Македонски специјални единици (полициски и воени)

Член од
11 декември 2010
Мислења
408
Поени од реакции
210
Епа момци од тие 330 неспособни кандидати, дел некој ден ке станат специјалци во ЕБР и ЕСЗ, е сега видете од какви луѓе ти се составени нашите специјални единици!

П.С. Да се вратиме на главната тема, Македонски специјални единици!
 
Член од
9 април 2011
Мислења
810
Поени од реакции
1.043
Епа момци од тие 330 неспособни кандидати, дел некој ден ке станат специјалци во ЕБР и ЕСЗ, е сега видете од какви луѓе ти се составени нашите специјални единици!

П.С. Да се вратиме на главната тема, Македонски специјални единици!
Овие 330 се за во ЕБР, не знам дали сите се за во ЕБР, ама половина ќе идат таму.
 
Член од
26 септември 2011
Мислења
539
Поени од реакции
2.371
Овие 330 се за во ЕБР, не знам дали сите се за во ЕБР, ама половина ќе идат таму.
Ne se site za vo Ebr del ke odat vo ESZ na ponatamosni selekcii del vo Ebr i dr policajci obicni
I jas bev na konkursot padnav na zgibovi ne bev spremen korektni bea imase po 1 ebr i 1 tigar vo komisija a za vakvi so ne ni bea tamu znam primer moj dr isto taka ne bese ama vleze i dr slicni primeri nekoj si kupi mesto za odredena suma nekoj imase visoki funkcioneri vo MVR i dr.A tie koi vlegoja bez vrski koi stvarno treba da bidat pripadnici ke rabotat so del nesposobni koi imaa vrski i im go fatija mestoto na tie sto realno treba da bidat tamu sepak MVR i specijalnite sili se bezbednosen sektor.
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
има и такви кои влегле затоа што се способни,ама верувајте пола од тие што се таму, не се за таму.
Повеќе од пола што се примени, не заслужуваат и не ги исполнуваат нормите ( и физичките и психичките ). Има и еден мал дел, кои се примени заслужно, без ниту една врска. Другото се е пропаст, партиски послушнци и слично.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.268
Поени од реакции
958
Ново нема нишо.Па и специјалците нешто не покажуваат активност ама ќе започнат сега со снегот исто како лани.Најново нешто е вежбата на ТИГРИТЕ што беше на аеродромот во Охрид :D
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.226
Ново нема нишо.Па и специјалците нешто не покажуваат активност ама ќе започнат сега со снегот исто како лани.Најново нешто е вежбата на ТИГРИТЕ што беше на аеродромот во Охрид :D
a koga bese?
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
Ново нема нишо.Па и специјалците нешто не покажуваат активност ама ќе започнат сега со снегот исто како лани.Најново нешто е вежбата на ТИГРИТЕ што беше на аеродромот во Охрид :D
Беше тоа пред месец дена/ Сега имаа само неколку апсења за пред камери, да се прошетаат низ Македонијава малце. Ништо страшно :)
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.268
Поени од реакции
958
Беше тоа пред месец дена/ Сега имаа само неколку апсења за пред камери, да се прошетаат низ Македонијава малце. Ништо страшно :)
Да да ама немаат баш мислам некоја добра активност да не изненадат :P
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.226
еј само прва страна од календар неможе
кај е сликата за јануар месец а?
ајде ајде стави ги сите дека ако не ја ке ги ставам по 2 пати :D:D
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
380
Поени од реакции
486
Добро вечер добри луѓе јас сум да кажеме одржувачот на страната на Единица за Специјални намени Волци на фејскуб.Ќе гледам тука вас да ве информирам некоја новост и некоја слика да споделам.

Приметувате дека на страницата не се става никаква содржина поврзана со политика или било какви информации кои не се поврзани со АРМ или РМ.
Ако имате некои забелешки слободно пишете тука ме интересира што би можел да направам за страницата повеќе да им се допаѓа на луѓето.
Поздрав
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.226
Добро вечер добри луѓе јас сум да кажеме одржувачот на страната на Единица за Специјални намени Волци на фејскуб.Ќе гледам тука вас да ве информирам некоја новост и некоја слика да споделам.

Приметувате дека на страницата не се става никаква содржина поврзана со политика или било какви информации кои не се поврзани со АРМ или РМ.
Ако имате некои забелешки слободно пишете тука ме интересира што би можел да направам за страницата повеќе да им се допаѓа на луѓето.
Поздрав
може може
само ти како оджувачот на е.б.р ников си го згрешил ВОЛЧКО
 

Kajgana Shop

На врв Bottom