Мамење на тестови?

Дали сте мамеле на тестови?

  • Секогаш!

    Гласови: 295 31,1%
  • Се случувало...

    Гласови: 584 61,6%
  • Никогаш!

    Гласови: 69 7,3%

  • Вкупно гласачи
    948

melak

Слобода за Јохан Тарчуловски
Член од
25 мај 2008
Мислења
29
Поени од реакции
0
Јас во 3 година средно препишував преку ИНДИГО за другарчињата.
Потоа листот дупликат одеше позади за другарчињата да не добијат 1 на тестовите и писмените.
За беља еднаш професорот ме фати, те го виде листот паднат на земја, еден од бубалиците случајно или намерно го пушти доле, и професорот го виде.
Е после помина некое време и јас се здружив со ќерка му, и беше се во ред.
Da ne napravi nesto sto ne treba so kerka mu?
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
сум препишувал секогаш скоро освен на историја и хемија историја зш знаев а хемија опасно беше да препишуваш иначе со ливчиња во новчаничиња за пенкала такви ствари
 

Only*ME

Kaлимеро... :/
Член од
2 август 2008
Мислења
249
Поени од реакции
4
Не сум јас човек за препишување, па посебно од ливче нема шанси. Затоа секогаш ја малтретирам другарката што седи до мене од нејзиното ливче да ми го најде одговорот и да ми го издиктира. Само еднаш се случи да имам ливче во рака (не мое) и баш во тој момент ја гледам професорката доаѓа накај мене. Јас пред онесвестување:nesvest: Среќа ништо не ми рече, сигурно и не ме ни видела јас си направив филм.
Како и да е, додека не си научам ко што треба не вадам добра оцена на тест:)
 

Вено

Кишобран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
144
Поени од реакции
1
Втора година средно. Иначе препишување практикувам често(= Посебно на оние тестови кај што ни се дадени прашањата од тестот. Ги куцам у ворд, па ондак ss сечам што ми треба у msp, префрлувам на телефон. И потоа следи завршен дел идеш на тест седнуеш вадеш мобилниот и демек ти стои онака и само маваш зум и чао пријатно:smir:
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
Дајте нешто проверено за препишување!!!Седам у последна клупа и у вторник правам писмена македонски:vozbud:А имаме 5 теми дадено
 
К

*Каталонец*

Гостин
Кога ќе имаш можност, зошто да не препишеш ? :)
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
4 или 5 одд, бев не се сеќавам по математика една задача си ја напишав на ногата и кога требаше да ја пишам само ги скрстив нозете и препишав.....8 одд. цела писмена работа по македонски ја имав напишано на мобилен(ме фатија како препишувавам ама незнаеја од што)...сега средно седам у крајна клупа ја ставам ташната на клупа, тетратката под ташна и кога професорот е кај таблата ја вадам тетратката на клупа и пишам се по ред, ке почне да доаѓа назад пак под ташна ја ставам:toe:(и не се ме фатиле никогаш)......Исто така по македонски еднаш писмената дома ја напишав, а за време на часот пишував тоа шо ми останало у глава и го повторував цело време, кога звони само ги заменив листовите :toe:.....листови сум ставал во партофелот и пишував....
 

Qwerty!

Knowledge is power:O
Член од
28 јуни 2008
Мислења
803
Поени од реакции
11
по физика секоја година го набавувам тестот..кој ке ни го дадат ке учам ке учам и на крајот пак 3,2 :)
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.920
Поени од реакции
12.411
Снајди се па живеј. Учам за тестој,ама некој работи шо сметам дека не можам да ги запамтам,или пак шо сметам дека се непотребни,просто си ги пишам на клупа и цела клупа ми со дефиници и такви работи. Гледам на тестот шо прашање ми се паднало,која дефиниција ми требит,а другите ги бришам...
На последната писмена по македонски ,го препишав цел текст,професорката само си седеше на нејзино место,повремено излегвеше надвор да прајт муабет на телефон,а јас ливчето под мајца го имав ( пошо долга ми беше мајцата ) и само си препишвев. Досега не ме фатиле никогаш, да не се заречам сега. :)
 
С

Спенсер

Гостин
ја кога и да препишувам,слаба оценка добивам,затоа НЕ, а еден другар,тестот на мобилен го сними,си стај слушалките на уши,се потпре со рака (слушалките низ ракав,не се гледаат) и фино лепо си напиша цел тест....јбг али го имавме тестот!
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Луѓе да не се фалам ама од мене и другарот мислам дека нема поголеми мајстори за препишување на тестови.

Деловно не сум научил ни 1 лекција до сега а на тестовите со другарот стално вадиме 5ки и повеќе профеосрката не закажува тестови со образложение дека имало професионалци во класот за препишување:pos:

Сметководство исто писмено 5, усно 1 едвај чекаме да ни закажат тест за да ќариме некоја оценка:).

Се снаоѓаме на сите можни начини правиме ливчиња со најмал фонт на компјутерот, менуваме тестови се договараме со тој што е до нас, пред нас и позади нас...

На професорот по бизнис во класот сите му се плашат и никој не е ни помислил да препише,пред нас прават тест друга стаја одма ги наоѓаме прашањата од нив ги научуваме и вадиме 5ки доколку не ни се падне таа група што сме ја учеле ги менуваме тестовите:).
Порано мразев тестови но сега ги обожавам но во последно време се поретко и поретко ни дават тестови не е фер .
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
Никогаш не препишувам!
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Не се сеќавам во третава година да сум добила чесно оценка на тест [освен англиски]. Кога ми се може, зошто да не си ја олеснам маката? И така ќе треба истото за испрашување да (НЕ) го научам, па кога има избор порано или покасно, зошто не покасно. Методите ми се крај [поздрав до Џену :kesa:].
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
На секој тест си препишувам...зошто па да не препишувам...:):)

По физика си напишам се на мобилниот и препишам...

По македонски цела писмена работа на паркетот и препишам...

По географија ако не успеам да препишам не го дадам тестот на одморот го напишам цел и го дадам во друга паралелка да ми го дадат...

По англиски и математика ми го дадат тестот јас си ги сменам местата со некој...

По историја со ливчиња испечатени со најмал фонт...

По хемија не препишувам(опасност по живот:))...

По биологија правеме еднаш годишно тест, тетратката е пред мене а на корицата ми се напишани сите дефиниции...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom