Марјан Ѓорѓиевски

Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.797
Откако сите ми дадоа корпа јас пак се враќам со клипои оти нели "кејф ми е да ги праам"

Барем ја така го сфаќам ова.
 
M

Moon Child

Гостин
Нема врска. Знаеш дека Стеф не глуми, културен е, ги кажува работите на место, и што е најважно - сериозен е ко смрт. Со тоа е многу посмешен од фолирантов кој пред се - вреѓа. Стеф не може да те извреѓа, Стеф ги кажува работите од лично искуство додека на битолчанецов му треба вреееме да измислува. Стеф може да те насмее солзи да ти потечат. Клипот за Валентајн беше врв! Кој би го вметнал Супермен и криптонитот како метафора на неговата љубов кон девојката од салсата?

За мене Стеф > Марјан во било кој поглед, секогаш.
Извади ја колумната што ја напиша за него, до ден денес солзи ми течат од тоа :pos:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
не знаев дали тука или во темата за Стеф да го постирам...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.295
Поени од реакции
15.512

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Зошто одма со таков став? Не сите ја делат истата смисла за хумор, па така на некои им е смешен, на некои не.
овој тешко да му е смешен на било кој...чим мене не ми е смешен, тури му пепел :))
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Мене ми е смешно кога ме исмејуваат. Без разлика дали суптилно или не, вибам егоистите
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Pa toa go rekov de, ne ti e smesen oti suptilno znaes deka tebe te zaebava.
;)
Нема врска тоа, мене stand up-от сам по себе не ми е многу смешен концепт.
Иако имало пар такви комичари кои навистина ми биле смешни и кои исто така го исмејуваат општеството и луѓето како такви.
И не е дека сум егоист, Сашко Коцев на претходната Бубамара кога збореше за какви жени да се најдат врз основа на факултетот, ми го спомна и мојот факултет, па се изнасмеав пошто ми беше смешно како го кажа тоа, Марјан не ми е.
Едноставно различна смисла за хумор ти е тоа, не можеш да даваш заклучоци врз основа на тоа дали им е смешен Марјан на луѓето или не. Ако ти е смешен, гледај си го и смеј си се и остај ги другите да одлучат дали им е смешен или не.
 
Н

на мајка ти љубовникот

Гостин
Нема врска тоа, мене stand up-от сам по себе не ми е многу смешен концепт.
Иако имало пар такви комичари кои навистина ми биле смешни и кои исто така го исмејуваат општеството и луѓето како такви.
И не е дека сум егоист, Сашко Коцев на претходната Бубамара кога збореше за какви жени да се најдат врз основа на факултетот, ми го спомна и мојот факултет, па се изнасмеав пошто ми беше смешно како го кажа тоа, Марјан не ми е.
Едноставно различна смисла за хумор ти е тоа, не можеш да даваш заклучоци врз основа на тоа дали им е смешен Марјан на луѓето или не. Ако ти е смешен, гледај си го и смеј си се и остај ги другите да одлучат дали им е смешен или не.
Covekot ima odbranben mehanizam da koga e napadnat da dobie doza na serioznost, apsolutno sekoj covek.
I neli "nacinot" na ovoj e momentot poradi koj ne go bendisuvaat site. Nacinot. :D :D :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom