Македонски игри - има ли?

Џезве

титулар
Член од
26 јануари 2010
Мислења
36
Поени од реакции
2
точно Glock e првата 3д игра, а иначе вакви флеш има многу напраено
 

Адиктус

Дрф.
Член од
26 јануари 2008
Мислења
725
Поени од реакции
33
точно Glock e првата 3д игра, а иначе вакви флеш има многу напраено
Хахх.. Па така ке е..
Јас гледам на поголеми игри (немора да е 3д, има и многу јаки 2д игрици, во кои има вложено многу труд (не зборам за македонски)).. Можеби textbased игриве како што е оваа Мафиамк може да се стават некаде испод тоа, иако не е баш некоја наука..
И.. Не ги рачунам Flash игрите, и тие ситни мали игри.. Тоа можам и јас да направам со C++ и Allegro, со само читање на некои прости туторијали..
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
има гта македонија која тек сега во бисер се продава. Видете на јутуб има нешо како траилер
 
Член од
26 мај 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
Dobro togas ova e nova ponuda od mene za Pravenje makedonska igra koj e zainteresiran neka ostavi poraka inace planiram nesto kako horor third person shooter imam i prikazna za igrata isto taka jas sum 3d modeler i maper. Igrata ke se pravi vo UDK koj e besplaten Game Making Engine http://developer.nvidia.com/object/udk.html.
Ako stvarno ste zainteresirani ostavete i Skype ili msn ili Steam name.
 

WalterWhiteTheMethKnight

Генијалец
Член од
19 мај 2010
Мислења
407
Поени од реакции
292
Еве јас сум заинтересиран за правење игри само што сум почетник па имам направено само некои мали игрици.
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
A шо бидна со Глоцк?Завршена е или не?Има некој сајт?


Дечкото лично го познавам што ја правеше замина Кина и мислам дека не ја дозаврши, многу тешко му одеше бидејќи беше сам по цел де работеше и сепак мислам дека не ја заврши но не сум сигурен можеби во меѓувреме има нешто доправено.
 
Член од
9 февруари 2010
Мислења
315
Поени од реакции
910
ajde i ja sum da napraeme makedonska igra ko kounter strike!
 
Член од
26 мај 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
toa ne e problem.
ostavi skype, msn ili steam kontak za da mozeme da kontaktirame
 
Член од
4 јануари 2010
Мислења
36
Поени од реакции
37
Проколнатиот замок - ја правев пред едно 4-5 години. Флеш базирана, пазл, авантура. Некои веќе ја знаат, за другите, пробајте ја тука.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
87
Поени од реакции
41
Проколнатиот замок - ја правев пред едно 4-5 години. Флеш базирана, пазл, авантура. Некои веќе ја знаат, за другите, пробајте ја тука.
Ти си ја правел, а името си го згреши нели? Проколнатиот ХОТЕЛ се вика колку што гледам јас ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom