Македонците прогласија победа во Мала Преспа

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Партијата на Македонците во Албанија соопшти дека победи на локалните избори во Мала Преспа, во трката за градоначалник, јави дописникот на Макфакс.

Политичкиот секретар на Македонската алијанса за европска иднина (ПМАЕИ) Кимет Фетаху изјави денеска за Макфакс дека нивниот кандидат Едмонд Темелко е победник во таа општина, на изборите што се одржаа вчера во Албанија.

Според Фетаху, Темелко добил најмногу гласови, а партијата освоила и пет советнички места во Советот на општината Мала Преспа, што претставува 35 проценти од вкупниот број на советници.

Фетаху посочи дека се уште нема резултати од другите општини каде учествуваше партијата на Македонците, бидејќи броењето на гласови започнало доцна.

Во врска со текот на изборите, Фетаху изјави дека тие минале мирно.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
Ете и македонците да направат нешто заедно. Доста беше да му умре козата на комшијата сеа малце слога. Ова е почеток на ГОЛЕМА МАКЕДОНИЈА :devil3: :devil2: :devil3: :devil2:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Само уште да се убедат ОМО-Илинден и ОМО-Илинден пирин да се спојат би било добро.
 
Член од
18 ноември 2005
Мислења
271
Поени од реакции
4
Bacillus gagous напиша:
Само уште да се убедат ОМО-Илинден и ОМО-Илинден пирин да се спојат би било добро.
Ke bide i toa uste malku, samo Bugarite da dozvolat partija!!! Posle ke ostane samo Grcija.
Poleka poleka ke si dojdat rabotite na svoe mesto.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Види види кој би очекувал вакво нешто.Па супер конечно да се слушне нешто позитивно кога се во прашање нашите политички партии во соседските земји.
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
503
Поени од реакции
6
[acko]® напиша:
Ете и македонците да направат нешто заедно. Доста беше да му умре козата на комшијата сеа малце слога. Ова е почеток на ГОЛЕМА МАКЕДОНИЈА :devil3: :devil2: :devil3: :devil2:



DA ZIVEE GOLEMA MAKEDONIJA
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.467
Поени од реакции
47.380
epa ajde nek se ugode sega samo falat uste 2 dela i mene da me stavat general da bidam i brakja ke ja naredime pak do Indija:salut:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Ајде сега уште да притисне ЕУ за во Бугарија и конечно да го добиеме она што ни следува...браво за Темелко :zver:
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
ova e....iznenaduvacki :)

redno vreme bese neso dobro da se sluci. Bravo za Temelko :vozbud:
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
23
Поени од реакции
1
Навистина ме радува ваквата позитивна вест, што сигурно би било зачеток на поголеми права за нашите граѓани во соседна Албанија, меѓутоа навистина ме чудат некои од изјавите за Голема Македонија. Мислам дека доста беше со националистичките ориентации, сепак сме насочени кон НАТО и ЕУ, а пред се, самиот влез во ЕУ би значело паѓање на досегашните граници. Тогаш за каква Голема Македонија зборуваме???:raz:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
264
Поени од реакции
0
И вие мај не знаете какво искате. Влезте в ЕУ и ште б'дете част от Голјама Европа!
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Dimo BG напиша:
И вие мај не знаете какво искате. Влезте в ЕУ и ште б'дете част от Голјама Европа!
Абе димо разбери дека на секој Македонец би му се исполнило срцето кога би ја видел македонија неподелена и каде секој етникум ќе може да си ги ужива своите права. Но бидејќи ни е во основа преку глава од воени конфликти сега сакаме бар да видиме дека секаде македонците ги уживаат истите права како етничко малцинство како што тоа го уживаат другите етнички малцинства во Р. Македонија, а за Голема европа треба да почекаме , има премногу тврдоглави луѓе, мислам вклучително и овие на запад кои треба подобро и посериозна да ја согледаат Европа во еден вид слободна федерација како најголема придобивака за сите европски народи.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
264
Поени од реакции
0
Представете си Голема Европа с Република Македонија в с'става си. Тогава ште можете свободно да ходите при роднините си, било в Б'лгарија, било в Г'рција, а зашто не и в Албанија и С'рбија. Разберете, че това е единственијат начин да се обедини един народ в днешно време и всјакак'в вид шовиниз'м тук е неуместен!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.467
Поени од реакции
47.380
Dimo BG напиша:
Представете си Голема Европа с Република Македонија в с'става си. Тогава ште можете свободно да ходите при роднините си, било в Б'лгарија, било в Г'рција, а зашто не и в Албанија и С'рбија. Разберете, че това е единственијат начин да се обедини един народ в днешно време и всјакак'в вид шовиниз'м тук е неуместен!
e Dimce da izvinis ama taka ne moze:nenene:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom