slusnav vo avtobus lugje kako zboruvaa za ova sto se sluci.
slusnav deka eden od tatkovcite na decata bil vo kofliktot sto bil vo ljuboten i eden od tie tatkovci ubil dete. zaradi toa sega albancite iv vratile . i sega eden od tatkovcite kako rekol jas i tebe ke te ubijam . neznam kolku e tocno ali taka slusnav.
Измислици се, ако е така немаше да чека тој 11 години да му врати.
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
43
Поени од реакции
5
Ете најдовме кандидат за разговарање со медиумите утре (y)
za kakvo razbovaranje.
--- надополнето: 16 април 2012 во 01:23 ---
Измислици се, ако е така немаше да чека тој 11 години да му врати.
brat i jas veruvam vo toa sto go zboris ali jas taka go slusnav covekot a nit go znam nit go poznavam.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
http://www.facebook.com/Podrska.Makedoncima.od.naroda.Srbije

Овие најавуваат дека утре ќе пробаат да дојдат во Скопје на протестот
--- надополнето: 16 април 2012 во 01:25 ---
za kakvo razbovaranje.
--- надополнето: 16 април 2012 во 01:23 ---

brat i jas veruvam vo toa sto go zboris ali jas taka go slusnav covekot a nit go znam nit go poznavam.
Не верувам, има луѓе што сакаат уште повеќе да подгреат
 
Член од
10 април 2010
Мислења
385
Поени од реакции
121

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Паднаа неколку Албански деца и останавме разумни. А ова докажува дека Македонците имаат заборавено на Албанските деца што неколку родители ги загубија а останаа разумни, туку ги помнат само оние другите. За жал.
Уште нешто-некако не ми штима тоа кога на протестот имаше извикување за Етничка/Голема Албанија и нормално кршењето стакла на дуќани на македонци небаре е Кристална ноќ.

Тука завршувам со гостиварскиот случај.

Carry on.

ОТ:Изгледа ќе мора да се стрпиме до вторник за повеќе инфо.
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
43
Поени од реакции
5

Kajgana Shop

На врв Bottom