Македонски звучи подобро (Финале)

Статус
Затворена за нови мислења.

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
@Sungerot Bob

Боб ја имам едно прашање до тебе.

Прво сакам да те потсетам дека изјави ти дека Битно Каролина не победила е сеа прашањето е следново:

Зошто викаш битно не победила кога ти во целосното гласање на мкд звучи подобро буквално скоро сите песни и ги гласаше. Е сеа ме чуди како тоа одеднаш изјавуваш дека битно она не влегла во финале...?
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
1. Веројатно е саркастичен.
2. Трол без агенда е и само праи ремет без ниеден член да сфати дека всушност е реметен 24/7 од него.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
@Sungerot Bob

Боб ја имам едно прашање до тебе.

Прво сакам да те потсетам дека изјави ти дека Битно Каролина не победила е сеа прашањето е следново:

Зошто викаш битно не победила кога ти во целосното гласање на мкд звучи подобро буквално скоро сите песни и ги гласаше. Е сеа ме чуди како тоа одеднаш изјавуваш дека битно она не влегла во финале...?
Јас гласав за Каролина скоро секој пат кога она беше во некој дуел, од проста причина што нејзините песни се навистина добри и биле подобри од другата песна во дуелот. Муабетот ми беше во вид на шала, зошто незнам дали се сеќаваш, но еден период сите се свртија кон тоа дека многу песни од Каролина продолжуваат понатаму, а многу подобри песни отпаднале, па од тогаш бројот на гласачи за Каролина се намали и ете сега нема нејзина песна во финалето. Башка дискусијата на таа тема се прошири на страна две, па затоа и на шала реков дека Каролина не ја пуштивме да оди во финале.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Јас гласав за Каролина скоро секој пат кога она беше во некој дуел, од проста причина што нејзините песни се навистина добри и биле подобри од другата песна во дуелот. Муабетот ми беше во вид на шала, зошто незнам дали се сеќаваш, но еден период сите се свртија кон тоа дека многу песни од Каролина продолжуваат понатаму, а многу подобри песни отпаднале, па од тогаш бројот на гласачи за Каролина се намали и ете сега нема нејзина песна во финалето. Башка дискусијата на таа тема се прошири на страна две, па затоа и на шала реков дека Каролина не ја пуштивме да оди во финале.
Мене не ми делуваше ко на шала...така да многу е подобро кога ќе се определиш кон нешто.

Друга работа ако ти си фан нејзин, незнам и дури на шала да си го кажал пак не оди сепак си фан нејзин ти би требало да го одбраниш тоа како нејзин фан.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
ИИИИИИИИИИИиииииииии победникот на Македонски Звучи Подобро ееееееееее:

Тоше Проески и Синтезис - Ој девојче

:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:



Eве ги гласовите од последното гласање.

Пере - Лебедот бел

@krkac
@OmarSpears
@Prime
@BoosterFa

vs

Тоше Проески и Синтезис - Ој девојче

@Џонтра Волта
@MAJA 345
@Mich0MKD
@Chovek
@Sungerot Bob
@beaverknight
@Peja989
@DaniBMW
@Џоли_06
@.Sky.


После добри 2 години и неколку месеци го добивме финалниот дуел и секако победникот од Македонски Звучи Подобро.

Иако повеќето ќе кажат не е океј што победила итн. сепак реално како така на крајот победи Тоше Проески и Синтезис, без разлика на се, песната си е одлична и маестрално е изведена и како така остави трага во нашиот македонски музички свет.

Од мене едно огромно благодарам ДО СИТЕ ВАМ кои учествувавте на било кој начин во Македонски Звучи Подобро. :oeoeoe:
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Темава оди под кључ заувек. :(

:kluc:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom