Македонски титлови -> побарување!

Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Ги знам тие две страни, мислев на некој наш сајт само за Мкд преводи дали има.
Има, http://mkd-titlovi.niceboard.com/, таму се скоро сите мкд преведувачи, само што не се врши поставување на истиот сајт туку на титлови и останатите а се внесуваат директни линкови во постови за симнување:)
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Ги знам тие две страни, мислев на некој наш сајт само за Мкд преводи дали има.
Во текот на оваа недела треба да го пуштам. Има веќе едно 200 преводи во базата, а кога ќе биде официјално пуштен ќе може и секој да додава.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
http://mkprevodi.com започна со работа од пред неколку часа. Моментално има некоја бројка на македонски преводи, но не е голема. Во текот на вечерта очекувам драстично да се зголеме бројот на преводи и ве замолувам сите што имате свои преводи, да ги прикачете, доколку сакате. :)
Секакви коментари се добредојдени преку контакт формата на сајтот. Поздрав. :)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.638
Поени од реакции
81.601
Гледам негде 70% од филмовите ги преведува A_JONES_A (y). Дечкото секогаш филмовите ги преведува правилно и точно. Респект, браво за странава :cuc: ( И се разбира повеќе преводи во иднина :icon_lol: )
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Гледам негде 70% од филмовите ги преведува A_JONES_A (y). Дечкото секогаш филмовите ги преведува правилно и точно. Респект, браво за странава :cuc: ( И се разбира повеќе преводи во иднина :icon_lol: )
Ок, но не е само Џонс, преведува често и Демон(Angel_17, acco, goraaan, prijatel-mkd, Numberguy итн, ги имаме преку 30 македонски преведувачи).
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Гледам негде 70% од филмовите ги преведува A_JONES_A (y). Дечкото секогаш филмовите ги преведува правилно и точно. Респект, браво за странава :cuc: ( И се разбира повеќе преводи во иднина :icon_lol: )
Ги има и други, али така првите страници се наполнија со него бидејќи вчера скоро сите негови преводи беа додадени. :)
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Абе сакав да ве прашам, после сите тие преводи на некои глупи филмови немате време да го преведите v for vendetta?
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
493
Поени од реакции
208
Е сега јас нешто да ти кажам во мое име како преведувач,
глупи филмови па не знам за кого како самиот преведувач
ако му се допадне филмот него го преведува, барем за мене
самиот кажувам, не сум радио и која пожелба ја сакаш да ти
ја исполнам. Второ може сум ја згрешил темава, за сите тие
што ги критикуваат македонските преводи една молба земи
преведи нешто па да видеме твојот превод колку ќе биде
добар, треба да бидете благодарани и за тие што ги имате.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
9
Поени од реакции
2
Ми треба мак. превод за American gangster никако неможам да најдам:unsure: ...помош???
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Каде може да се најдат македонски преводи за документарци ?
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
може некој да ми даде превод за овој филм? Tri.metra.nad.urovnem.neba.2010.RUS.BDRip.XviD.AC3.-HQCLUB
немора да е МК
нигде неможам да најдам...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
може некој да ми даде превод за овој филм? Tri.metra.nad.urovnem.neba.2010.RUS.BDRip.XviD.AC3.-HQCLUB
немора да е МК
нигде неможам да најдам...
Инсталирај си БС Плеер, сам си наоѓа преводи.
 

Tears

Мајмун
Член од
11 јули 2011
Мислења
65
Поени од реакции
9
Еве два сајтови за македонски преводи:
opensubtitles.com
bsplayer-subtitles.com
Поздрав.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Еве два сајтови за македонски преводи:
opensubtitles.com
bsplayer-subtitles.com
Поздрав.
Хаха, смешни сте со странски сајтови, а од каде се полнат тие сајтови? Од бога? Па преведувачи и нивни преводи има само на titlovi.com i prijevodi-online.org, и истите само ги префрлаат на podnapisi.net. Што мора да се млатите по секакви сајтови не знам, како да ќе најдете нешто што го нема на гореспоменативе, тие се извор на преводи, ова се друго на странскиве сајтови се префрлени преводи од истиве.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom