Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

T

templar55

Гостин
Поздрав од Албанец!

Знам дека не сум добројдоден на форумов, затоа и си избрав усерјнејм по ваш вкус, да не се навредите мои драги сонародници. Јас немам намера да провоцирам во ниту еден момент, но тоа што ме испровоцира да се регистрирам на форумот е фактот што гледам некои од моите шќиптари доаѓа тука и се обидува да се докажува со некои спамери од тука како било и што било и на крајот завршува баниран од форум од највлијателната модераторка на форумот @Ilumious , која успешно си ја завршува работат кога сака, а тоа што погоре во постовите некои постираа навреди кон сите муслимани и нивниот пророк тоа не ја засега и не гледа потреба да изреагира и да ги брише навредите упатени кон сите муслимани, без разлика на национална определност. Но да ви кажам право тоа повеке и повеке ми се допаѓа и ја советувам така и да продолжи, бидејки само така може да се види дека некои луѓе тука не се ништо поразлични од тие што ги плукаат.


Јас само едно ке ви кажам мои драги сонародници, со К*Р ке ве победиме, да не ме сватите погрешно не сакам да ве навредам, пред се мислам со тој збор дека со наталитет ке ве добиеме во брзо време, затоа ви давам добронамерен совет наместо да бојкотирате албански фирми, најдобро ке ви биде да го бојкотирате DUREX во целина бидејки само така можно е да направите некој напредок. Груевски не е будала што ви пушта реклами по ТВ за како тоа било добро да се ебете и да правите деца.

За крај да не ме сватите погрешно сакам да ви кажам дека со навреди нема да стигнете далеку, нит со давање лајкови по форуми ке постигнете нешто.

пс. А јас пак ке продолжам да купувам пиперки од македонка во бит-пазар, бидејќи рака на срце има едни од најдобри пиперки.

@Ilumious имаш работа да го банираш уште еден шкон тука, бидејќи само што провоцираше и кажува невистинити.
Џабе ви е што се котите како зајци, можете до утре да си ги ебете сестрите ама 1000 шконови од таа пичка што ке излезат не вредат како еден Македонец.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Подржува тероризам, алаху акбер и колење на 5 Македонци у очи Велигден али битно купуел пиперки кај Македонка, љељее ме трогна. Ајде бриши таму и не се мачи по 100 јузери да правиш и милион навреди да наредиш, посекако 20 секунди требаат да ве скине чоек, тресете глупости на илирски форуми таму, не е ни до Илумиус ни до Св. Илумиус, кој сакате админ прашајте, Ацид, Леандра, Меандра ќе ви го каже истово, а тоа е дека на овој форум нема да серете против Македонија и македонскиот народ, иако знам дека пуста желба ви е да се мешате меѓу Македонци. Пријатно.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.929
Поени од реакции
7.878
neli sudstvoto ni bilo korumpirano??? Kako sega a priori mu veruvate na sudot i negovite presudi za ovoj slucaj? Mozebi gnevot e opravdan bidejki nikoj ne rece deka e ubavo sto se ubile nedolzni deca, tuku deka storitelite na toj zlostor ne se onie koi sudot gi proglasil za vinovni.
кој рече дека судот бил корумпиран, еве за мене не е корумпиран, ако судот му смета на некој ископлексиран дркаџија , на кој државата и народот му се криви за целиот негпв неуспех во животот, не значи дека и навистина е така како што ти сакаш да веруваш.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
кој рече дека судот бил корумпиран, еве за мене не е корумпиран, ако судот му смета на некој ископлексиран дркаџија , на кој државата и народот му се криви за целиот негпв неуспех во животот, не значи дека и навистина е така како што ти сакаш да веруваш.
Mladive od drzavata koi begaat vo stranstvo poradi toa sto se glupi,ko ископлексиран дркаџија , на кој државата и народот му се криви за целиот негпв неуспех во животот i za licniot neuspeh ja napustaat svojata majkovina.
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
Потоа вие ми кажувате за соживот, за како тоа албанците се насилни, терористи итн.
Па гледајте се бе каква омраза ширите, ФАШИСТИ ЕДНИ, никој не ве сака бе гомни едни, абе цел свет ве знае преку селанецот Пандев туршијата бе ееееј!!!
Зашто шириме омраза и сме ФАШИСТИ И НАЦИСТИ само за еден неписмен ретардиран инцесоиден народ ? :)

Во некои случаеви нацизам/фашизам се ЗЛАТНИ идеологии за кои треба да се залагаат некои луѓе. Повторувам, ВО ИСКЛУЧИТЕЛНИ СЛУЧАЕВИ, не во нормалниот развиен свет.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.929
Поени од реакции
7.878
Mladive od drzavata koi begaat vo stranstvo poradi toa sto se glupi,ko ископлексиран дркаџија , на кој државата и народот му се криви за целиот негпв неуспех во животот i za licniot neuspeh ja napustaat svojata majkovina.
не младите туку и старите бегаат и бегале од државата со векови наназад, тоа не е ништо ново, тоа нема врска со темава.
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
Тоа е друже инсталираниот радикализам на Балканот си го прави своето. Имам доволно пријатели и од Албанија и од Косово а и македонски Албанци за да знам како размислува обичниот Албанец.
И на нив им е преку таквото од радикализам, луѓето сакат перспектива, стабилна работа и иднина за нивните деца. Тоа е тоа. Јас сум убеден дека довербата треба да се врати ред се кај младите луѓе. Младите Албанци треба да научат да ја почитуваат државата во која живеат а Македонците треба да научиме да не ги генерализираме работите и треба да научиме дека со навреди на етничка основа само ја буткаме државата кон поделби. Кога тоа ќе го разбереме и едните и другите тогаш ќе може заедно да се бориме пртоив муџахедините , вахабистите и другите арапски инсталации.
Too good to be true. Ова НИКОГАШ нема да се случи.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
353
Поени од реакции
210
Јас искрено се надевам дека ке се случат најголемите протести досега видени кои ке доведат до граѓанска војна.Оваа статус кво ситоација не е добра за никого.
Исто така ке си го прослават уште повеке шипптарскоти инцестно име по светов за и онеи кои што не слушнале да слушнат.
Дај бе нека го банира некој моронов.

Каква таква утеха е што ваквите кај нас се малкумина, за разлика од ретардиранине што протестираат. Пошто глупото племе очигледно сака граѓанска војна. Логиката на ова е дека ако не лежи никој од нивните за масакр на пет млади луѓе би значело дека народот ќе треба да ја преземе правдата во свои раце и да убие пет од нивните. А 'драги' сограѓани албанци, бидете сигурни дека тие пет ваши што ќе загинат ќе бидат далеку поневини од осудениве. Наместо да го прифатат ова како колатерална штета со која најлесно би прошле, уште се бунат.

Абе треба да бидат среќни што само со полиција си имаат работа што употребува ограничена сила, а не со гневен народ што може којзнае што да направи. Ама толку му сече, племе глупо.

Абе пет луѓе, четири деца се убиени КУРТОНИ ГЛУПИ. Имате ли бе вие ронка мозок у тоа црпките?
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
не младите туку и старите бегаат и бегале од државата со векови наназад, тоа не е ништо ново, тоа нема врска со темава.
ima, ima, posle albancite vi se krivi sto ja sakaat ovaa zemja poveke od vas.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.929
Поени од реакции
7.878
ima, ima, posle albancite vi se krivi sto ja sakaat ovaa zemja poveke od vas.
многу им сме љубоморни за пренагласената љубов кон МКД,..... инаку вака попатно ти на која групација припаѓаш пошто вака гледам не делиш на Албанци и Македонци кој повеќе ја сакал државата, од која сорта си ти ?
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
Не се надевај на ова. Се што може да се деси е само провокации од нивна страна. Искрено далеку сме од граѓанска војна.
Не си свесен за очигледната реална опасност од дестабилизација што предстои.
 
T

templar55

Гостин
многу им сме љубоморни за пренагласената љубов кон МКД,..... инаку вака попатно ти на која групација припаѓаш пошто вака гледам не делиш на Албанци и Македонци кој повеќе ја сакал државата, од која сорта си ти ?
Кога ке прочиташ латиница и идиотско мислење на кајгана, знај дека е шкон.
Мада има и еден џихадист со македонска подршка, највероватно торбеш, од оние што продаваат вера за торба брашно. Ал мусри или како и да беше џганот.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Кога ке прочиташ латиница и идиотско мислење на кајгана, знај дека е шкон.
Мада има и еден џихадист со македонска подршка, највероватно торбеш, од оние што продаваат вера за торба брашно. Ал мусри или како и да беше џганот.
e i makedoncite so islamska veroispoved ne gi priznavate i posle koj gi deli lugeto. Inaku vie za torba brasno ili kilo urda ste ja prodale verata na vasite pradedovci pagani pa ste stanale hristijani
 

Kajgana Shop

На врв Bottom