Македонско фудбалско првенство 2015/16

Кој ќе биде шампион во првата лига?


  • Вкупно гласачи
    165
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Ф

Флеш

Гостин
Абе горанче да бидеше волку активен за вашиот стадион како што си за нашиот тука, на фб и на фудбалфорум сеа и вие ќе игравте под рефлектори. Ако ти е некаква утеха еве "Сакам стадион во Битола" :kuracc:
Уф,апла удри :D Тоа е кога не сме сложни,факин Цермат ги влечеше,што не е фер,Пелистер заслужува добар стопан за развиток на фудбалот.Шкендија заслужено си зема стадион,Тетекс со години е оставен на цедило и не му се помага и сега во последен момент,друг му зема стадион и нека се снаоѓа за терен па и буквално пари.Самите сме виновни,нека боли.Самсоненко изгради што изгради,ама структурално клубот е лош.Има фонд,но 100 посто цел потенцијал неискористен.Се влечиме со трошки ако се погодок играчи.Во Македонија нема менаџмент,дисциплина и организација.Битни фактори.:(
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.324
Поени од реакции
22.625
За во Битола да се реновира стадионот треба првин еден куп пари да се испокрадат до најмалите слоеви на криминалната партија и фамилијата на крадоначалникот за потоа да се почни од некаде...ако Еколог го направат стадионот во Тетово секоја чест.

На нам што навиваме за Пелистер можи да ни биди криво ама факт е дека нашиот мизерен град е опкружен со тешки арамии и забулени луѓе и во вакви услови никогаш нема да го достигнеме нивото на Шкендија и Вардар во секој сегмент..тоа за нас е научна фантастика

Bidi sreken i vaka, na dobar pat bevte da go dosignete nivoto na Novaci. :pos:[DOUBLEPOST=1468971839][/DOUBLEPOST]
Уф,апла удри :D Тоа е кога не сме сложни,факин Цермат ги влечеше,што не е фер,Пелистер заслужува добар стопан за развиток на фудбалот.Шкендија заслужено си зема стадион,Тетекс со години е оставен на цедило и не му се помага и сега во последен момент,друг му зема стадион и нека се снаоѓа за терен па и буквално пари.Самите сме виновни,нека боли.Самсоненко изгради што изгради,ама структурално клубот е лош.Има фонд,но 100 посто цел потенцијал неискористен.Се влечиме со трошки ако се погодок играчи.Во Македонија нема менаџмент,дисциплина и организација.Битни фактори.:(

Kako be zasluzeno? So sto zasluzija da go koristat ne pak da go zemat stadionot na Teteks? Greska se napravi sto uopste im se dozvoli da ja registriraat Skendija kako klub i voopsto im se dade pristap do stadionot.

Ako veke sakaa da gradat trebase da si izgradat nov stadion on koren, isto ko i vo SK so arenata, trebase da se napravi nova na drugo mesto a starata infrastruktura da se ostavi na postoeckite klubovi da ja sredat. Kako i da e poleka no sigurno oni sproveduvaat etnicko cistenje vo gradot a vie mizete i zborite deka se toa bilo zasluzeno.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ауу големо оштетување!
Абе низ стадионот има многу шкртаници низ ѕидовите, па и навивачите на Краковија имаа шкртано по ѕидовите па не се најде портал да каже за "оштетувањето".
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Абе ајде не глуми, диво племе сте....
Тогаш за финалето за купот со Работнички шо беше тоа? Не беше оштетување ? Тогаш дури и го запаливте стадионот во тој под трибинскиот простор, незнам колку столчиња искршени, пишење учк низ ѕидови, шо уште не....
Само крива е ФФМ шо ви дозволува да играте таму, кога вашиот стадион не дозволува услови според УЕФА, тогаш нема играње нигде, играјте во тирана.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Абе ајде не глуми, диво племе сте....
Тогаш за финалето за купот со Работнички шо беше тоа? Не беше оштетување ? Тогаш дури и го запаливте стадионот во тој под трибинскиот простор, незнам колку столчиња искршени, пишење учк низ ѕидови, шо уште не....
Само крива е ФФМ шо ви дозволува да играте таму, кога вашиот стадион не дозволува услови според УЕФА, тогаш нема играње нигде, играјте во тирана.
Тогаш кажав дека грешка беше што го направија тоа. Ама сега од ништо сакате да правите нешто. Тенденциозен наслов на порталите. Кажав и од Краковија навивачите имаа шкртано па не излезе ниту еден портал да каже нешто, ама секако тие скандираа против албанците и ќе замижиме.
За диво племе ми зборуваш, а твоето племе ни ги каменува колите. Исти курац сте и вие, само што не сте објективни.

Иначе целата штета е платена, не дека ти е гајле тебе за стадионот во Скопје ама тебе нешто друго те јаде одвнатре.
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
819
Поени од реакции
1.226
Самите ние сме си криви бе,никој друг не ни е ќе ги собериш од планина,граница да избегаат од воен конфликт,тие еден ден ќе ти пишат учк и срмт за каури по стадиони.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.875
Поени од реакции
7.260
More cela arena neka ja zapalat i iskrsat so kurot mi samo skopje e grad vo dzavata so napraja samo tamu stadion cela neka ja turnat ako mozat preku kurot ke davale petnaeset miljioni evra za nadcoresniot izgleda a vo drugite gradovi ke propagaat stadionite :mad
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.324
Поени од реакции
22.625
More cela arena neka ja zapalat i iskrsat so kurot mi samo skopje e grad vo dzavata so napraja samo tamu stadion cela neka ja turnat ako mozat preku kurot ke davale petnaeset miljioni evra za nadcoresniot izgleda a vo drugite gradovi ke propagaat stadionite :mad

I posle pak raskazuvaj prikazni deka ne si se sakate i deka normalno e da jadete so niv. Toa si e taa $iptarska koalicija :toe:
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
I posle pak raskazuvaj prikazni deka ne si se sakate i deka normalno e da jadete so niv. Toa si e taa $iptarska koalicija :toe:
море шут која коалиција :D
нели нас не зајакнуват намерно за да ви помагаме вас анти Шкендија? :D
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.324
Поени од реакции
22.625
море шут која коалиција :D
нели нас не зајакнуват намерно за да ви помагаме вас анти Шкендија? :D
Klubot vas ke si bide nasa igracka. Vie ko navivaci ste na ista frekvencija so plemeto. Toa e toj bt mentalitet. Klubot vi go vodat SKOPJANI
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.054
Поени од реакции
6.658
Klubot vas ke si bide nasa igracka. Vie ko navivaci ste na ista frekvencija so plemeto. Toa e toj bt mentalitet. Klubot vi go vodat SKOPJANI
така е пошто вие сте зафатени во походот низ европа некој мора да ви го чува грбот

смени ги лекарствата време ти е
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.324
Поени од реакции
22.625
така е пошто вие сте зафатени во походот низ европа некој мора да ви го чува грбот

смени ги лекарствата време ти е

Ako nie cekame i se nadevame na vas otide se u pm... Poveke ke se najdete da vi prakame igraci na kalenje i nepotrebni penzioneri pod dogovor...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom