Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

M

Moon Child

Гостин
Пишува биле пронајдени покрај два автомобили. Што значи сепак не биле влечени до таму или носени да ги убиваат.

Затоа доста со муабетите. Утре во вестите ќе дознаеме повеќе
Ќе дознаеме, ако кажат точно како што било.
 

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
Да не почнат и нелутисе човече табли да запленуваат ? :D
Па и то е можно се можиш да очекуваш.
Ама и прилеп бе денеска нешто 6-7 хамери војнички камиони исто војнички јачеа низ град кизнај шо се случува.
Да не фати војна
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.187
Поени од реакции
21.877
Затоа доста со муабетите. Утре во вестите ќе дознаеме повеќе
ако ја земиме во предвид моменталната ситуација и ако имаат грам мозок, утре ништо нема да дознаеме.
верувајтеми на збор.
п.с не мислам да заташкаат , тие што треба ке научат секако, само правдата да биде брза и остра. без многу прашина кревање.
 
Член од
9 февруари 2007
Мислења
441
Поени од реакции
61
Па и то е можно се можиш да очекуваш.
Ама и прилеп бе денеска нешто 6-7 хамери војнички камиони исто војнички јачеа низ град кизнај шо се случува.
Да не фати војна


daj boze ednas zasekogas da ja resime so ovie gnidi
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Па и то е можно се можиш да очекуваш.
Ама и прилеп бе денеска нешто 6-7 хамери војнички камиони исто војнички јачеа низ град кизнај шо се случува.
Да не фати војна
Војнички хамери за покер апарати?
Нели Детонатор за тоа беше?
--- надополнето: 13 април 2012 во 02:50 ---
daj boze ednas zasekogas da ja resime so ovie gnidi
А ти кај ќе бидеш кога ќе се решава?
Под кревет?
 
Член од
9 февруари 2007
Мислења
441
Поени од реакции
61
Војнички хамери за покер апарати?
Нели Детонатор за тоа беше?
--- надополнето: 13 април 2012 во 02:50 ---

А ти кај ќе бидеш кога ќе се решава?
Под кревет?

jas ke bidam na nekoe sigurno mesto dodeka lugeto za koi sto plakame danok go resavaat problemot
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
“се шпекулира дека убиствата се поради приватни расправи“

демек 20 годишњаци имале толку голема приватна расправа што ги зеле колите и пиштолите и се распуцале на сред пољана ко на дивиот запад

не знам дали мојот акал за што е нормално а што не е отиден више или ова стварно е можност
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Имаме доволно добри служби за безбедност, служби за превенција од секакви гниди биле внатрешни биле надворешни...доволни да поебиме една терористичка организација за 3 дена, но немаме сигурен врв од лидери, кои не се газолижачи и продаени педери,...на држава им треба сигурен склоп од политика лидерство кој не е корумпиран....за безбедност оваа држава има синови и за извоз.....Видете го само за пример кој лидер е Путин....сигурен, цврст....под него има огромна армија послушна и моќна да се справи со се, секако сигурна во него..тоа е лидер....не нашево.....рѓата кај нас е најгоре на пирамидата....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom