Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

T

templar55

Гостин
Ако си албанец ме изненади, има членови албанци овдека, пробуваме да им внесеме нешто у лејката да сфатат дека е 21 век и одеднаш се појавува некој ( највероватно албанец ) и у кратки црти им кажа се. Ни требаше некој ваков, фала.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Сепак протести може да има и за тие 14 кои беа приведени на почеток како Радикални исламисти , а потоа пуштени на слобода.
Мора да се даде одговор зошто не се почитуваше презумцијата на невиност, и тие луѓе меѓу кои и жени , беа водени како задњи криминалци на свет.
Зошто не сакаат да ги изнесат во јавност фактите , нека докажат дека осудените војувале во Авганистан и Пакистан.

Зборовите што беа речени од МВР , на крај слично ги отпакуваа и од обвинителството , дури и мотивот го знаеја, што е голем успех за еден процес кој траеше долго , и без признавање на делото од ниеден од обвинетите, и не знам со какви сведочења и докази.

Пошто имаме овакво силно МВР , кое точно знае од првиот ден кој убил, кој подржувал , каде војувале , кои им се мотивите .... тогаш нека ги затворат Судовите.
Дарди да те питам нешо.
Ја ако не се лажам имаше цврсти форензички докази (Пот, чаури, земја) кои ги сместуваа обвинетите и нивното возило на лице место. Не?
Не контам шо ви е муабетот со немање докази.
Образложи го тој дел.
Понатаму,
сведокот е заштитен со причина. Знаеме колкави љубители на крвна одмазда сте.
Ниту пак законот за кривична постапка вика дека после судењето неговиот идентитет треба да биде разоткриен.

Презумпција на невиност немаше и воедно беа познати мотивите и притоа беа од старт уапсени 20тина души поради веќе позната причина.
Непрофесионалност на УБК, односно затајувањето на априори информации за можен терористички напад од страна на тие и тие осомничени како и
игнорирањето на повеќе инциденти кои му претходеа на овој чин.
 
Последно уредено:
Член од
13 јуни 2012
Мислења
172
Поени од реакции
26
sto i da vi se kazuva pak vie so svoja glava ke terate. pa i veruvam deka ste zarazni so temava cim 24 casa istite luge debatiraat okolu nastanot. Dardan-ia e potpolno vo pravo no neznam dali ima nekoj da razmisluva okolu toa sto on ustvari pisuva!
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
346
Поени од реакции
165
Не те разбравме дали си албанец што го осудува своите сонародници или? Тоа ни падна чудно.
Gi osuduvam ovie od Skopje sto vmetnuvaat arabskata kultura vo se i sesto, neka protestiraa deka sakaat dokazi, ok, ako stvarno tie se ubijcite togas treba da se vrati smrtnata kazna, ne znam, ne bev tamu da znam dali ti gi ubile, no poentat ne bese toa, idejata bese da se protestira zasto sekogas na Albancite im pravele nepravdi Monstra bese samo pricina, ama koga gi gledam so toa grdoto zeleno zname mi se gadi, i vo Tetovo, Gostivar, Debar, Struga imase protesti, nikoj ne vikase Allahu ekber. Stvarno ne gi razbiram, jes da ne sme germanci, britanci ama da im go lizes grdiot g'z na najpederskiot narod vo svetot, na arabite e toa ne razbiram, abe i kako albanci takvi kakvi sto sme norvezani sme za tie gjubrinja od narodi tamu, a vo skora idnina gledam i ovie od Skopje ke im se pridruzat.
 
Член од
13 јуни 2012
Мислења
172
Поени од реакции
26
Ако си албанец ме изненади, има членови албанци овдека, пробуваме да им внесеме нешто у лејката да сфатат дека е 21 век и одеднаш се појавува некој ( највероватно албанец ) и у кратки црти им кажа се. Ни требаше некој ваков, фала.
a da ne si ti ovoj "nov clen" Skivi ? so takvi fake finti, prasanje u gradinka dali ke ti uspee :)
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
346
Поени од реакции
165
Ако си албанец ме изненади, има членови албанци овдека, пробуваме да им внесеме нешто у лејката да сфатат дека е 21 век и одеднаш се појавува некој ( највероватно албанец ) и у кратки црти им кажа се. Ни требаше некој ваков, фала.
So ovie protesti ustvari vie dobivate, ni gubime.[DOUBLEPOST=1404694400][/DOUBLEPOST]
a da ne si ti ovoj "nov clen" Skivi ? so takvi fake finti, prasanje u gradinka dali ke ti uspee :)
A ti so ova ime, direkcija: Sirija.
 
Член од
8 јуни 2013
Мислења
299
Поени од реакции
198
So ovie protesti ustvari vie dobivate, ni gubime.
Па тоа го викаме и ние , лоша е оваа вахабистичка идеологија пред се за вас, лоша слика оствате пред светот а после и за нас.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
sto i da vi se kazuva pak vie so svoja glava ke terate. pa i veruvam deka ste zarazni so temava cim 24 casa istite luge debatiraat okolu nastanot. Dardan-ia e potpolno vo pravo no neznam dali ima nekoj da razmisluva okolu toa sto on ustvari pisuva!
Он не знае што пишува и сака а ни ти ете ти погоре дел од доказите:
Пронајдено возило внатре днк на еден од осудените.
Земљата најдена одговара на земљата кај што е извршен злочинот.
Спрема позиција на мобилни осудените биле таму на место на злосторството.
Едно од оружјата користено и претходно во некој друг случај.
Заштитен сведок ги идентификувал.
Итн.
 
T

templar55

Гостин
a da ne si ti ovoj "nov clen" Skivi ? so takvi fake finti, prasanje u gradinka dali ke ti uspee :)
Еве ако сум јас, администраторите одма ке дознаат по IP адреса и барам одма да ме банираат ако се посомневаат дека ја стојам позади овој ник. Иначе дечкото ти кажа, мрш у Сирија и да не се вратиш.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Еве ако сум јас, администраторите одма ке дознаат по IP адреса и барам одма да ме банираат ако се посомневаат дека ја стојам позади овој ник. Иначе дечкото ти кажа, мрш у Сирија и да не се вратиш.
Абе не му се објаснувај, не му е верно ни на него дека има некој што фактички мисли со лејката.
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
346
Поени од реакции
165
Ne znam sto se cudite, tie sto znaat albanski, mozat niz komentite od fotkite niz fb od protestite da citaat kolku gi pcujat skopjani zaradi toa ni ja serat kulturata.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.339
Поени од реакции
22.739
поентата е дека само тој е лекот за нив како што ги чистел евреите.Ако не можеш да направиш компарација,ок твој проблем
Сака да каже : стави им слика од Аркан, Шешељ,Младиќ,Караџиќ, Михајловиќ,не од Хитлер зашто тие гзот му го лижеле за да сањаат за Shqiperia e Madhe.....
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
101
Поени од реакции
38
Ke ve citiram site tuka i vise ne se zamaram, i taka nema eden asalen koj znae da komunicira bez vraganje i koj realno gi gleda rabotite...
Pretsedatelot na IVZ e lovdzija i kolekcioner na skapi i racno izraboteni pistoli.
Koga rekov platenici na Amerika ne mislev na albancite,bosnjacite i dr koi vojuvaat so muslimanite, tuka za amerikansko-izraelskata izmislena vera Shia koja e formirana so cel da gi razdeli muslimanite i potiknata za da gi sovladuva muslimanite.
Tie sto odat od tuka za da im pomognat na muslimanite i jas gi opravduvam (tamu sekoj den se ubivaat deca duri i novorodeni bebinja, koj ne bi gi podrzuval samo prasanje e koj bi imal srce da gi podrzuva), no ne gi opravduvam ni verata ne gi opravduva tie sto so dinamiti se samoubivaat zemajki so sebe nevini luge.
Toa so svedska ne e okupacija, pak stojam na toa deka muslimanite samo gi branat nivnite teritorii ne vojuvaat za okupacija na druga zemja.
I za kraj se prasuvam sto tolku vi zgresile tie bradesitet, tolku ve bodat vo oci a nitu eden od niv nitu tepale nekogo na ulica/avtobusi, nitu ebbat nekoja makedonka, nitu ubile nekoj vash duri i najretko gi gledate niz grad.
I da potenciram deka protestite se nacionalni ne verski, verata Jankulovska ja vmetna od denot na ubistvoto.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom