Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
14 април 2012
Мислења
59
Поени од реакции
51
Sakam samo da napisham nekolku raboti sto mene ne mi se jasni vo celata situacija:
1. Ocigledno ziveeme vo totalen mediumski mrak,znaci niedna eksluzivna informacija od nieden novinar ili TV kuka ne izleze vo vrska so slucajot...pa neli se novinari,neli treba da istrazuvaat,da imaat svoi dousnici vo policija,po sudovi i nasekade kade sto e potrebno...
2. Ne mozam da razberam zosto denes ne bese proglasen den na zalost...bez razlika sto e Veligden...i na semejstvata na zrtvite im e Veligden pa moraa da si gi zakopaat najmilite...neka pocivaat vo mir...
3. Sekoja cest za svestenicite od Sv.Jovan Bigorski koi kazaa deka nivnite molitvi i na ovaj najgolem Hristijanski praznik ke bidat nasoceni za prerano zgasnatite zivoti....sto ne bese slucaj so nasiot Arhiepiskop...kolku sto jas slusnav ne bese nisto spomenato od negova strana....
4. Za vlasta e izlisno veke da se dava sekakov komentar kako postapuvaat vo situacijata..degutantno do beskraj...
5. I na kraj,se nadevam deka pravdata nema da bide slepa i vinovnicite ke si ja dobijat kaznata...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.469
Поени од реакции
81.911
molam bolni luge da ne me citiraat, fala
Знаеш што е болно?
Болно е да излезеш на улица и да бараш слобода за некој кој фатил недолжни несреќници, им бутал стапови во анусите и ги терал да ги лижат после, потоа ги приморал да имаат орален секс еден со друг, цело време тепајќи ги по глава со кундаци и дршки од пиштоли, за на крајот да им се потпише на грбот, со нож.
Е ја да го напраам тоа на Албанци, мајка ми прва ќе излезе и ќе ме убие. А вие сите испаднавте и ги подржавте, баравте да важи амнестија и за таквите психопати.

Па ја да сум амнестиран борец на ОНА, ја прв би се згрозил некој што тоа го правел да биде исто третиран како мене. Ама тоа е, не битна чест, не е битен морал, па дури не ви е битно ниту Исламот што вели. Вас ви е битно Каурот да умре.
Лека Дукаѓини се превртува во гроб.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.960
Поени од реакции
57.698
Да бе, вас ве чита, вие најважните сте, се уплашија да не ги пцуете со capslock... :facepalm:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
џабе е сега и да се коментира, и на протести да се оди, и да се најдат убијците.......5 невини луѓе повеќе ги нема :(
не ги познавм луѓево ама многу тажно и гадно се чувствувам, како и секој македонец.
прееска кога ги прикажуваат погребите на тв кожава ми се наежи. воедно почувствував и гнев и нервоза ама после пак ми текна дека што и да правиме, младите дечки како и господинот НЕМА да се вратат.
сочувство до семејствата на убиените, а дечките нека почиваат во мир...жалосно......

п.с. се прашувам кај ќе им одат душите на тие што се изживувале???
и се надевам дека не е вистина за тоа дека биле толку малтерирани (пукнат нос, сечење раце, вадење очи..)како што кружат гласини. :(
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Што конкретно ќе ти смени тебе оставката на Јанкуловска бе другар?! Или пак падот на ВМРО?! Вработениот сменет, директорот ист! Се дури не го ликвидираме она цијашко теле Волебек, нема да имаме мир во нашата држава. МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ!
Другар, у Јапонија за најмала грешка министри премиери поднесуваат оставка а овде ги боли курот или у овој случај пичката. Ако имаа малу свест у нив би се запрашале дали достоинствено и професионално си ја вршат работата а не таму да се сликаа со мизерни покер апарати. Нека дојдат у Тетово да се сликаа со брда кокаин или не можат ни да приднат?
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.479
Поени од реакции
11.181
Дечки едно прашање. А што ако убијците немаат македонско државјанство? Што ако се косовари на пример ( и веројатно се ) ? Како ние би ги гонеле во косово и дали косово воопшто би ни помогнало да ги фатиме? Јас мислам не. Таму римпапа неможи да ги фати а камоли да ги смести во затвор во Македонија. Испадна ова повеќе од едно прашање ама јбг
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Според тебе, што треба ГРУЈО да направи? Со неговите Godlike abilities да ги идентифицира убијците и да го реши случајот?
Види не ми е чудна реакција ко твојата, не сме ние навикнати на стабилни политичари кои ги викаат татковци на нацијата. Во вакви кризни моменти, кога си на раб на невидена тензија премиер излегува во јавност и држи говор за да смири страсти. Јас тоа природно го очекувам од мојот премиер.Тоа што се скрил во глувчешка дупка кажува многу работи за човекот. За чудото во црквата прв се нацрта да се слика, ама потребно е и да бидеш поткрепа на нацијата и на својата држава некогаш. Тоа му е во описот на работата.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Дечки едно прашање. А што ако убијците немаат македонско државјанство? Што ако се косовари на пример ( и веројатно се ) ? Како ние би ги гонеле во косово и дали косово воопшто би ни помогнало да ги фатиме? Јас мислам не. Таму римпапа неможи да ги фати а камоли да ги смести во затвор во Македонија. Испадна ова повеќе од едно прашање ама јбг
Би ни помогнале бе - да

Би ни пуштиле видео клип со убијците како палат МК знаме.....ти мислиш косово ни е пријател? седи таму.....не мразат колку и Србите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom