Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.637
Поени од реакции
26.160
Јас сум гневна што амбасадорот отишол кај Али Ахмети за да изрази сочувство, а не се сретнал со Премиерот или со некој Македонец од опозицијата. Многу сум гневна што заеднички испраќаат „пораки“ сочувство и повикуваат Македонците да се смират, а кога беше случајот за Гостиварците се закануваа дека државата ќе гори и дека ќе ја поделат никој не ги искара. Ермира Мехмети и јатрва и` Теута Арифи не заборавија да кажат дека се` уште имаат сон за Голема Албанија.

Смачено ми е од ваков кукавичлук од македонскиве политичари, кои со ќутењето и повлекувањето наназад го наавредуваат македонскиот народ.
Амбасадорот не отишол кај Алија да изрази сочуство, тоа можел да го направи и од својата Амбасада. Овој амбасадор е човекот кој има најдобри оперативни сознанија во регионот. Отишол кај Али да го праша дали воопшто може да ги држи своите сонародници под контрола. Па сега пресудете зошто така помислил.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
најпаметен потег досега од било кој медиум.
некој сепак има тро акал.
Да или двојни аршини. За Гостивар не беше така ако добро се сеќавам.. Сеедно и така од домашниве медиуми не следам повеќе, подобри се од соседството!
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
За пола саат ќе има прес коференција ќе видиме што ќе кажат ...
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.132
Многу сум разочаран од државава.Ептен опинок држава испаднавме.Сега сите "мудро" ќе молчат.Абе упм сите да одат, ова не се издржува веќе.Најмалку нешто што може сега да се направи е Министерката за Внатрешни да си даде оставка.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.637
Поени од реакции
26.160
http://vecer.com.mk/?ItemID=6A54086168AA2B47826B37C6036BD387

еве, што вика државниот новинар бр 1 и креатор на јавното мнение...

@jamajka,
друже како знаеш што се се случило? за рандом одбраните жртви? не се зезам - стварно прашувам. мислам сите изјави ти се quite matter of fact-ly. имаш ли бекап?
Логичка дедукција според наведени факти. Прочитај наназад и види ја анализизата. Не е несекојдневно на база на вакви анализи да се бараат докази во криминологијата.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.895
Поени од реакции
21.366
Да или двојни аршини. За Гостивар не беше така ако добро се сеќавам.. Сеедно и така од домашниве медиуми не следам повеќе, подобри се од соседството!
да не беше и сите ја научивме лекцијата. знаеме за колку малце се избегна поголема глупост.
некогаш никакви информации се подоби од некакви, ако ме сваќаш
што сакам да кажам.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.517
Поени од реакции
69.224
http://www.ekipa.mk/News.aspx?newsId=7378

За да искажеме почит кон загинатите ние и Војводи денеска нема да присуствуваме на мечот Тетекс-Вардар.

Ебате државата не прогласија ни ден на жалост :facepalm:
Не ми се верува :cenzura:
 
R

Rigel Kent

Гостин
ова е една од најразумните и најемотивните работи кои денес ги прочитав на facebook. можеби ќе ве поднатера да подразмислите. браво за дечково..
„АПЕЛ ДО СИТЕ:

Дали ладнокрвно убиство врз пет невини души, во очи Велигден, е доволна да им убиеме ние уште 10 „нивни“, исто толку невини? Па они да ни вратат со уште смрт кај нас? САКАТЕ МИР ИЛИ САКАТЕ ВОЈНА? И пред да избрзате да одговорите, разгледајте по дома, избројте до 10, помислете на маче, куче, брат, сестра, мајка, татко, комшија, другар, другарка, чичкото што продава семки навечер во град...

Па одговорете ДАЛИ САКАТЕ МИР ИЛИ САКАТЕ ВОЈНА. Оти во војна се’ на што имате помислено, секого на кој сте помислиле, може да биде МРТОВ, УБИЕН, СИЛУВАН, ОСАКАТЕН, како последица на вашата желба и страст и афект да сакате ВОЈНА! А вие не сакате војна, никој не сака војна - сакате само одмазда, а во превод - сакате правда. А правдата ќе стигне и има кој да ја дели, само не создавајте повеќе работа за правдата, Ве молам, сите што живееме заедно во Македонија! НАЈПОНИЗНО ВЕ МОЛАМ ДА НЕ ВРАЌАТЕ НА УДАРОТ СО УДАР, ОТИ ЌЕ НЕМА КРАЈ. Се’ додека и на самите вас/нас не ни дојде крајот... Ако сакате да ви дојде крајот, сакајте смрт на друг, сакајте војна!

Сочувство до семејствата на убиените деца и човекот...
Да размислувале повеќе луѓе како што ве молам да размислите, тие деца, синови, дедовци, татковци - немаше да бидат мртви. Размислете во мир, размислете во мудрост, бидете мудри...

Мирот е скапоцена работа.

Останете во мир...

Благодарам.“

http://kurir.mk/makedonija/vesti/67751-APEL-DO-SITE-Mirot-e-skapocena-rabota
 
P

PewDiePie

Гостин
Најмалку нешто што може сега да се направи е Министерката за Внатрешни да си даде оставка.
Најмногу,да се спакуваат цела влада и да им го отстапат местото на комуналците од опозиција.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
vazno grujo si lapna nov mandat od 4 godini i go bole stojko
ako saka i drzavata neka gore sega
 
Член од
6 март 2009
Мислења
979
Поени од реакции
853
Немам достапност до интернет не сум дома ... Ме интересира дали е кажано кај се пукани ? од позади грб или како ? тоа ме интересира да кажете ако има информација
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Немам достапност до интернет не сум дома ... Ме интересира дали е кажано кај се пукани ? од позади грб или како ? тоа ме интересира да кажете ако има информација
Ништо не е кажано ќе има прес брколинда во 13.30 час.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.517
Поени од реакции
69.224
Немам достапност до интернет не сум дома ... Ме интересира дали е кажано кај се пукани ? од позади грб или како ? тоа ме интересира да кажете ако има информација
Нема ништо братче, ниедна вест :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom