Македонско фудбалско првенство 2013/14

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    206
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
ебале ве лајковите,ама контраши само за инает до курца ми се.Само да се контрало нешто во обид да се напраи интересен,бог да чува :D

Се радуеме на бод,се радуеме,нели најслаба екипа сме,земавме бод на најјаката екипа со огромен буџет за наши услови,па така бодот е голем како планина.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.966
Поени од реакции
2.876
Ѓорче 1932 тури им к*рот брат што се замараш, битно денес лапнаа лесни 3 бода од убедливо најслабата екипа во лигата(извадија гз може да се каже). Доволен бод за нас денес, не знам само кај видовте толку дека се радуваме на освоениот бод.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.186
Поени од реакции
3.164
Bas mi e simpaticna ekipa Makedonija G.P. i sakam da si ostane vo 1 liga !!!
Poraka do drugite ako vasiot ''golem'' klub se bori za titula lesno moze naredna godina da si otpadne ili obratno taka da gledajte si go dvorot i temava neka sluzi za ubavi diskusii ...
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.966
Поени од реакции
2.876
Bas mi e simpaticna ekipa Makedonija G.P. i sakam da si ostane vo 1 liga !!!
Poraka do drugite ako vasiot ''golem'' klub se bori za titula lesno moze naredna godina da si otpadne ili obratno taka da gledajte si go dvorot i temava neka sluzi za ubavi diskusii ...
Секоја чест за коментарот, и минатиот пат кога "нашите" викаа Ѓорче го има најслабиот тим и не му бега 2ра лига бла бла само ти не беше против нас.. Сериозно не знам зашто толку сите не критикуваат? :D
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.496
Поени од реакции
9.988
Секоја чест за коментарот, и минатиот пат кога "нашите" викаа Ѓорче го има најслабиот тим и не му бега 2ра лига бла бла само ти не беше против нас.. Сериозно не знам зашто толку сите не критикуваат? :D

Убав муабет си направивме преку ПП, еве и тука јавно да ти се извинам на тебе и на другар ти што го имаш на профил ако ве вознемирив! :D Искулирајте малку, не сфаќајте толку озбилно :icon_mrgr:
 
Член од
19 април 2010
Мислења
1.876
Поени од реакции
500
Со отворен гард до „нула“




Тетовскиот тим можеби беше поблиску до победата, поради подобрите шанси, но реализацијата не беше на потребното ниво исто како и кај „лавовите“
Фудбалот се игра за голови, а Македонија ЃП и Шкендија вчера не знаеја како да ги постигнат. Ремито без голови е сосема реален резултат од овој натпревар бидејќи реализацијата не беше на потребното ниво на двете страни. Тетовскиот тим ги доби двата осминафинални натпревари од Купот на Македонија со по 2:0 против „лавовите“ и во овој натпревар влезе како благ фаворит.
МАКЕДОНИЈА ЃП - ШКЕНДИЈА 0:0стадион: „Ѓорче Петров“ - Скопје, гледачи: 1.000


Videte sami koj imase pojce sansi i koj imase 100% sansa za gol :)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
НИ СРАМ НИ ПЕРДЕ
Фудбалер на Напредок се „олесни“ зад клупата за резерви! (ФОТО)
Вардар вчера победи на дуелот со Напредок со 3-0, мечот се играше на стадионот „Железарница“, но на дуелот главната ситуација се случи зад клупата за резерви на гостинскиот тим. Имено, еден член од кичевската експедиција не можеше да издржи и реши да се „олесни“ зад неговата клупа.

:pos:
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
лелее срам и арам да му е. Значи какви се не пациенти се бафтаат со банални работи.
 
B

Beck's

Гостин
Зашто нема официлно соопштување од страна на ФФМ за случајот ’Бочевски’. Нели според пропишаното и бодови требаше да им се одземат на Вардар. Колку само апла се премолчува случајот од страна ФФМ.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom