Македонско фудбалско првенство 2012/2013

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    325
Статус
Затворена за нови мислења.

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
B

Beck's

Гостин
Ne znam koj go napisal tekstot ali moze slobodno da mi se fati za dolniot, isto i na tie negovi 3500 gledaci. Kakvi niza incidenti uspeavme da napravime koa edinstveno ko sto kazav bea frleni edno dve mali kamenja i edno plasticno sise. Toj sto se obide da vleze u teren bar ne uspea vo toa, iako vo evropskite zemji toa im uspeva. Duri i go imenuva go "najgolemiot incident"
Tose pe... ne bese peano, iako vo eden moment u vtoro poluvreme bese probano, sto ne rezultirase so podrska od glavnata tribinia i toa bese se. A za Stavrev mozebi imaat pravo, deka gresi vo edna situacija a ne se spomnuva toa, Jorde trebase da dobie crven uste u prvo poluvreme, posto negoviot prst go pokaza duri nekade na pocetokot na prvo i prodolzi celo vreme. Toa sudijata go vide duri nakaj 70' koa go isprati na ladenje. Ertan zaraboti crven, i bese zasluzen iako napisale deka nemase potreba od crven, mozebi nemase ama namerno gazenje imase.
Navredi prema nekoj igrac ima nasekade, ja pa sekoj mec od La Liga slusam kako za Ronaldo se pee, ovoj portugalec e kuckin sin, a spored Dnevnik Ronaldo treba da im pokaze sreden prst celo vreme, a sudijata treba da go suspendira natprevarot.
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Ne znam koj go napisal tekstot ali moze slobodno da mi se fati za dolniot, isto i na tie negovi 3500 gledaci. Kakvi niza incidenti uspeavme da napravime koa edinstveno ko sto kazav bea frleni edno dve mali kamenja i edno plasticno sise. Toj sto se obide da vleze u teren bar ne uspea vo toa, iako vo evropskite zemji toa im uspeva. Duri i go imenuva go "najgolemiot incident"
Tose pe... ne bese peano, iako vo eden moment u vtoro poluvreme bese probano, sto ne rezultirase so podrska od glavnata tribinia i toa bese se. A za Stavrev mozebi imaat pravo, deka gresi vo edna situacija a ne se spomnuva toa, Jorde trebase da dobie crven uste u prvo poluvreme, posto negoviot prst go pokaza duri nekade na pocetokot na prvo i prodolzi celo vreme. Toa sudijata go vide duri nakaj 70' koa go isprati na ladenje. Ertan zaraboti crven, i bese zasluzen iako napisale deka nemase potreba od crven, mozebi nemase ama namerno gazenje imase.
Navredi prema nekoj igrac ima nasekade, ja pa sekoj mec od La Liga slusam kako za Ronaldo se pee, ovoj portugalec e kuckin sin, a spored Dnevnik Ronaldo treba da im pokaze sreden prst celo vreme, a sudijata treba da go suspendira natprevarot.
Kolku imase publika spored tebe koga na vasata tribina bevte 300 na tribinata kj vojvode nemase nikoj i na taja od karsija dali imase 200 duse, ti so mislis sobira 30000? Eve neka bide deka imalo 4000 pojce sigurno nemase. A za toa deka ne peevte Tose Peder peevte i toa i glavnata tribina peese ako ne ti tekinja peevte od koj go isklucija Jorde, nemavte zanimacija so nego vise i pocnavte toa da skandirate a imavte podrska i od glavnata trinbina poso i oni povtorija po vas 2-3 puta
 
B

Beck's

Гостин
Momentot e 1:36:cuc: Nou Camp effect:P

Da napomenam deka od sinoka na Alsat-m se vrati sportskata emisija Pro-Sport, kade bese analizirano Prvata i Vtorata Mak liga, golovite, kako i del od megunarodniot fudbal. Gosti bea Nikola Ilievski, Qatip Osmani, Artim Shaqiri kako i eden novinar od Mak Sport. Se diskutirase i za katastrofalnite tereni, i sto treba da se prevzeme za nivno podobruvanje. Odlicna emisija, i ostanav presreken od ovoj niven cekor. Fudbalot konecno zazivuva
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
И да, добро се слуша на клипов дека го провоцирате Јорде и затоа ви покажуе среден прст. Значи не е како што викавте дека без причина ви покажал среден прст.
 
B

Beck's

Гостин
И да, добро се слуша на клипов дека го провоцирате Јорде и затоа ви покажуе среден прст. Значи не е како што викавте дека без причина ви покажал среден прст.
Navredi prema nekoj igrac ima nasekade, ja pa sekoj mec od La Liga slusam kako za Ronaldo se pee, ovoj portugalec e kuckin sin, a spored Dnevnik Ronaldo treba da im pokaze sreden prst celo vreme, a sudijata treba da go suspendira natprevarot.
Ne rekovme deka ne bil provociran ili pcuen, ama toj treba da si ja gleda svojata rabota t.e da brani, publikata nasekade se obiduva da gi isprovocira protivnickite igraci, kako so transparenti, vulgarni zborovi, isvirkuvanja i tkn. Nemoj da mi kazes deka pri takva situacija igracot na terenot treba da se zanimava so publikata:facepalm:
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.222
Поени од реакции
3.219
Ne rekovme deka ne bil provociran ili pcuen, ama toj treba da si ja gleda svojata rabota t.e da brani, publikata nasekade se obiduva da gi isprovocira protivnickite igraci, kako so transparenti, vulgarni zborovi, isvirkuvanja i tkn. Nemoj da mi kazes deka pri takva situacija igracot na terenot treba da se zanimava so publikata:facepalm:
^ Vi pokazal toa sto ste zasluzile kako doznaenje deka nikoj ne vi se plasi ...Mislis ovja od istocna Makedonija sa pa glavata nadole ce ja drzi celo vreme,ili pa onie od FK Ohrid ka gi tepale u tunelot !
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.838
Поени од реакции
15.988
Многу сте пристрасни за овој Јорде, ама па и на него толку му сечи во таа главата.
 
B

Beck's

Гостин
^ Vi pokazal toa sto ste zasluzile kako doznaenje deka nikoj ne vi se plasi ...Mislis ovja od istocna Makedonija sa pa glavata nadole ce ja drzi celo vreme,ili pa onie od FK Ohrid ka gi tepale u tunelot !
Koj rece deka treba da ni se plasi nekoj, niti pa deka ni se plasi nekoj. Ne sme nie takvi, nie smrznavme celi od koga izleze jorde, sekoj si gledase nazad da ne ni vleze na glavnata tribina:pos:
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.838
Поени од реакции
15.988
А ти очекуаш да се има објективност?
Не зезај :D
Па во овој случај не знам како може да се застане во одбрана на Јорде, без разлика дали си фан на Тетекс или пак не. На навивачите тоа е да провоцираат, секаде е тоа така, а тој ако е глуп нека потпаѓа под провокации, па еве си изеде црвен картон, не дека за него е битно тоа..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom