Македонско фудбалско првенство 2012/2013

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    325
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Ренова-Металург 0-1,следно коло Работнички губи од Ренова,а Металург ке победи со Teтекс бидејки Тетекс не е загрозен од Хоризонт Турново поради подобрата гол-разлика што ја имаат,и од тука Металург му го зима второ место во "македонската прва лига" на Работнички,Teтекс му го зима на Работнички купот и тоа е тоа....Се мислам дека вака ке биде исходот а Работнички ке излезе сјебан од сите страни :)
Сам себе цитат.Тотален FAIL сум во прогнозата.Ништо не испадна како што мислев :)
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
145
Поени од реакции
2
zavrsi sezonava u pm da se nadevame slednata ke bide bolje
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
zavrsi sezonava u pm da se nadevame slednata ke bide bolje
На каква основа да се надеваме? На Хари ќе му проработи совеста во меѓу време? Клубовите ќе добијат пари на лото или бинго? Не гледам надеж за подобро.
Сепак, нема да престанам до го гледам :)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.729
Поени од реакции
9.839
Ренова од ЏЕПЧИШТЕ шампион :jaj: Потеклото на клубот кажува све..на какво дереџе е паднат фудбалот во Македонија...еден селски тим да биде шампион :tapp: Но комент
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Презентирано националното лиценцирање
Вторник, 18 Мај 2010 21:01



Во присуство на голем број претставници на прволигашките и второлигашките клубови (не присуствуваа само Вардар ,Миравци и Брегалница) во х. Стоун Бриџ се одржа состанок на кој беше елабориран начинот на кој ќе се спроведе националното клубско лиценцирање кое пропишува котизација за исплата на службените лица и банковна гаранција за финансиско работење на клубот.



Претставниците на клубовите ги изнесоа своите забелешки и предлози и побараа промени во законот за спорт и финансиското работење за да можат да се престројат и да ги ослободат спонзорите од дополнителни давачки за вложените пари.

Најдоцна до 25.Мај да достават мислење за елаборатот.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Ренова од ЏЕПЧИШТЕ шампион :jaj: Потеклото на клубот кажува све..на какво дереџе е паднат фудбалот во Македонија...еден селски тим да биде шампион :tapp: Но комент
Кај Албанците се парите братко, кој плаќа ќе осваја многу јасно.
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Кај Албанците се парите братко, кој плаќа ќе осваја многу јасно.
Не е до тоа, на Македонциве им е здокурчено да вложуваа у Македонсково првенство додека Албанциве уште не осетиле што навистина носи фудбалот во Македонија:toe:
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
да,да затоа гледам во прва и втора лига имаат 15 клубови со моќни буџети:nesvest:одвај имаат два клуба кои малку подобро стојат финансиски(да видиме само колку долго)...нашиве не знаат во кои клуб да вложат затоа што ги има премногу.Најдобро би било кога би фузионирале од секој град по 2-3 клуба па да видиме тогаш кој како ќе стои на табелата и финансиски...
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Ајде годинава Ренова беше што беше сеа постепено ќе паѓа исто ка Милано... и Шкендија не го држа албанци туку Австријци...
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Ајде годинава Ренова беше што беше сеа постепено ќе паѓа исто ка Милано... и Шкендија не го држа албанци туку Австријци...
дали и газдите на Ренова се занимаваат со криминал?
колку што ми е мене познато тие се доста успешни бизнисмени,значи ништо лошо ако вложуваат во фудбалот туку напротив...
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
дали и газдите на Ренова се занимаваат со криминал?
колку што ми е мене познато тие се доста успешни бизнисмени,значи ништо лошо ако вложуваат во фудбалот туку напротив...
Нека вложуваа тие не викам не туку ваквите тимоој се таке напраени 2-3 сезони и паѓаа после...
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
дали и газдите на Ренова се занимаваат со криминал?
колку што ми е мене познато тие се доста успешни бизнисмени,значи ништо лошо ако вложуваат во фудбалот туку напротив...
Колку и да бидеш успешен, за 10 год. нема шанса да напраеш толку паре. Ама ај, они си знаа...
 

Pece_Zenskio

џукела
Член од
17 мај 2010
Мислења
154
Поени од реакции
2
nekako ne se zamaram so nasava liga, strasno mestenki se prat
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom