Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Како ќе дојде до конфликти помеѓу Македонци и Албанци ако Груевски ги убил? :confused:
Затоа шо лежат Албанци во затвор и се осудени на максимална затворска казна. Ако е вистина тоа дека се невини, јас мислам дека дури тогаш следи најлошото во Македонија. И никој не рече дека Груевски ги уби, претпоставка е дека има вмешано луге блиски до власта, немој да мешаш баби и жаби. Кога ке исплови се на виделина тогаш ке носиме конечни заклучоци.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
Ќе дојде доколку осудените се невини.
Затоа шо лежат Албанци во затвор и се осудени на максимална затворска казна. Ако е вистина тоа дека се невини, јас мислам дека дури тогаш следи најлошото во Македонија. И никој не рече дека Груевски ги уби, претпоставка е дека има вмешано луге блиски до власта, немој да мешаш баби и жаби.
Ако осудените се невини, ќе дојде до судир помеѓу Албанци и власта, не помеѓу Албанци и Македонци. Таков ретардиран филм дека осудените се невини ама Заев не објавува за да не дојде до судир помеѓу Албанци и Македонци, може да продава само на кафе-семинари.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Ако осудените се невини, ќе дојде до судир помеѓу Албанци и власта, не помеѓу Албанци и Македонци. Таков ретардиран филм дека осудените се невини ама Заев не објавува за да не дојде до судир помеѓу Албанци и Македонци, може да продава само на кафе-семинари.
А шо се тие од власта ? марсовци? ти е не се Македонци? Ако не дај боже дојде до тоа ке страдат цела Македонија без разлика на партијата.
Ке видиме, дали се кафе муабети или не за ова бомба. Од самиот старт сте против Заев, ама работиве одат во друга насока, и излегува дека 80% од кажаното на Заев до сега се ВИСТИНИТИ и ОСТВАРЕНИ. вие и понатака продолжете да се тешите дека не поседува такви материјали за овај немил настан. Ама вистината е друга.
 
Последно уредено:
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
А шо се тие од власта ? марсовци? ти е не се Македонци? Ако не дај боже дојде до тоа ке страдат цела Македонија без разлика на партијата. Ке видиме, дали се кафе муабети или не. Од самиот старт сте против Заев, ама работиве одат во друга насока, и излегува дека 80% од барањата на Заев до сега се ВИСТИНИТИ и ОСТВАРЕНИ.
Остај ги барањата на Заев, очигледно дека набрзо и 150% ќе му се остварат.

Објасни ми за ова. Сега уствари Заев го штити Грујо од бесот на Албанците, бидејќи нели, и Грујо е Македонец? Многу благородно, патриотски и великодушно од негова страна. Се гледа дека е голем човек.

И исто, ако може да објасниш како тоа ќе страда цела Македонија ако Заев покаже дека власта сместила невини луѓе во затвор? Само би те замолил без споменување на Бог и без апокалиптични драми. Сепак, не сме сите кафанско-семинарска аристократија што може да проголта ретардирана патетика. Малце попластично и поконкретно би замолил.
 

Ciudad Juarez

rothschild
Член од
18 март 2015
Мислења
385
Поени од реакции
403
Ако осудените се невини, ќе дојде до судир помеѓу Албанци и власта, не помеѓу Албанци и Македонци. Таков ретардиран филм дека осудените се невини ама Заев не објавува за да не дојде до судир помеѓу Албанци и Македонци, може да продава само на кафе-семинари.
Мислам дека тие немири ќе бидат и против владата,ама ќе има и со Македонците.Колкави ќе бидат со Македонците-не знам.
А за овоа последново си во право.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Остај ги барањата на Заев, очигледно дека набрзо 100% ќе му се остварат.

Објасни ми за ова. Сега уствари Заев го штити Грујо од бесот на Албанците, бидејќи нели, и Грујо е Македонец? Многу благородно, патриотски и великодушно од негова страна. Се гледа дека е голем човек.

И исто, ако може да објасниш како тоа ќе страда цела Македонија ако Заев покаже дека власта сместила невини луѓе во затвор? Само би те замолил без споменување на Бог и без апокалиптични драми. Сепак, не сме сите кафанско-семинарска аристократија што може да проголта ретардирана патетика. Малце попластично и поконкретно би замолил.
Заев не го штити Грујо, Заев ја штити Македонија за да не дојди до тоа, поради кое ке страдаме сите без разлика на партијата. едноставен е одговоров.
- И мислам дека треба да ја прекинеме дискусијата,имаме различни ставови и ова нема крај. Јас мислам дека најубаво ке биде да ја продолжиме дискусијава кога ке излези цела вистина на виделина.
 

Ciudad Juarez

rothschild
Член од
18 март 2015
Мислења
385
Поени од реакции
403
Заев не го штити Грујо, Заев ја штити Македонија за да не дојди до тоа, поради кое ке страдаме сите без разлика на партијата. едноставен е одговоров.
- И мислам дека треба да ја прекинеме дискусијата,имаме различни ставови и ова нема крај. Јас мислам дека најубаво ке биде да ја продолжиме дискусијава кога ке излези цела вистина на виделина.
Не се губи другар, на Заев ич не му е гајле за Македонија.
ЈА ШТИТЕЛ МАКЕДОНИЈА :pos::pos::pos::vozbud::vozbud:
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Ни на едниот ни на другиот му е гајле за оваа дупка, сето се за фотељи и власт!

А ако се случи да излеза материјали во кои се тврди дека невини лежат во затвор несакам ни да замислам шо ќе се случи
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
Заев не го штити Грујо, Заев ја штити Македонија за да не дојди до тоа, поради кое ке страдаме сите без разлика на партијата. едноставен е одговоров.
- И мислам дека треба да ја прекинеме дискусијата,имаме различни ставови и ова нема крај. Јас мислам дека најубаво ке биде да ја продолжиме дискусијава кога ке излези цела вистина на виделина.
Како јас ќе страдам ако Албанците се лути на Груевски затоа што пикнал невини во затвор? Ако пикнал невини во затвор, и јас ќе бидам лут на Груевски. Значи прашањето е како. А ти на тоа немаш одговор. И нормално дека нема да имаш, бидејќи тезата е ретардирана.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.645
Поени од реакции
82.411
"...дали осудените се единствени виновници..."
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Како јас ќе страдам ако Албанците се лути на Груевски затоа што пикнал невини во затвор? Ако пикнал невини во затвор, и јас ќе бидам лут на Груевски. Значи прашањето е како. А ти на тоа немаш одговор. И нормално дека нема да имаш, бидејќи тезата е ретардирана.
Нека се потврди дека се невини ке видиш како ке страдаш и ти и јас и цела Македонија . и готово се одјавувам јас различни ставови имаме џабе губиме време. Ке правиме муабет тогаш кога ке се финишира случајот. поздрав
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
Нека се потврди дека се невини ке видиш како ке страдаш и ти и јас и цела Македонија . и готово се одјавувам јас различни ставови имаме џабе губиме време. Ке правиме муабет кога ке излези се на виделина. поздрав
Не сакаш да ме спојлаш? :pos:
 

Ciudad Juarez

rothschild
Член од
18 март 2015
Мислења
385
Поени од реакции
403
Ни на едниот ни на другиот му е гајле за оваа дупка, сето се за фотељи и власт!

А ако се случи да излеза материјали во кои се тврди дека невини лежат во затвор несакам ни да замислам шо ќе се случи
И јас од тоа стравувам.
Ама знаеш што е јакото ?
Има веројатност да има немири и помеѓу партиските војници на ВМРО и СДСМ.
Затоа што тој период ќе биде ептен...(не можам да пронајдам збор за таа ситуација ).
А за осудените навистина ќе ми биде жал ако се невини.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: k3b
Член од
25 март 2012
Мислења
8.489
Поени од реакции
5.022
Како јас ќе страдам ако Албанците се лути на Груевски затоа што пикнал невини во затвор? Ако пикнал невини во затвор, и јас ќе бидам лут на Груевски. Значи прашањето е како. А ти на тоа немаш одговор. И нормално дека нема да имаш, бидејќи тезата е ретардирана.
Да знам, мнногу, многууу беше лут кон Груевски за случајот Сопот.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom