Македонците прогласија победа во Мала Преспа

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.552
Поени од реакции
82.146
itar pejo напиша:
e Dimce da izvinis ama taka ne moze:nenene:
Добро, кој е твојот предлог за обединување?
На Милошевиќ рецептот ли?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Е баш на Димо_БГ предлогот е најреален и најприфатлив.
Оддамна помина времето на големите држави и на обединувања со прекројување граници.
Милошевиќ видовте сите каде заврши и како заврши и Србија што ја снајде.
Значи: Македонска држава во своите етнички граници е научна фантастика.
Обединување во смисла на една зона без граници, каде луѓе ќе можат слободно во секое време да патуваат со еден вид културно обединување помеѓу народот, е тоа е веќе сосем остварливо.

Реалноста е таа, се друго се слатки соништа.
 

UFO

Член од
12 февруари 2007
Мислења
39
Поени од реакции
0
itar pejo напиша:
epa ajde nek se ugode sega samo falat uste 2 dela i mene da me stavat general da bidam i brakja ke ja naredime pak do Indija:salut:
Така баце Пејо.

ТРСТ Е НАШ !!!

:eek:jea:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.517
Поени од реакции
47.815
Ne se furajte be se salev bree ke me utepate
Dobar e predlogot na Dimce samo pogresno go svativ
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
264
Поени од реакции
0
itar pejo напиша:
Ne se furajte be se salev bree ke me utepate
Dobar e predlogot na Dimce samo pogresno go svativ
Е, случва се, особено когато е написано на друг език. ште ме извините, че пиша на б'лгарски - не го правја, за да ви дразнја или заштото не признавам македонците и езика им като посебни, а заштото не с'м сигурен дали пиша правилно на македонски и дали нјама да употребја нјакоја дума погрешно. Виждам, че и така ме разбирате много добре (с малки изклјученија). Поздрави. Извинете за офтопика. :eek:ftopic:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
46
Поени од реакции
1
Струмикс напиша:
Обединување во смисла на една зона без граници, каде луѓе ќе можат слободно во секое време да патуваат со еден вид културно обединување помеѓу народот, е тоа е веќе сосем остварливо.
е, ако не нема граница между Струмица и Петрич, онија от Струмица ште разберат, че в Петрич хората са б'лгари, а не македонци..Тија от Петрич са најасно с положението в Струмица и си знајат, че там за б'лгари се считат много малко хора..
А иначе нема етническа и лигнвистична граница, и отсам, и оттам хората са си с'штите
 

Птичји Грип

Без влакна на јазикот!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
770
Поени од реакции
8
Гагаузов напиша:
е, ако не нема граница между Струмица и Петрич, онија от Струмица ште разберат, че в Петрич хората са б'лгари, а не македонци..Тија от Петрич са најасно с положението в Струмица и си знајат, че там за б'лгари се считат много малко хора..
А иначе нема етническа и лигнвистична граница, и отсам, и оттам хората са си с'штите
За ова имаш една червена!:pos2:

Dimo BG напиша:
Представете си Голема Европа с Република Македонија в с'става си. Тогава ште можете свободно да ходите при роднините си, било в Б'лгарија, било в Г'рција, а зашто не и в Албанија и С'рбија. Разберете, че това е единственијат начин да се обедини един народ в днешно време и всјакак'в вид шовиниз'м тук е неуместен!
Конечно да се согласам со тебе на некоја тема,само што ќе одам во Пиринска Македонија,Егејска Македонија...
Е сеа значи сваќаш колку е важно да се признае една партија што има поддршка од Македонците во Пиринска Македонија исто како што имаа во Мала Преспа.
Кип аут д гууд уорк,фелас!
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
46
Поени од реакции
1
Птичји Грип напиша:
Е сеа значи сваќаш колку е важно да се признае една партија што има поддршка од Македонците во Пиринска Македонија исто како што имаа во Мала Преспа.
Поддр'жка около 800 гласа на локалните избори през 1999 г, и пак толкова на на парламентарните през 2001 /с независим кандидат от Сандански/

Зашто е толкова важно да се признае една такава партија ?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Гагаузов напиша:
е, ако не нема граница между Струмица и Петрич, онија от Струмица ште разберат, че в Петрич хората са б'лгари, а не македонци..Тија от Петрич са најасно с положението в Струмица и си знајат, че там за б'лгари се считат много малко хора..
А иначе нема етническа и лигнвистична граница, и отсам, и оттам хората са си с'штите
Ијааа? Демек...
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Tatarlaaano kleta i spamerska:



read it and weep

I nazad na temata!
 
Член од
25 февруари 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
Garfield напиша:
Tatarlaaano kleta i spamerska:



read it and weep

I nazad na temata!
Sta ima da placem ovo odma se vidi deka je falsifikat. Macedonia, severni deo su srbi a ovo ostalo prliavi tuta bugarcinia i siptare. Vidim puno zajebancij na ovoj forum.
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
25
Поени од реакции
0
sumadinac напиша:
Sta ima da placem ovo odma se vidi deka je falsifikat. Macedonia, severni deo su srbi a ovo ostalo prliavi tuta bugarcinia i siptare. Vidim puno zajebancij na ovoj forum.
После ке плачете ко пич*и "никој не не сака", мрш џукело.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
sumadinac е од Варна некаде иначе...почнаа татариве и ко срби да се претставуваат...:tapp:

p.s. "sumadinac" финтата со проксито не ти успеа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom