Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

O

Orion.

Гостин
- Под итно акција, додека е време ако не е и веќе касно
1. Се да се избрка од државава што е без државјанство.
2. Да се проверат и тие што добиле годиниве државјанство
ако е нешто фалц и тие надвор преку граница.
3. Да се собере сето нелегално оружје (ако дозволи УСА)
4. Да се има контрола на целата територија на државата.
5. Да се тргнат „шверцерите“ од Бит пазар (цигари,мобилни,цевки)
како што им е направено деновиве на Зелен пазар на нашите со текстил.
6. Да се зајакне граничната контрола со косово односно да се прати многу војска која ќе ги штити илегалните премини кон Македонија.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Da postoese AKSH odamna Ali Ahmeti ke bese zastrelan, taka da ne mozam da ti pomognam so nekakov odgovor vo slucajot
AKSH ја води Гафур Адили, Албанец од Кичево, не верувам дека би се дрзнале да го убијат Али Ахмети, тоа се исти луѓе кои Али Ахмети ги експонираше во 2007 или 2008 додека беше во опозиција, ако не дошол на власт истите тие ги имало 10 000 луѓе под своја команда во Косово, Македонија, Грција, Србија, Црна Гора, кои ќе ја дестабилизираат Македонија. Пишав назад за ова, види.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Еј друже дај на кратко кажи ова многу лош превод ми е, не можам да се мачам да сврзувам, треба и да си ги отворам книгите по албански од курс што учев краток период, прошлата година :)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
365
Поени од реакции
112
све додека не го докажат спротивното, мојата логика само таква индикација ми дава. Друг мотив, како на пример чиста дестабилизација и дигање на Македонците на насилство против Албанците, поради неколку можни причини, едноставно не држи вода, затоа што Македонците мравка не газат, ако ги изоставиме малкуте исклучоци. Партиското општество и психологијата на нашиот народ ја знаат сите.
група на 20годишни албанци националисти екстремисти кои најверојатно не ги ни познавале убиените албанци од гостивар решиле да ја задоволат правдата и извршат одмазда со тоа што ке убијат недолжни македонци е многу пологична варијатна. Фамилијата на убиените дадоа „Беса“ дека нема да има крвна одмазда.
Верзијата за дестабилизација и мене ми е неверојатна иако прво што чув за случајот е дека е пронајдена и порака што го потврдува баш тоа.
 
Член од
23 февруари 2012
Мислења
464
Поени од реакции
285
Еј друже дај на кратко кажи ова многу лош превод ми е, не можам да се мачам да сврзувам, треба и да си ги отворам книгите по албански од курс што учев краток период, прошлата година :)
Тензично е ситуацијава во Радишани и Драчево патот се блокрани но при интервенција на Полицијата е се ОК сеа .. Како што кажав и пред малку , скршен-запален продавница на еден Албанец , а младите Македонци кај Радишани прават проблеми без потреба .
 
B

Beck's

Гостин
AKSH ја води Гафур Адили, Албанец од Кичево, не верувам дека би се дрзнале да го убијат Али Ахмети, тоа се исти луѓе кои Али Ахмети ги експонираше во 2007 или 2008 додека беше во опозиција, ако не дошол на власт истите тие ги имало 10 000 луѓе под своја команда во Косово, Македонија, Грција, Србија, Црна Гора, кои ќе ја дестабилизираат Македонија. Пишав назад за ова, види.
Izbegavme od tema, no ANA poveketo go poznavaat ko formacija sto bi se borelo za teritorii, a ne za politicki celi(citaj Ali Ahmeti 2001). Taka da nivnata povrzanost ja otfrla vo voda tezata za postoenjeto ili efikasnoto postoenje na edna vakva edinica. Seto ova e moe mislenje sto ne znaci deka e tocno
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Тензично е ситуацијава во Радишани и Драчево патот се блокрани но при интервенција на Полицијата е се ОК сеа .. Како што кажав и пред малку , скршен-запален продавница на еден Албанец , а младите Македонци кај Радишани прават проблеми без потреба .
Нешо слично ко што беше без потреба кршењето на дуќаните на Македонци во Гостивар а ?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Izbegavme od tema, no ANA poveketo go poznavaat ko formacija sto bi se borelo za teritorii, a ne za politicki celi(citaj Ali Ahmeti 2001). Taka da nivnata povrzanost ja otfrla vo voda tezata za postoenjeto ili efikasnoto postoenje na edna vakva edinica. Seto ova e moe mislenje sto ne znaci deka e tocno
Кои беа политичките цели на Али Ахмети?
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Sega gledam zosto ikonite vo crkvata Sv. Dimitrija davaa nekoja skriena poraka..Sega mi e jasno ... a nie napravivme golem tashak od celata rabota.Ete ni go ...
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Тензично е ситуацијава во Радишани и Драчево патот се блокрани но при интервенција на Полицијата е се ОК сеа .. Како што кажав и пред малку , скршен-запален продавница на еден Албанец , а младите Македонци кај Радишани прават проблеми без потреба .
Или можеби и тие сакаат да си направат Кристална ноќ како што правеа дел од демонстрантите во Гостивар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom