Малтретирани Македонци на граница

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.705
Поени од реакции
932
Најстрашното од се ова е тоа шо грчките цариници кои шо работат на граничните премини кон Македонија не се Грци по род ( барем најголем дел од нив )...тоа се одродени Македонци од тој дел на Македонија ( ова го знам одамна и сигурно е така )...нарочно баш нив ги клаваат да работат како цариници на тој дел од грчката граници бидејќи се прават и однесуваат како поголеми грци од вистинските грци...а ова за камионџиите шо се случи денес...никој не им е крив...можеле најслободно да одбијат да чистат... е сега можеби ќе почекале уште десетина саати на граница за да си влезат кај нас но барем немало да се понижуваат и да им бидат робови на грчките цариници
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
Ги имав истите проблеми со Грците на аеродромот во Солун пред година и пол.

Не ми даваа да се качам на авионот, ме собраа со специјалци во самица на испрашување каде дрско ми се дереа и тоа само на грчки. Ми ги истурија сите работи, скршија мобилен, распараа каиш и сл. заебанции.

Не се успаничив, ми беа смешни, тој ми се дере на грчки ја му се смеам во фаца.
И цело време инсистирав да се јавам во амбасада и да ми образложат што е причината поради која ме држат.

На крај видоа не видоа ме пуштија, среќа го фатив авинот иако влегов последен пола час откако сите веќе се качија.

Нормално сите тргаа поглед од мој правец и молк во авинот :)

После тоа упатив протесна нота преку МНР со опис на ситуација итн. и на враќање го поздравив истиот цариник. Си заминав без проблеми :)
Зошто те собрале баш тебе? Имало причина или пак им дошло само да се иживљаваат?

Што е проблемот со овие копиљаци? Поремети се од воената диктатура или што е проблемот? Стварно делуваат како полудени од национализам.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Како зашто БАШ мене,хех.. заради истата причина поради која им прават проблеми на СИТЕ Македонци.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Најстрашното од се ова е тоа шо грчките цариници кои шо работат на граничните премини кон Македонија не се Грци по род ( барем најголем дел од нив )...тоа се одродени Македонци од тој дел на Македонија ( ова го знам одамна и сигурно е така )...нарочно баш нив ги клаваат да работат како цариници на тој дел од грчката граници бидејќи се прават и однесуваат како поголеми грци од вистинските грци...а ова за камионџиите шо се случи денес...никој не им е крив...можеле најслободно да одбијат да чистат... е сега можеби ќе почекале уште десетина саати на граница за да си влезат кај нас но барем немало да се понижуваат и да им бидат робови на грчките цариници
абе кој к** се занесуваат тие смрдлаци? смее ли некој да ти направа така? мош сакале да си одат шо побрзо дома? :tapp: ц ц ц сами се кривиме.. абе мора да разберат тие грци проклети МАКЕДОНИЈА,МАКЕДОНСКО,МАКЕДОНЦИ! ЗАСЕКОГАШ!
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
абе кој к** се занесуваат тие смрдлаци? смее ли некој да ти направа така? мош сакале да си одат шо побрзо дома? :tapp: ц ц ц сами се кривиме.. абе мора да разберат тие грци проклети МАКЕДОНИЈА,МАКЕДОНСКО,МАКЕДОНЦИ! ЗАСЕКОГАШ!
Па кажуваше еден камионџија на а1...на гејска граница имаш 3 ленти....1 лента без пари ама ќе чекаш и до 24 сати, 2 лента 5-10 евра, 3 лента 10-15 евра.

Корумпирани свињи.... И после нас ќе ни солат памет за корупција.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.705
Поени од реакции
932
Не си ме разбрал...не реков дека е во ред шо така им направиле педерите грчки , туку дека не морале да чистат ако не сакаат...а тоа за порано шо сакале да си одат дома...е па ако е така...тогаш нека не се жалат дека чистеле...ако имале барем малку достоинство немало да чистат...тоа ми е муабетот
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
Не си ме разбрал...не реков дека е во ред шо така им направиле педерите грчки , туку дека не морале да чистат ако не сакаат...а тоа за порано шо сакале да си одат дома...е па ако е така...тогаш нека не се жалат дека чистеле...ако имале барем малку достоинство немало да чистат...тоа ми е муабетот
да, те разбрав, затоа ме потсети да го кажам тоа со чекањето и до 24 часа.

Приказната е друга според мвр им било речено дека нема да влезат ако не исчистат, никој не спомна време.

Ама на крај и тоа не е толку битно... Да не се нафрламе на нашите кога очигледно се криви гејциве. Они не биле на одмор у гејлада, само си ја работеле работата која по случај ги одвела во гејлада.

Прашањето е кои се тие гејољупски фирми кои сеуште соработуваат со атина? На нив треба да се врши бојкот. Камионџиите не се криви, они еден ден возат у србија, друг у гејлада, не зависи од нив.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Се согласувам! Теба да се веди кој фирми а сега и летово кој агенции соработуваат со гејлада и да се бојкотираат на големо, да не им текне повеке да склучуваат договори и да продаваат аранжмани за таму!
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Прашањето е кои се тие гејољупски фирми кои сеуште соработуваат со атина? На нив треба да се врши бојкот. Камионџиите не се криви, они еден ден возат у србија, друг у гејлада, не зависи од нив.
Прашањето е дали ќе знаеме и успееме овие пенали кои ги направи нервозниот бек, да ги шутнеме према гол, барем.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Рингов и Панчев одамна не се активни...
 
Член од
28 март 2008
Мислења
133
Поени од реакции
3
Кој ги ебе, ебати камионгиите па тие не се нормални, штотуку слушнав на вести дека пак некој од нив отпатувал во ЦИГАНСКАТА ГЕЈЛАДА. Така им треба. Што мажишта биле ептен патриотски и херојски се однесувале.:kesa::tapp::nesvest:
 
Член од
5 април 2008
Мислења
107
Поени од реакции
1
dali nekoj od niv se seti da go snimi slucajot so nekoe telefonce??da ima tro dokazi trebit,pa posle nekoj sud da se rasprava...nekoj treba da gi namesti ubavo tie idioti grcki.
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Кој ги ебе, ебати камионгиите па тие не се нормални, штотуку слушнав на вести дека пак некој од нив отпатувал во ЦИГАНСКАТА ГЕЈЛАДА. Така им треба. Што мажишта биле ептен патриотски и херојски се однесувале.:kesa::tapp::nesvest:
Шоферска је туга велика-бар во Македонија
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
dali nekoj od niv se seti da go snimi slucajot so nekoe telefonce??da ima tro dokazi trebit,pa posle nekoj sud da se rasprava...nekoj treba da gi namesti ubavo tie idioti grcki.
сети???? па тие се усрале и не знаеле кај им е глава:toe::kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom