Мак баскет плеј оф

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 октомври 2007
Мислења
775
Поени од реакции
271
a markus so sakate vie, aj pa neka vi prostat za glupostite a???
koga e glup do tolku toj gncarov i koa pagja tolku lesno na provokacii so da se prai.
jas se sekjavam use od porano pagjase na provokaciii duri i od poodelni navivaci pa sakase da vleze na tribina i da se tepa- LUD!!!
voopsto za nego ne treba da se lutite, a za latovic ne znam, ali sepak so toa sto vlegol gi prekrsil materijalnite pravila i zatoa e kaznet, a kaznet e NAJBLAGO, ako se sekjavas na izjavata na Jane vrz koja dimiskovski mu ja opredeli poblagata kaznam na latovic
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Сакам правда посебно кога некому се суди..не да се користи КФМ за остварување на нечии соништа од спалната соба..значи ако треба да се казни Грне оти изигравал нешто...нека се казни...(ама тогаш би требало и Мујо..оти бев таму и тој е катализаторот на целата работа)...Латовиќ да се става во ист кош затоа што му смета некому е само добро изрежиран филм...преку глава ми е од игри надвор од терен..Авкович јас многу добро знам што пишувам...
 
D

dragan_dragan

Гостин
Латовиќ е фер грне не ми се свиѓа ич
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Абе ајде МЗТ цело време провоцираа,тренерот на МЗТ сакаше да се пресметува со Латович кога се местеше Латович за шут го пцуеше му се закануваше...
ПС:За еден час почнува МЗТ ФОН УНИВЕРЗИТЗЕТ-СТРУМИЦА 2005!
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Според мене мзт ке победи овој натпревар , без латович ке ни биде тешко , и грнчаров колку толку правеше гужва ..
Како што кажав пред некој ден без латович играта е друга а и без грнчаров колку толку правеше гужва на теренот.
 
Член од
28 октомври 2007
Мислења
775
Поени од реакции
271
se si pravi dolgata klupa, poveke odmoreni igraci, poveke lugje da napravat licni greski... a vie denes ja nemavte (makar sto i nie nikad ja neame) taka da ke vi bide tesko...
 
Член од
28 октомври 2007
Мислења
775
Поени од реакции
271
Сакам правда посебно кога некому се суди..не да се користи КФМ за остварување на нечии соништа од спалната соба..значи ако треба да се казни Грне оти изигравал нешто...нека се казни...(ама тогаш би требало и Мујо..оти бев таму и тој е катализаторот на целата работа)...Латовиќ да се става во ист кош затоа што му смета некому е само добро изрежиран филм...преку глава ми е од игри надвор од терен..Авкович јас многу добро знам што пишувам...
pa ima li pogolema pravda od toa da te kaznat so minimumot???
aj da zborevme da se slucese ova megju strumica- feni, sto e sponzor na KFM, pa da recevme da se ostvaruvaa "necii sonista" , ama za MZT, sto vo cela istorija KFM bile protiv nas?
a za mujo, od negovata provokacija nikoj ne nastrada, sepak grne bese toj so se zapalil, sto vlegol vo soblekuvalnata (znaci ne vlegol mujo), napadnal, udril... jas mislam deka e jasno...
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Си кажа Јане дека не е удрен намерно, така да сонувајте службено, а сега ќе има и пренос па ќе гледаме како стигнуваме до предност од 2-0.
А бе пак ќе си тепаме што се секирате!!!!
АаАаА така ли бее ... ? Работта е со нема да не тепат ... утре ке биде 2-0 .. :pos2:
Ќе биде бе ти па шо се секираш МЗТ јаките играчи шо ги има тва тва.. :pos:
А бе ние си тепаме утре пак,тоа јасно да ви биде!!!!:baeh:


Ајде нека ви е честито на сите победата!!!Ете ви го тој Јане што нема врска....Уште еднаш честито за победата, нема што шампионска екипа имате.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
е па така им е кога се фураат предвреме ќе тепаме ќе тепаме е ај сеа пишете нешто со толку сте самоуверени дека струмица е многу јака не сте толку јаки ипак 3:3 сме затоа не ги потценувајте мзт,овој богоев врска нема
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
585
Поени од реакции
1
ejjjjjjjjj kaj ste momci na forumot......
 
V

Viktoranius

Гостин
Добро де, ќе ве ебеме во Струмица.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Честито за победата.Ја посакувавте повеке од нашите.Искрено разочаран сум од дарко соколов
 

Кузма

Vamos Campeones
Член од
7 мај 2008
Мислења
23
Поени од реакции
1
Незнам што како се одвивала играта на двата тима во салата, пошто не ја гледав утакмицата(заборавив да му еам). Но, како што чув од некои Јане играл многу добро, имал многу асистенции. Мујо погодил неколку тројќи, а Струмица многу промашувале поготово на крајот од првото полувреме. Што е тука, тука е... Се гледаме во Струмица, се надевам дека ќе видеме добар натпревар...

И следната утакмица да играте без публика у скопје ќе ја тепате :Р
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom