Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 август 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
А,како тој добар музичар ќе успее во музиката ако некаде не се експонира?
Знаеш ти дека има деца што пејат подобро од пола македонска естрада,а никој не ги знае?
Се слагам со Давор, форсирајќи некои кои немаат поим никој не ги ни забележува оние кои стварно имаат нешто да покажат, освен кусите сукњички и добриот задник. Битна е шминката, битно е да си наштиркан, разголен.. во принцип, ете тоа е битно..
 

cokance

Затишје пред курац.
Член од
11 август 2008
Мислења
686
Поени од реакции
145
Не ми е јасно слабо го пратам ова со Идол, но вчера видов нешто многу нелогично уште од самиот старт...
Иде анкета на А1 ексклузив за тоа кој сакате да биде во жирито, и како тоа ќе се одбере, а од друга страна оди и информацијата дека охрид е завршена аудицијата и се сели во кавадарци... како е можно да имаме завршена аудиција во некој град а да нема жири сеуште? сите идоли кои сум ги гледал имаат трочлено жири кое е заедно од прв до последен ден, земаат четврт член од градот каде се врши аудицијата, во најраните фази, за кога ќе дојде селектирањето да може да одберат тие тројца. Кај нас изгледа жирито ќе се составува откако ќе се селектираат кандидатите?
Мислам или нешто јас немам разбрано ( што е можно пошто не го следам многу) или некој по милионити пат пробуе да направи будали од нас...
Ако знае некој нека ми каже
Однапред благодарам
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Не ми е јасно слабо го пратам ова со Идол, но вчера видов нешто многу нелогично уште од самиот старт...
Иде анкета на А1 ексклузив за тоа кој сакате да биде во жирито, и како тоа ќе се одбере, а од друга страна оди и информацијата дека охрид е завршена аудицијата и се сели во кавадарци... како е можно да имаме завршена аудиција во некој град а да нема жири сеуште? сите идоли кои сум ги гледал имаат трочлено жири кое е заедно од прв до последен ден, земаат четврт член од градот каде се врши аудицијата, во најраните фази, за кога ќе дојде селектирањето да може да одберат тие тројца. Кај нас изгледа жирито ќе се составува откако ќе се селектираат кандидатите?
Мислам или нешто јас немам разбрано ( што е можно пошто не го следам многу) или некој по милионити пат пробуе да направи будали од нас...
Ако знае некој нека ми каже
Однапред благодарам
Според она што јас го сфатив, жири веќе си има и само анкета има кој претпоставувате дека е/ кој сакате да е бидејќи секако ние жирито нема да го видиме додека не почнат да ги даваат аудициите на тв и малце си се ладат со нас кој е :tv:
 

cokance

Затишје пред курац.
Член од
11 август 2008
Мислења
686
Поени од реакции
145
Според она што јас го сфатив, жири веќе си има и само анкета има кој претпоставувате дека е/ кој сакате да е бидејќи секако ние жирито нема да го видиме додека не почнат да ги даваат аудициите на тв и малце си се ладат со нас кој е :tv:
Благодарам
:)
 
С

сашенко

Гостин
Според она што јас го сфатив, жири веќе си има и само анкета има кој претпоставувате дека е/ кој сакате да е бидејќи секако ние жирито нема да го видиме додека не почнат да ги даваат аудициите на тв и малце си се ладат со нас кој е :tv:
Па неможат тие што биле на аудиција и ги одбиле од инает да кажат на некого кој е жири па да се дознае некако?
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Драган Волчковски, Зоки (Виолон) Чело и Деана Неписменова се оние кои би сакал да ги видам во жири... ;)
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Па неможат тие што биле на аудиција и ги одбиле од инает да кажат на некого кој е жири па да се дознае некако?
Ќе се дознае, да поминат неколку аудиции и ќе почне да се шушка кои се
 
T

theTinule

Гостин
Темава со овие коментари треба да се префрли во ЧДА.
Сите маваат сеир, а не е за мавање сеир -.-

Нејсе, мислам дека со тоа што А1 е органиатор, ја утнале работата. Ќе одберат неписмено жири, со луѓе што појма си немаат од музика.
Според мене, во жири би требале да бидат Калиопи, Игор Џамбазов и Гиш.
Некој ако бил, пеел, нека каже искуство, како поминал итн итн, може и составот на жирито да ни го открие.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Еднa од жирито била Сузана Турунџиева, другите никој не ги кажува. :toe:
 
H

HITCH

Гостин
Темава со овие коментари треба да се префрли во ЧДА.
Сите маваат сеир, а не е за мавање сеир -.-

Нејсе, мислам дека со тоа што А1 е органиатор, ја утнале работата. Ќе одберат неписмено жири, со луѓе што појма си немаат од музика.
Според мене, во жири би требале да бидат Калиопи, Игор Џамбазов и Гиш.
Некој ако бил, пеел, нека каже искуство, како поминал итн итн, може и составот на жирито да ни го открие.
:pos: :pos: :pos: кој глас го има, а тој си игра мајтап :toe:

Инаку лелеееееее Сузе у жири?! Ц ц ц :pos: нека ја земат и Искра Трпева и нека се разберат која е крадачката на работни места и да можеме да си гласаме за фаворитката :pos:
 
С

сашенко

Гостин
Еднa од жирито била Сузана Турунџиева, другите никој не ги кажува. :toe:
Ке имаме најверојатно фолкери у финале ако има уште некој ваков у жири.Што е со рокерите?Знае ли оваа да препознае рок талент?Ако нема рок у финале идол не е интересен...секаде има...
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Мала поправка:

За да биде рамковно подржан проектов мислам дека во жири треба да бидат четворица и тоа: Драганот (како претставник на Македонците), Адриан Ганџа (на Албанците), Рефус (на Ромите) и Елвир Мекица (на Босанците). Со ваков репертоар од „доктори“ по музика, мислам дека нема да има утка.

И еден апел, ако може Габче Жапче да се врати како хостеса... Фала. ;)
 
P

PewDiePie

Гостин
Стварно бе Гиш може да го стават во жири,цар е човекот башка растура со глас!
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
251
Вие ако сте нормални..
Ја мислам Копров ке биде.
ке видиме..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom