Македонско фудбалско првенство 2013/14

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    206
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.218
Поени од реакции
4.963
Следното коло повеќе од јасно за конкурентите
Вардар со победа против Ренова дома
Металург со победа против Пелистер у гости
Работнички ке го напуни Гостивар дома
Турново лесно со Напредок дома

1.Работнички 50
2.Вардар 48
3.Турново 47
4.Металург 47
5.Пелистер 47

ако се иде по гол разлика
Браво! Сакаш 10 кила брашно или бурек?
 
Член од
10 август 2012
Мислења
915
Поени од реакции
780
што сте ми интересни вака битолчани :D и сами си знаете дека нема титула за вас, што се надевате?
 
B

Beck's

Гостин
Нема судии кај нас тоа е факт, а убедливо најлош што ја сум имал можност да го глеам е Далибор Ѓорѓески. Овие од Тетово се срање во боја.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Каде со вакви судии? Црвен за ова?
Ова стварно е идиотизам. Ја прво си мислев фановиве како и секогаш се бунат, не било за црвен, оштетени биле ова-она, бараат алиби за поразот, али ова стварно чист идиотизам да ти било за што му даде црвен, бог да чува...
 
B

Beck's

Гостин


Како е можно секоја сезона да бидат претенденти за титула и европа а да не можат еден ебан терен да средат. А и имаат пари за такво нешто, дефинитивно заедно со теренот Борис Трајковски се најлошите во првенството. Се надевам бар Еуромилк да не ги гледам идната сезоната ебате никаквиот тим, ист профил на тим ко Скопје ми изгледат
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Се надевам бар Еуромилк да не ги гледам идната сезоната ебате никаквиот тим, ист профил на тим ко Скопје ми изгледат
Не дека нешто ги симпатизирам Еуромилк али од кај ова дека се од исти калибар ко Скопје? ФК Скопје се апла местачи и копиљани што само пари прават со местење натпревари, но Еуромилк сепак не се такви некои што ги продаваат игрите, барем до сега прилично чесно се бореа цела сезона, барем јас немав таков впечаток дека така играат...

Баш напротив, дури криво ми е малце за нив што (најверојатно) ќе испаднат оти ептен несреќно во последни моменти изгубија 2 победи и наместо 3 добија по 1 бод, значи реално заслужуваа сега да имаат 4 повеќе, односно заслужуваат да бидат изедначени со Брегалница, Ренова и Шкендија во борбата за опстанок, но во случајов изгледа они ќе бидат губитниците пред се ради тие 2 ремија, па криво ми е што вака лесно ја изгубија борбата иако реално гледано требаше да бидат изедначени сега...
 
B

Beck's

Гостин
Од начинот на кој вршеа ненормален притисок над судиите на свој терен. Играта им е никаква, се на сила играат и то. И секако највеќе сакам да испаднат од што го имаат најлошиот терен како што реков заедно со оној во Железарница па и во Ѓорче е очаен, а иако Македонија ќе испаднат пак ќе се игра таму прволигашки фудбал наредна сезона
 
Член од
10 август 2012
Мислења
915
Поени од реакции
780
А кога веќе град Скопје нема обврски кон ФК Вардар, зошто не превземе друг тим од Скопје, пример Ѓорче Петров? ако е можно некако и кој е газда на Мкд?
 
Член од
9 април 2008
Мислења
790
Поени од реакции
357
А кога веќе град Скопје нема обврски кон ФК Вардар, зошто не превземе друг тим од Скопје, пример Ѓорче Петров? ако е можно некако и кој е газда на Мкд?
Копчарови се газди .
 
B

Beck's

Гостин
Инаку и официално Гостивар и Напредок се нови второлигаши. Теоретски сеуште се во игра ѓорчевци додека грчевита битка за 8 место ќе се води помеѓу Еуромилк, Брегалница, Ренова и Шкендија.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom