Македонски игри - има ли?

Член од
5 февруари 2005
Мислења
100
Поени од реакции
121
...постојат или не?

Знае ли некој дали постои некоја македонска игра, поточно 3д игра... не некои срање во Flash?

Мислат ли македонскиве програмери да направат некоја игра?
Ако некој има нешто такво, сакам да ја имам.
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
571
Поени од реакции
8
Јас мислам дека Да ама неможам да кажам со точност јас мислам дека Far Cry еден од тајфата програмери е и македонец, затоа што има македонско знаме на неколку стази, на брод-от мислам и на уште една стаза ама немозам точно да ти казам.
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
beshe vo plan nesto da se pravi kako warcraft, deckite od electro vikaa ... mislam deka veke i pocnaa ama neznam do kaj stignaa :lol:
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
ne be, tesko bilo da se izgradi most... pa zaglavile :lol:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.181
Поени од реакции
34.395
n00b напиша:
Јас мислам дека Да ама неможам да кажам со точност јас мислам дека Far Cry еден од тајфата програмери е и македонец, затоа што има македонско знаме на неколку стази, на брод-от мислам и на уште една стаза ама немозам точно да ти казам.
Која игра?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.181
Поени од реакции
34.395
Me разочаравте... мислев дека ќе ископате некоја македонска игрица.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.181
Поени од реакции
34.395
Добро, тоа не е игра.. тоа е квиз.
Има ли нешто македонско што не е Flash? :evil:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Јас ке кажам дека е во почетна фаза. Идеен автор и еден од програмерите е братучед ми. Играта е замислена нешто слично на Unreal Tournament, пукање, бркање, летање...дали ке успеат, ке видиме...
 

GUSAR-VMRO

МАКЕДОНИЈА ЗАСЕКОГАШ!
Член од
27 јануари 2005
Мислења
635
Поени од реакции
7
IMA IMA AMA POARNO DA JA NEMA

IMA IMA AMA POARNO DA JA NEMA!
Igrata se vika RACE OF MACEDONIA i tolku e glupava sto ne mozete da poveruvate!
Pravena e vo fles i e zamislena kao nesto Aleksandar Makedonski treba da go osvoi svetot, nesto kao strategija demek
Ali pocnav da ja igram i...unaprediv vojska...kupiv neznammm sto sve ne i imas kopce BORBA!! Klikam i Mislam nesto tepacka ke imam...i....Nisto ne se desava , tuku na ekran ke ti se pojavi IZGUBIVTE ili POVEDIVTE...KATASTROFA

A toa so Far Cry deka ima makedonec...toa e tocno. Duri i na nekoja od stazite ima MAKEDONSKO ZNAME!!! JEEEEEE
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
И на ФИФА 2005 има македонско знаме во публика.
 

GUSAR-VMRO

МАКЕДОНИЈА ЗАСЕКОГАШ!
Член од
27 јануари 2005
Мислења
635
Поени од реакции
7
Има еден фраер од Ресен што напраил игрица, а за да ја имате ќе почекате да излезе новиот ДВОБРОЈ на ЕНТЕР во кој ќе има подарок (за прв пат во македониај) ДВД....200 денари со ДДВ :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom