Маријанти - најбогатиот питач во Македонија

Статус
Затворена за нови мислења.

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
абе не ми се верува од питање да има створено нешто.да собере некој динар.тие ке и стигнат да преЖивее а не да си праи луксузи
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Јас ко бев кај вујко ми на свадба ја видов, питаше питаше низ луѓето, и ми идит и ми викат ај бре ти висок со косата дај некој динар... ќе паднев од смеење. :)
 
N

n/a

Гостин
Ja imam strav od nea...
Znam deka smeshno zvuci,ama...:
Bevme u Bitola Septemvri 2001.I jas si znaev od prethodno i spremam 10 den,i mu vikam na drugar mi sto bese so mene,eve ti i na tebe da i dades na Marijanti.Ovoj prasa-Zasto?
A be ne prasaj...samo daj i...koj ke se rasprava so nea...
I dojde...i bitolcanite sto bea so nas pocnaa da se zaebavaat(ali i oni ko pod komanda izvadija po 10den:pos2: ) i vikaat:
E ovoj(za mene) e biznismen...mu odi rabotata...-jas vise i dadov 10den i me gleda na varijant pu ja`zk kako mi pomina vaka eftino,ali ne rece nisto...A Ico nejke da i dade pari,a bitolcanite uste buckaat...vikaat Marijanti...ovoj im gi pravi kukjite na albancite u Skopje...ne znae kolku para ima...a nejke tebe edna banka da ti dade...I ovaa mu vika...aaa..daj sea edna 100-ka...i Ico i vika aj ma git,kakva stotka...
Lele koga pocna da kolne...pa ti na albancite kukji im pravis,oni nas decata ni gi otepaa...da ti se zapusti...da izgoris i ti...i.t.n i.t.n
Epilog.
Za pola saat vremeto ama skros na skros se smeni..pocna da duva eden vetar...da grmi,padna eden dozd reka se napravi sirok sokak...ja i Ico moravme nakaj doma i trgnavme...Edvaj go pominavme pletvar,grad padna,dva metra napred nisto ne se gledase...barabar i odroni imase na nekolku mesta...
Stignavme na Drenovo...vremeto cisto...ni dozd,ni grad,ni butur...
I iskacame da palime po cigara...i mu vikam na Ico...:
A be izgleda ingerenciite na Marijanti do tuka se...pominavme..:pos2:
i ovoj onaka isplasen me pcue i vika:Zeko gomna da jades da ti ebam...ovaa stvarno cela vestica e...
I mu vikam...sega gledas zasto ja stalno spremam pari unapred?
Mani...mani...od sega i jas odma i davam...:baeh:
Marijanti...:pos2: nema zaebancii...:vozbud:
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
vodkamixx напиша:
Пеце, Менде и уште некои имиња, се типични битолски имиња. :)

On Topic:
Не сум ја сретнал никад оваа бабава. А по цели денови сум по чаршијата битолска, коа сум у Битола. :)
Еј јас од Охрид ја знам... :) Ко шо бев цела во црно и мафијашка ме викаше..
 
N

n/a

Гостин
P.Overdrive напиша:
Уште е жива? Памтам како мал ја имам сретнато со баба ми неколку пати, секогаш и` даваше по една десетка. Последниот пат беше пред 5-6 години, уште ме памтеше.. "внуко на Менде Шефо" :pos:
Site gi znae...do eden!
Ko gradski register e...I pamti...
Bas prasav kako be ve znae ovaa site...i mi kazuvaat..a be a imalo svadba...se rodilo dete....(ne daj Boze) pocinal nekoj...ona e u crkva!I zatoa site ne znae!
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Муабет2:
Питачка:Дај ми пет дииинари море лично!? Да си купам леепче!?
Другарка:Кај мат леееепче за пет динари мори лична? :)
 

Zic

Dragon Slayer
Член од
24 март 2007
Мислења
114
Поени од реакции
1
ZIKS напиша:
lol, алал да и' е, исто има и овде една таква, зема социјална помош, пита и има 2 стана, едниот во Охрид, другиот во Битола или Прилеп ( незнам точно кај беше ) и секаде каде што има панѓури, и такво нешто, таа е прва да пита. lol :)
Вториот стан и е во Битола па зато еден ден е во Струга,еден ден е во Охрид,третиот ден е во Битола па така секој ден е во различен град и е редовен посетител на сите панаџури во кој да било македонски град.Па така ги купила своите 2 стана.
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
abe da ima takvi bogati pitaci :) bogati haha so smesno mi e ova... pitac da e bogat aj sea?! :) jas znam za eden pitac sto si primal socijalna pomos, imal dva stana edniot stan vo skopje go izdaval pod kirija, a vo drugiot si zivel... zamisli be... koj znae dali e vistina ali ako... hahaha :) jako :)
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
:zver::zver::zver::zver::zver:


браво за бабицава! Замислете Доналд Трамп колку просел.............

:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Chejo

Мрзата
Член од
9 февруари 2007
Мислења
320
Поени од реакции
1
Додека има будали питачите ќе си купуваат станови од парите на некој што поштено си ги заработил и им ги дал на нив за лепче да си купат!!!
 
Член од
5 април 2007
Мислења
252
Поени од реакции
4
Pa i taa e profesia,samo najpametnite ja rabotat(seriozen sum).
 

cyberlady

стара чупа
Член од
2 ноември 2005
Мислења
329
Поени од реакции
11
Боза

Во 1996 седнавме со Маџарот :back:во РОЈАЛ на Широк Сокак. Маџарот порача боза. Ми беше мило што е романтично расположен и порачав и јас боза. Келнерот замина да донесе боза. Однекаде се појави Маријанти и почна да пита.

- Брат и сестра ли сте? - праша.

- Кој е мори брат и сестра, не гледаш ли дека сме љубовници - и свикав.

Маријанти бело не гледаше.

- Ај мрш оттука, нема пари - ја избркав.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Јас со претходната девојка бевме седнати во слаткарницата Канела.
И иди Маријанти...

„ЛЕЛЕ ЖАДЕ (некоја шпанска серија таму)!!! Видија мори...ко Жаде е!”
без мајтап така си личеа...тро :)

се врти кај мене

„Види го овој...ко ангел е! Ај многу сте убај не ви барам пари!” и ние се глеавме...чудно...
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
217
Поени од реакции
1
Dedo mi koj momentalno zivee vo Germanija, bese mi kazuval ednas deka nekoi pitaci mu otisle doma da baraat pari, im dal pari ali i gi prasal zosto prosaat, zosto ne najdat rabota nekade za da imat pari, i edniot mu rekol, "imav rabota, ali dobivav po 500 evra na mesec, so prosenjeto, zaedno so zena mi imame "zarabotuvacka" od 2000 evra mesecno, i zatoa prosam"

pametna rabota neli... :)
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
па да просиш пред рамстор ти е боље од судија да си
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom