Македонски специјални единици (полициски и воени)

С

Спенсер

Гостин
mozi prasajnevo ne e za ovde ama neznaev kaj da pisam na drugo mesto.
se dumam za odejne vojska e sega nesto me maci tuka imam problemi so vidot t.e nosam naocari , kako ce vliaj toa a na primer da gi ispolnuvam site drugi uslovi, dali ce me primat so kako...
i kako odi prijavuvajneto usluvi za prijavuvajne ...
ako mozi nekoj da odgovori bi bilo super. tnx:salut:
ухххх... ова тешко тука да ти одговори некој... колкав диоптер???

те тестираат,но ако е некој ептен мал диоптер... незнам,треба да прашаш во МО...
 
M

.:makedonec:.

Гостин
ne bi trebalo da ima problem za po mal diopter moze so mali korekcii medicinski da se sredi toa ama ako e pogolem ke ima problem :S tesko!
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Не е голем проблем ама ќе мора да се трудиш што помалце да ги носиш,барем дур си таму а за понатаму не знам

--- надополнето ---

Е војник бе исто ко во Кичево да си во армија :eek:jea:
 
Член од
18 јули 2010
Мислења
74
Поени од реакции
7
Ке одиш на преглед доколку се пријавиш и зависи од диоптерот ако е мал ке те пуштат а ако не тешко дека ке одиш.
 
С

Спенсер

Гостин
Ај некој ако сака нека ми прате некој линк со видеа од нашите спец.единици
па.. ги нема многу,за разлика пример од српските спец единици,но доста се... еве неколку...







Еве неколку од Тигрите и Волците... од Ренџерите и ЕБР нема многу...
 
Член од
18 јули 2010
Мислења
74
Поени од реакции
7
Да бе имаме ги користи ПСО а ги користи и вВИНГ за надгледување на границите.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Здраво пак од мене. Не бев два месеца активен, така да не сум многу во тек со настаните.

Дали имате слушнато за една единица, на армијата која беше активна 2001 година во Арачиново. Се збори дека тие ја откриле платената снајперистка од Хрватска, преку димот од цигарата и го маркирале местото каде се наоѓала па после нашите ја смрзнале со снајпер.
 
С

Спенсер

Гостин
Здраво пак од мене. Не бев два месеца активен, така да не сум многу во тек со настаните.

Дали имате слушнато за една единица, на армијата која беше активна 2001 година во Арачиново. Се збори дека тие ја откриле платената снајперистка од Хрватска, преку димот од цигарата и го маркирале местото каде се наоѓала па после нашите ја смрзнале со снајпер.
ЕСН-ВОлци... само... мислам дека после два дена лазеже,припадник на волците ја заклал... не ја скинале со снајпер...
 
Член од
14 април 2010
Мислења
628
Поени од реакции
219
Шо беа шкорпионите може ли некој да објасни ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom