Маријанти - најбогатиот питач во Македонија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27


Најпозната фаца од Битола. Сите ги знае и сите ја знаат...

Неофицијално ...од „дај 10 денари“ веќе 40-50 години...заработи стан, омажи ќерка, што ти не...

Цел живот го помина по свадби, празници, цркви, подана на Господ и барајки милост од минувачите...ако не и дадете 10 денари ќе ве колни цел ден :)

Јас претежно ја избегавам...а кога сака да ме шармира... „леле шубав си...го ангел...личиш на Арх. Михаил“ и јас и викам „Михајло се викам...“ и таа „ е глеаш...си личиш...дај сеа една 10-ка“.. хехехе
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Муабетов со една колешка:
Маријанти: Леле што уба си, како што си уба убав маж да си најдиш, челад да си имаш, здрава и жива да си, цел живот среќа да те прати... дај 10 денари.
Колешката: Немам сега ...
Маријанти: Уба била уба, како да не била... си се видела мори во огледало? Кој ќе те земи тебе такво...

:zver:
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Уште е жива? Памтам како мал ја имам сретнато со баба ми неколку пати, секогаш и` даваше по една десетка. Последниот пат беше пред 5-6 години, уште ме памтеше.. "внуко на Менде Шефо" :pos:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Абе така ама и по 100-ки бара :) Прво вика личен дај една стотка, после дај една банка, и ке видиш не ке видиш ке и дајш шо да прајш само да не те гњави. А многу пати знае и да колни, клетви од типот да ти се деси ова она... Ама најјако беше кога ми рече некој прашај ја со колку попови се има е**но. И во еден случај ја прашав :) Избега како вампир од крст. Ако му досадува на некој тоа е лекот. А баеѓи време ја немам видено.
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
За Арангел ја видов , дај бабе банка оти ваква ко коструш никој немат да те земит ,цепки е целата , дефинитивно икона на градот е
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
питач или питачка?
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Абе шо е работата пола Битола „Менде” што ги крстат?!?
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
TpH_Bo_OkO напиша:
Абе шо е работата пола Битола „Менде” што ги крстат?!?
Пеце, Менде и уште некои имиња, се типични битолски имиња. :)

On Topic:
Не сум ја сретнал никад оваа бабава. А по цели денови сум по чаршијата битолска, коа сум у Битола. :)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Direktore daj edna banka, Marijanti legenda e nema so :) zasluzva tema mislam :D
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Секоја чест како така важно се снашла жената секоја чест само напред:salut:
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
lol, алал да и' е, исто има и овде една таква, зема социјална помош, пита и има 2 стана, едниот во Охрид, другиот во Битола или Прилеп ( незнам точно кај беше ) и секаде каде што има панѓури, и такво нешто, таа е прва да пита. lol :)
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
vodkamixx напиша:
Пеце, Менде и уште некои имиња, се типични битолски имиња. :)

On Topic:
Не сум ја сретнал никад оваа бабава. А по цели денови сум по чаршијата битолска, коа сум у Битола. :)
Знај дека од синдикалец неможи да скини банка
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Море,некој ден на некој ќе му дојде преку глава од неа па ќе и даде 100 банки меѓу очи.
Не дека може да се фатат клетвите нејзини,туку лесно може да се изнервира некој.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom