Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.438
Поени од реакции
3.698
Ако навистина овие не се убијците, јас ќе ги оправдувам албанците и да го запалат судот, мвр и сите институции кои се замешани во ова работа! Бидејќи излегува ова работа дека МВР знаел кој го сторил масакарот, и се обидува вината да ја префрли на другата страна! Јас мислам дека заедно со нив треба да излезат сите кои сакаат правда во ова држава! Јас не сакам да живеам во држава каде има монтирани случаеви, бидејќи утре секој од нас може да биде монтиран!
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
море море поддршка за абанците да го запалат судот. Зајко цвета. Зошто секој албанец треба да се идентификува со осудените убијци?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.866
Поени од реакции
26.466
Баш ќе видиме чиј блеф беше Смилковско.
Јас кажав и повикав, вечерва да се објавата снимките, доколку е вистина дека не се виновни тие што лежат затвор, сите заедно да го избркаме Груевски. Но доколку не е вистина и доколку тие се виновни, Зајо мора објаснување да даде, зошто лажел. Сега му е мајката, Заев, доколку не лаже да го придобие цел народ во негова корист.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Јас кажав и повикав, вечерва да се објавата снимките, доколку е вистина дека не се виновни тие што лежат затвор, сите заедно да го избркаме Груевски. Но доколку не е вистина и доколку тие се виновни, Зајо мора објаснување да даде, зошто лажел. Сега му е мајката, Заев, доколку не лаже да го придобие цел народ во негова корист.
Кој си ти да повикаш ?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.308
Поени од реакции
17.139
Кој си ти да повикаш ?
Што има погрешно во повикот конечно да биде обелоденето какви поточно материјали поседува Заев за масакрот на Смилковско Езеро?

Ова е многу погрешен начин, би кажал и игра затоа што моите сомнежи се во таа насока, а во врска со еден монструозен чин и најголемата болка за нас граѓаните и предимно родителите на упокоените, за да некој профитира во политички препукувања. Штом се веќе изнесени такви информации во јавноста, дека невини луѓе одлежуваат казна, не гледам причина уште вечер, или утре, т.е. што поскоро- тоа подобро, да бидат објавени аудиозаписите кои го поткрепуваат тврдењето на Заев.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
@leandra и останата spread-the-truth компанија, како се осеќате? Ќе организирате ли нова акција за да ја проширите новата вистина, а тоа е дека во оваа држава има најмногу монтирани случаи по глава на жител ?
Многу лошо Дарди многу лошо. Од една страна вас ич не ви верувам оти цел живот сте монтирани од кога ве паметам, од друга страна имаме премиер трчи лаж на кој му верувам исто колку што и вас.

Јас не се сомневам дека убијците се зад решетки и не очекувам да слушнам нешто друго од снимките. Јас сум само во исчекување да чујам кој тоа го нареди. Кој нареди ради меѓуетнички односи 4 деца на неполни 18 години свирепо во тил да се пукаат додека молат за живот. И тој што наредил, тој што преќутил, тој што убил за сите нив очекувам јавно палење на плоштад. Немој случајно некој после снимките да се осмелил да каже убав збор на темава или да брани некое теле, немој.

Ако испадне на снимките дека е некој си заеднички договор јас ве поддржувам во палење на владата рамо до рамо. Но ако испадне дека не се овие туку брачата нивни исто очекувам да испаднеш со мене да ги запалиме. Разликата меѓу мене и тебе е што мене ме заболе таквото од која националност се нарачателите и убијците. Јас сакам сите да умрат во тешки болки.

На крајот на краиштата на никој невин не би требало да му го цветаат во Идризово кога има огромна конкуренција надвор од решетки.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Што има погрешно во повикот конечно да биде обелоденето какви поточно материјали поседува Заев за масакрот на Смилковско Езеро?

Ова е многу погрешен начин, би кажал и игра затоа што моите сомнежи се во таа насока, а во врска со еден монструозен чин и најголемата болка за нас граѓаните и предимно родителите на упокоените, за да некој профитира во политички препукувања. Штом се веќе изнесени такви информации во јавноста, дека невини луѓе одлежуваат казна, не гледам причина уште вечер, или утре, т.е. што поскоро- тоа подобро, да бидат објавени аудиозаписите кои го поткрепуваат тврдењето на Заев.
Очигледно е дека се припрема теренот, дали за сево ова да помини најбезболно за Мк или најлошо за Мк ќе видиме.
А не верувам дека Заев шпекулира за вакви работи, затоа што ако ова што го изјави денеска не е точно тој самиот си прави политичко самоубиство, не е толку глуп.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.866
Поени од реакции
26.466
Кој си ти да повикаш ?
Јас сум дел од народот, гласач. Дел од луѓето кои имаат право да ја знаат вистината, поготово за тој тажен дел од современата Македонска историја, кој би требало да го погоди секој нормален човек дури и надвор од Македонија. Уште повеќе што Заев преку Германски медиум тврди дека луѓето што се осудени за ова се невини. Доколку е така и доколку власта го знаела тоа, тогаш јас да бев на нивно место, веќе ќе имав испланирано каде да избегам, што истото важи и за Заев доколку лаже за ова што го збори.

Веќе е дојден моментот на вистината. И таа вистина веќе не може да чека, секое одложување раѓа се повеќе сомнеж за намерите на Заев.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Јас сум дел од народот, гласач. Дел од луѓето кои имаат право да ја знаат вистината, поготово за тој тажен дел од современата Македонска историја, кој би требало да го погоди секој нормален човек дури и надвор од Македонија. Уште повеќе што Заев преку Германски медиум тврди дека луѓето што се осудени за ова се невини. Доколку е така и доколку власта го знаела тоа, тогаш јас да бев на нивно место, веќе ќе имав испланирано каде да избегам, што истото важи и за Заев доколку лаже за ова што го збори.

Веќе е дојден моментот на вистината. И таа вистина веќе не може да чека, секое одложување раѓа се повеќе сомнеж за намерите на Заев.
Дај бе уживај, никој си ти, исто како јас.
Све шо мојме да прајме сега е да чекаме.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.215
Поени од реакции
8.465
Мене ме интересира, ако на тие снимки нема ништо од тоа „невини се затворени“, „случајот е монтиран“, „Сопот 2“ итн. дали ќе има колективно извинување од албанска страна за протестите, навредите и се останато?

Македонците изјавија дека ако аудио снимките покажат дека случајот е наместен и осудени се невини, тие самите ќе му пресудат на Грујо (што многу ме радува). Може ли од албанска страна да се очекува реципроцитет со тоа што ќе се извинат?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.866
Поени од реакции
26.466
Дај бе уживај, никој си ти, исто како јас.
Све шо мојме да прајме сега е да чекаме.
Е додека чекаме ќе не возат, не сакам да чекам, нема што да чекаме. Сакам да знам сега одма, кои се виновниците. Што се некои си медиуми во Германија привилегирани да ја знаат вистината, а ние да живееме во магла.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.654
Поени од реакции
82.442
Мене ме интересира, ако на тие снимки нема ништо од тоа „невини се затворени“, „случајот е монтиран“, „Сопот 2“ итн. дали ќе има колективно извинување од албанска страна за протестите, навредите и се останато?

Македонците изјавија дека ако аудио снимките покажат дека случајот е наместен и осудени се невини, тие самите ќе му пресудат на Грујо. Може ли од албанска страна да се очекува реципроцитет со тоа што ќе се извинат?
Све ова ОКеј, само што болдираново има реална тежина колку лански прдеж.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.866
Поени од реакции
26.466
Све ова ОКеј, само што болдираново има реална тежина колку лански прдеж.
Тоа можеш да сереш, ама после ќе мораш сите гомна што си ги посрал да ги излижеш. Пошто не верувам дека доколку тоа што го збори Заев е вистина и дека режимот ги прикрил вистинските убијци и монтирал случај да смести невини во затвор, нема да има место за Грујо во Македонија, дури ни во Идризово. И тоа смената ќе биде заедно со тие што кампуваат пред собрание. [DOUBLEPOST=1432746618][/DOUBLEPOST]
Оди пред влада има луѓе кои бараат одговори и одговорност.
Топката не е кај владата туку кај тој што тврди дека ги има снимките. Него треба притисок да му се направи за да ги објави.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.215
Поени од реакции
8.465
Све ова ОКеј, само што болдираново има реална тежина колку лански прдеж.
Еве од темава, jamajka и leandra тоа го изјавија. А верувам дека нема човек од македонска страна што не би се сложил со истото -- ако Груевски е нарачателот, нека скапе за навек во КПД Идризово.

По втор пат до браќата Албанци на темава, дали ако на аудио снимките нема никакви докази дека затворените за случајот Монструм се невини, ќе има извинување од албанска страна за протестите и навредите?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.654
Поени од реакции
82.442
Тоа можеш да сереш, ама после ќе мораш сите гомна што си ги посрал да ги излижеш. Пошто не верувам дека доколку тоа што го збори Заев е вистина и дека режимот ги прикрил вистинските убијци и монтирал случај да смести невини во затвор, нема да има место за Грујо во Македонија, дури ни во Идризово. И тоа смената ќе биде заедно со тие што кампуваат пред собрание. .
Не. Македонскиот народ не е способен за вакво нешто.[DOUBLEPOST=1432747021][/DOUBLEPOST]
Еве од темава, jamajka и leandra тоа го изјавија. А верувам дека нема човек од македонска страна што не би се сложил со истото -- ако Груевски е нарачателот, нека скапе за навек во КПД Идризово.
И јас се сложувам дека нема да има Македонец кој не би се сложил со такво нешто. Но, да се сложам со нешто и да го спроведам во дело, се две различни работи.

Како и да е, тука има повеќе варијанти. Може ли Груевски/власта да не стои зад убиствата, а сепак невини луѓе да затворила?[DOUBLEPOST=1432747120][/DOUBLEPOST]
Топката не е кај владата туку кај тој што тврди дека ги има снимките. Него треба притисок да му се направи за да ги објави.
Не му треба веќе притисок, затоа што после ова, необјавувањето на снимките би било политичко самоубиство.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom