Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

S

Shellshock nam67

Гостин
Јеремиќ ги осуди убиствата на петтемина во Македонија

  • Објавено: пред 18 часа
  • Прочитано: 2600
  • Печати
Сподели со твоите пријатели!23
Убиствата на 5 лица во соседна Македонија се „опасен тренд“, изјави министерот за надворешни работи на Србија, Вук Јеремиќ попладнево.
За време на посетата во Чачак, тој ги осуди убиствата, велејќи дека таквите акции можат да ја доведат во опасност стабилноста на балканскиот регион.
- Такви инциденти не смеат да се дозволат, особено ако се етнички мотивирани – изјави Јеремиќ. „Еден таков инцидент на Балканот лесно може да се рашири во нешто многу посериозно,“ додаде тој.
Јеремиќ, сепак, истакна дека убиствата се внатрешна работа на Македонија.
ne me cudi ako srbite vejke znaat za koja grupa stanuva zbor , trgnuvajki od toa deka uste pred 2001 godina togasniot presedatel Zroan Dzindzic znaese za grupiranjata i dostavata na oruzje na teritorijata na severozapadna makedonija .
 
Член од
15 април 2012
Мислења
5
Поени од реакции
7
Ќе кажат и оро ќе играат! Дење ноќе ќе протестирам пред институции, немој ни на сон да помислиле да преќутат!
Ти ќе излезеш и ќе протестираш ,па како кога 10 години не си мрднала од форумов,незнаеш по пат да одиш си заборавила како изгледа улицa,те читам цело време "ќе видат тие што ќе им направам,со свој раце ќе ги задавам..." а не си способна ни од столот да станеш,мислам бидете малку пореални и посубјективни оти вака само служите за потсмев.
Инаку онтопик
Се надевам дека во што поскоро време сторителите на овој грозоморен чин ќе бидат пронајдени и ќе бидат изведени пред судот на правдата,исто и мое сочуство до фамилијата на починатите.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Друже со сета почит ти се обракам постар си и све но дали ти се оградуваш од олошот што во секоја кола носи калаш пиштол што секаде прави рчки што убива што ја пуни цела црна хроника во весниците???
Друже, нормален човек не чува калашњиков во кола.
Јас не чувам, татко ми не чува. Не значи тоа дека нема луѓе што чуваат, ама тоа е нивна работа, се согласувам дека е погрешно, и сето тоа, ама нека се справат властите со такви луѓе. Нека ги фатат, уапсат, и нека ги пикнат во затвор за нелегално поседување на оружје (3-5 години, така нешто беше, поготово ако е автоматско оружјето). Нека почнат со апсење на таквите примери, и ќе видиш после дали ќе се осмели некој да се чатали со калашњиков по улица.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.130
Поени од реакции
64.615
Им се восхитувам на Израелците ....

Предадоа 700 и кусур затвореници, за 1, читај со зборови ЕДЕН ИЗРАЕЛЕЦ...
Да се случеше ова, 5-кратно убиство на 5 минути од Тел Авив ке превртеа и земја и камен, и до сега, ке клечеа пред телевизија јавно убијците ....

Проблемот е што кај нас не цени обичниот живот ...
Многу страни наназад некој рече, во Македонија, се благи казните затвор ...

Точно бе другарче, лупни му казна од 30 години за убиство, па кој и да е, ке ја расчешка главата пред да направи глупост ... 15 години за ОБИД за убиство ...

Направи ја помислата за убиство СКАПА...

Се надевам дека убијците ке бидат изведени јавно, пред телевизија, и ке биде соопштено што националност се ...
Само да не се продадеме за политика и фотеља, како секогаш ...
 
Член од
30 март 2011
Мислења
95
Поени од реакции
74
добро пресов е за интимна група луѓе или за јавноста која е шокирана?
 
Член од
13 април 2012
Мислења
88
Поени од реакции
94
Јас би излегол, ама не би сакал да изедам ќотек од напалени мајмуни, поради тоа што можеби убијците се албанци.
Ако судиме според муабетиве што ги има тука, и по социјалниве медиуми, најпаметно би ми било да си седам дома.
Не, не се плашам да излезам на протест, нема да ми биде првпат излегувањето, туку нејќам некој да ме смета мене лично за одговорен за нешто што нема врска со мене.
Ти би излегол на протест со албанци кои што повикуваат на линчување на се' што е македонско?
Искрено, не мора ни да ми одговориш на прашањето, оти ни јас не би излегол да протестирам со такви луѓе.
Не се сметам за човек што има омраза во себе, па да пцујам по се' што е туѓо и само моето да го величам, ама ако има нешто што можеби го мразам, тоа се националистите. А таквите моментално ја диктираат атмосферата во државава.
Имаш иста крв како нивната..Само твојата внатрешност го знае твоето вистинско мислење за Македонија и Македонците..Затоа не мрчи без везе..
 
Член од
15 април 2012
Мислења
7
Поени од реакции
5
Немам поима, знам само денеска дека има дежурни екипи, пошо празник е... Ваљда затоа.
praznikot neka ni e napomos ama na kogo mu e dojdeno do praznuvanja koga 4 deca i eden vozrasen se bezmilosno ubieni?tie mozea da bidat i moj braka ili rodnini itn boli mnogu se molam na gospod da izlezi pravdata na videlo vistinata
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Точно бе другарче, лупни му казна од 30 години за убиство, па кој и да е, ке ја расчешка главата пред да направи глупост ... 15 години за ОБИД за убиство ...
.
За ваков тип на убиство не се мали казните... доживотен затвор е, ама дали ќе ги фатат.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.700
Поени од реакции
43.779
Mинистеркава има прес овие не се уклучуваат у живо, вчера а и денес се потепаа кој бољи концерт ќе дава, левел за новинарство и медиуми, Македонија.
Ден на жалост у земјава немаше, само Бутел очигледно жали, другите општини и градови си го ладат као демек, левел на логика, Македонија.

Која срамота сме. :facepalm:
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Друже, нормален човек не чува калашњиков во кола.
Јас не чувам, татко ми не чува. Не значи тоа дека нема луѓе што чуваат, ама тоа е нивна работа, се согласувам дека е погрешно, и сето тоа, ама нека се справат властите со такви луѓе. Нека ги фатат, уапсат, и нека ги пикнат во затвор за нелегално поседување на оружје (3-5 години, така нешто беше, поготово ако е автоматско оружјето). Нека почнат со апсење на таквите примери, и ќе видиш после дали ќе се осмели некој да се чатали со калашњиков по улица.

Како да ги апсат кога пред суд после има 1000 души кои извикуваат стоп за бруталност на полиција или дека се невини!
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Имаш иста крв како нивната..Само твојата внатрешност го знае твоето вистинско мислење за Македонија и Македонците..Затоа не мрчи без везе..
Сфаќам дека што и да кажам/напишам, нема да ти го смени мислењето. Затоа, нема ни да се потрудам.
 
Член од
30 март 2011
Мислења
95
Поени од реакции
74
Mинистеркава има прес овие не се уклучуваат у живо, вчера а и денес се потепаа кој бољи концерт ќе дава, левел за новинарство и медиуми, Македонија.
Ден на жалост у земјава немаше, само Бутел очигледно жали, другите општини и градови си го ладат као демек, левел на логика, Македонија.

Која срамота сме. :facepalm:
DAMAGE CONTROL, затоа мислам нема да има јавно фаќање на монструмите.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
436
Поени од реакции
273
Друже, нормален човек не чува калашњиков во кола.
Јас не чувам, татко ми не чува. Не значи тоа дека нема луѓе што чуваат, ама тоа е нивна работа, се согласувам дека е погрешно, и сето тоа, ама нека се справат властите со такви луѓе. Нека ги фатат, уапсат, и нека ги пикнат во затвор за нелегално поседување на оружје (3-5 години, така нешто беше, поготово ако е автоматско оружјето). Нека почнат со апсење на таквите примери, и ќе видиш после дали ќе се осмели некој да се чатали со калашњиков по улица.
Знаеш колега покрај другото постојат и луѓе што не чуваат оружје но затоа пак ги подржуваат оние што чуваат.
Познавав такви луѓе 2001 год.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom