Македонско фудбалско првенство

Кој ќе биде шампион на Македонија во сезоната 2023/24?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
@k0k014 не ја тераме ниту јас ниту ти темата кон политика. Тие го спомнаа ВМРО дека му помагал на Вардар, уште да кажеа финансиски дека ги помагал па да биде виц на денот муабетов. Батали нема потреба да дискутираме повеќе кога немаат аргументи.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Финансиските проблеми започнаа затоа што во клубот некој не работел домаќински. Долгови имаат кон многу правни и физички лица. Некој си ставал пари во џеб, наместо да ги покрие долговите. И не е на татко ми клубот, па да ми почнат мене финансиски проблеми. Патем и мене Вардар ми должи пари, како и на многу физички лица кои никогаш нема да ги видат тие пари. А падот на ВМРО нема врска со финансиските проблеми. Ако беше така како што велиш ти Вардар стана европски шампион во ракомет после падот на ВМРО. Пак ли ВМРО и таму замешал прсти? Ама Шкендија ја нема во ракомет затоа јадете бурек дека ВМРО помогнал. Сега пак ВМРО да не го смести Вардар на прво место на табелата во ПМФЛ?
ne bidi tolku naiven. RK ne padna bidejki sams go saka rakometot, tamu vlozuvase i deka ima merak za toj sport, a fudbalot ne go interesira i go prezema FK deka mu bese nametnat od vladata. ne zacabe posle padot na vladata se namali budgetot na FK. i prethodno ne se rabotese domakinski, se kradese na sekade, razlikata e sto posle padot na VMRO budgetot skoro se prepolovi pa povise se primeti kradenjeto. baska parite sto gi zaraboti FK vo LE sams si gi zema za negovite milenici od rakometot. SDSM koga dojde na vlast na sams mu se namali zarabotkata vo makedonija i zaradi toa prestana da vlozuva na golemo vo FK, ne saka od svoite pari da odvoi za fudbalot.

inace nikoj ne tvrdi deka VMRO/grujo prefrluvaa pari za FK, fintata bese biznisi za sams, a on vo vozvrat da vlozuva vo fudbalot. posle smena na vlasta mu se namalija biznisite i on ne gleda poveke pricina da vlozuva na golemo vo fudbalot.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.147
Поени од реакции
4.542
Zasto vi se raspadna timot, gi snema titulite i vi pocna finansiskite problemi vo ist moment so padot na vmro?
По истата логика, дојде сдсм, дојде албанец претседател на ффм, дојдоа титулите? По истата ваша логика, може и да кажам дека лани бевме оштетени во меѓусебните дуели и дека сте освоиле наместено првенство, ама реалноста е, и покрај тоа што стварно во 2 натпревари бевме очигледно оштетени (иако до ден денес не сте го признале тоа), дека вие бевте подобрата екипа и посекако ќе освоевте, истото беше случај и во сезоната кога се жалите за голот на Асани од офсајд (апсолутно нерегуларен, иако тврдам дека исто како дуелите од лани, грешката е чисто кај лошите судии и очајната поставеност на линискиот судија), а реалноста е дека на тој меч вие мораше да победите, а заврши 1-0, што значи бевте неспособни да дадете гол воопшто, а на терен бевме далеку подобар противник.

Добрите настапи во Европа исто така беа наместени претпоставувам, и тие беа дело на Грујо и ВМРО така? Џабе ќе се објаснувам по милионити пат на темава, уопште не сте објективни и само ќе се вртиме во круг, знам дека ниту еднаш нема да признаеш нешто што оди на ваша сметка, така да терајте си со филмот, Европа и светот секако слушнаа за Вардар :)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
Кој што скандирал не е за во темава. Имате навивачки групи префрлете се таму. Следен пост кој не е поврзан со темава ќе биде санкциониран.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.878
Поени од реакции
7.263
Шенсои местачот пак го вратија, а? :pos:
Taman mozi ke mu plati sega blasko so mu ostana borc od Pelister da ne plakame nie... Kako i da e gorce otpadna od kupot so znaci vo ligata mora da napravi izlez vo evropa

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Taman mozi ke mu plati sega blasko so mu ostana borc od Pelister da ne plakame nie... Kako i da e gorce otpadna od kupot so znaci vo ligata mora da napravi izlez vo evropa

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

ke bide tesko bidejki vardar, shkendija i pandevci bi trebale da ostanat gore, a shkupi kako lani sigurno na sekoj nacin (i mestenje) ke se trudat da igraat internacionalno. da vidime koj ke bide pogolemiot mestac lol
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Interesno.
Ni najgolemiot optimist ne ocekuvase da stigame do -7 a Sega mozeme uste bodovi da secame.
Imame budzet da se zasilime i da bidme podgotveni za vtoriot del na sezonata.

Pocnavme malce Po pametno i dobro da igrame, I da ne zabraeme ova godina ne sme imale I mnogu sreka. Promaseni mnogu sansi penali glupisti Mislim deka se vratime jako
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Ako e mozno ovaa sezona nikoj da ne go dobie tronot, bi bilo najreallno. Site ekipi se za nikde!
Osobeno Shkendija. Gledav pogolem del od vtoro znachi strashno e vakvi igrachi tolku amaterski da izgledaat. Ibraimi shutot mu e kako na nekoj od treta liga. Bejtulai go pominuvaa bez problem, nitu se zalagashe. Struga ne deka odigra neshto vrv, ama bea poopasni kade kade od toa sho go gleav.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.043
Поени од реакции
1.351
Vardar mozebi zasluzhi poveke od drugive samo zaradi toa shtao nekolku mladinci vo ekipa, za neshto drugo za nishto. Kade si gleal co svet, edna ekipa da kiksne 3 pati vo red i pak da e na 8 boda prednost. Ova kazuva kakvo nivo e ligava. I da, vistina e deka osobeno Shkendija ne ja zasluzhuva.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
a informacija za toa koj go finansira projektot? bidejki ako e privaten izvestor togas sporedbata ne drzi voda.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
a informacija za toa koj go finansira projektot? bidejki ako e privaten izvestor togas sporedbata ne drzi voda.
Си пишува убаво во двата текста кој се финансиери, баш затоа и постирав да се види бедата на ФФм во споредба со ХНС.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom