Манастир

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
1. Ми треба хелп за нешто. Зашто толку се курчам кога ке ми спомнат за идење на манастир, замонашување и такви работи? БЕС се ствара у мене. А незнам ни сама зашто. Сепак мислам дека треба да се бориме до крајот..

2. Најмногу ја отворив темава да се испукам..
Другарка една ќе идела у манастир зашто неможела да најде вистинска љубов. Вау.. Пред 10 дена напуни 18 години и ко животот да прошол. Ко да требаше да ја мажиме.. Животот пред неа она у манастир.. Да оладела малце зашто неможела да најде вистински тип. А сите до сеа ги наога ПРЕКУ МИРЦ :eek:uch: плаче по цел божји ден дека е заљубена у типци со не ги ни знае. Теории на 3то одделенче во врска со љубовта.. И ВО МАНАСТИР ДА ОДИ?????? Зашто бе волку се курчам? Млади луѓе си ги уништуваат животите.. ц ц ц Е неможам да разберам. Ај да не тупам и ја. Пишете вие што мислите за манастирите и воопшто за замонашувањето(или како и да се вика)?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.573
Поени од реакции
48.222
Абе види како што ја опиша изгледа дека е малце млатната што значи дека не е погодна за во општество па аналогно манастир ке и годи на нејзе и на сите нас....Мада мислам дека ова и некоја фаза па кај ида е ке најде некој што ке и прави ќеф и нема да отиде.
Не знам дали памтите порано една што кидна од дома за да иде во манстир па што ја вадеа татко и цела фамилија коа де дереа под манастирот Васееееееееееее врати се мајакати е болна ке ја умреш:bilokojzbor:
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
62
Абе види како што ја опиша изгледа дека е малце млатната што значи дека не е погодна за во општество па аналогно манастир ке и годи на нејзе и на сите нас....Мада мислам дека ова и некоја фаза па кај ида е ке најде некој што ке и прави ќеф и нема да отиде.
Не знам дали памтите порано една што кидна од дома за да иде во манстир па што ја вадеа татко и цела фамилија коа де дереа под манастирот Васееееееееееее врати се мајакати е болна ке ја умреш:bilokojzbor:


:vozbud: :vozbud: :vozbud: Mi otide inspiracijata od smeenje:pos2:
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Сериозно се сомневам дека некоја која сака толку кур ќе биде среќна во манастир затоа што таму нема - кур. Ни мирц. Нити емо луѓе.

Размислувала за самоубиство?
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Abe ne bidi bas siguren deka nema sex u manastirite, ne vikam u sekoi ama ne izmislile narodskata : sto se smeesh be ko manastirsko pederche ... moze ne e tolku glupa nego e samo informirana :)
..
Sala na strana u manastir ne se ide oti si labilen toa e greska , manastir e koga si dovolno silen i sakas da spoznaes nesto sto e nad tebe... a ovoj slucaj e malce bezveze...
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
1. Ми треба хелп за нешто. Зашто толку се курчам кога ке ми спомнат за идење на манастир, замонашување и такви работи? БЕС се ствара у мене. А незнам ни сама зашто. Сепак мислам дека треба да се бориме до крајот..

2. Најмногу ја отворив темава да се испукам..
Другарка една ќе идела у манастир зашто неможела да најде вистинска љубов. Вау.. Пред 10 дена напуни 18 години и ко животот да прошол. Ко да требаше да ја мажиме.. Животот пред неа она у манастир.. Да оладела малце зашто неможела да најде вистински тип. А сите до сеа ги наога ПРЕКУ МИРЦ :eek:uch: плаче по цел божји ден дека е заљубена у типци со не ги ни знае. Теории на 3то одделенче во врска со љубовта.. И ВО МАНАСТИР ДА ОДИ?????? Зашто бе волку се курчам? Млади луѓе си ги уништуваат животите.. ц ц ц Е неможам да разберам. Ај да не тупам и ја. Пишете вие што мислите за манастирите и воопшто за замонашувањето(или како и да се вика)?
пуштете ја нека оди вакви девојчиња не се за да ги пуштиш да шетаат по белиов свет,да се социјализира малку,наоѓала дечковци преку мирц :uau: а да искочела малку да прошета,абе болна работа,искрено за мене се овие малку болни луѓе а и незнам да не грешам душа не ме интересира зашто,што и како ги привлекува толку тоа манастирот,е*ате решението за да избегаш од проблеми :kesa:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Не знам зошто, ама луѓето кои се замонашуваат во глава секогаш ми се поврзуваат со најразни типови на сексуални дизордери.
Што ни оддалеку не значи дека е точно, често вака вадам афери. :icon_lol:
Само малку ми е чудно да поверувам дека љубовта кон Бога е доволна причина за некој да се одлучи да живее на планина, да прави овчо сирење во слободно време, а на празници да продава црковни свеќи. Плус да го лиши својот полов орган од неговата основна функција, покрај мочањето.

Ама ете, имало и такви.

Мене сепак полесно ми е да верувам дека некоја типка, навидум нормална, решила да стане калуѓерка затоа што вујко и ја силувал или затоа што од длабоко психички причини решила едноставно да се повлече од светот. :toe:
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
Значи манастирот е waste disposal system?Ах,окрутност:pipi:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Или ќе се замонаши зошто мисли дека ако главната протагонистка во шпанска серија е калуѓерка ама се заљубува во прекрасен тип и се откажува тоа ќе и се деси и на неа, или ќе почне да дува, да се пука у вена и да си шприца алкохол директ у јетра, зошто нели не може да се носи со ооо толку суровата реалност.

У мое време еден шамар беше доволен, ама јебига, денешнава младина љуби да се праи драма квин.:angel:
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
У мое време еден шамар беше доволен, ама јебига, денешнава младина љуби да се праи драма квин.:angel:

hahahahaaha u moe vreme be ko da imas 45 godini a ne 18 ahahahaahaha

On topik ima luge koi otisle tamu zaradi spoznanie ama tie se retki, najcesto idat od muka od droga, alkohol, prostitucija , nemastija i se nadevaat na spas. Mnogumina od niv i bivaat spaseni . Imajte malce razbiranje kon lugeto.

Muabetot mi e ne e ubavo da se smeeme na tudja muka !

Oti u moe vreme koga nekoj se smeel na tudza muka mu se mavale dve vospitni a ako produzel pak se streljale hahahhaa
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Едно суштинско прашање во врска со темава...

Ќе може ли да добиеме детален опис на надворешниот изглед на твојата другарка, како би можеле да продолжиме со дискутирање на темава?
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Muabetot mi e ne e ubavo da se smeeme na tudja muka !
шведо која мука ја има цурава бе,како шо прочитав неможела дечко да си најде,се преку мирц ги наоѓала,на 18 години запаѓа во бедови дека нема среќа во љубовта,барем girll тоа го кажа како пример е сега ако има и некоја друга позадина тоа е друго,но на 18 год да бедачиш дека немаш среќа во љубов и по цели денови да плачеш за некоја виртуелна личност место да искочиш да се социјализираш малку мене тоа не ми личи на асална личност,барем да беше некоја мука па да не се смееме ова не е мука има милиони сингл луѓе па ни на крај памет не им текнало да се замонашат,ебате решението
 

Kajgana Shop

На врв Bottom